Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 11:50 Autor: PAP

M.Kołodziejczak: do wyborów będzie wspólna partia z Porozumieniem, jej szyld pokażemy w następnym tygodniu

Zaczynamy budowę nowego, silnego środowiska politycznego; do wyborów będzie przygotowana wspólna partia, która będzie startowała do Sejmu, jej szyld pokażemy w następnym tygodniu - zapowiedział lider AgroUnii Michał Kołodziejczak podczas wspólnej konferencji z szefową Porozumienia Magdaleną Sroką.

Magdalena Sroka poinformowała w niedzielę, że Zarząd Krajowy Porozumienia, który obradował ws. decyzji partii dotyczącej startu w wyborach, dał jej "zielone światło" w zakresie współpracy z AgroUnią.


We wtorek podczas wspólnej konferencji prasowej, Sroka mówiła o rozpoczęciu współpracy z AgroUnią. "Jednoczymy różne środowiska - od wsi po miasto. Będziemy mówić głosem rolników" - deklarowała. Dodała, że Michał Kołodziejczak będzie wspólnie ze środowiskiem Porozumienia "walczył o polskich przedsiębiorców, o polskie samorządy".


Kołodziejczak wskazywał, że celem tej współpracy "jest załatwienie najważniejszych spraw, które w Polsce nie zostały od dawna załatwione".


"Widzimy, że PiS oraz poprzednie rządy bardzo dużo mówiły, a jak przychodziło do załatwiania rzeczy - zapominały o tym wszystkim. My dziś chcemy budować Polskę, która będzie przyjazna Polakom, rodzinom, pracownikom, tym, którzy budują w Polsce dobrobyt, i to są firmy" - mówił Kołodziejczak.


"Niektórzy powiedzą, że my się różnimy. Nie, my się pięknie uzupełniamy" - dodał.


Lider AgroUnii wskazywał ponadto, że wraz z Porozumieniem chcą zbudować silne listy wyborcze na jesienne wybory parlamentarne.


Sroka zapowiedziała wspólny objazd po Polsce. "Będziemy jeździć i rozmawiać z ludźmi. Wspólnie wypracujemy program, by rozwiązać problemy Polaków, by nasze wspólne listy w przyszłych wyborach były silne" - powiedziała.


Dopytywani czy Porozumienie i AgroUnia będą jedynie tworzyć wspólne listy, czy założą wspólną partię, Kołodziejczak odparł: "Dziś zaczynamy budowę nowego, silnego środowiska politycznego. Do wyborów będzie przygotowana wspólna partia, która będzie wystawiona do Sejmu, której szyld pokażemy w następnym tygodniu". (PAP)


autor: Rafał Białkowski


rbk/ mok/


Kraj i świat

2023-03-29, godz. 09:00 Minister zdrowia: jeszcze nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego Jeszcze nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego - stwierdził w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Zachorowań na COVID-19 jest… » więcej 2023-03-29, godz. 09:00 USA chcą trybunału do osądzenia agresji Rosji przeciwko Ukrainie Stany Zjednoczone popierają utworzenie specjalnego trybunału do osądzenia agresji Rosji przeciwko Ukrainie - oświadczyła ambasador Beth Van Schaack, przedstawicielka… » więcej 2023-03-29, godz. 09:00 M. Przydacz o ewentualnym bojkocie Igrzysk w Paryżu: taka decyzja powinna zostać wypracowana w szerszej koalicji pa… Taka decyzja powinna zostać wypracowana w szerszej koalicji państw i dopiero wówczas można by było mówić o twardych decyzjach i rekomendacjach - powiedział… » więcej 2023-03-29, godz. 08:50 Poręba: prezes Kaczyński w niedzielę pojawi się w Wadowicach Prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę 2 kwietnia, w rocznicę papieża Jana Pawła II, pojawi się w Wadowicach; na trasę ma wrócić w kolejnych tygodniach… » więcej 2023-03-29, godz. 08:50 "GP": rosyjski cień prześladowczyni ks. Blachnickiego 'Rosyjski cień rosyjski cień prześladowczyni ks. Blachnickiego' przybliża środowa 'Gazeta Polska'. 'Tak wygląda działalność i kadry stowarzyszenia założonego… » więcej 2023-03-29, godz. 08:50 Tarnobrzeg/ Biegli chcą w warunkach szpitalnych przebadać matkę i jej partnera podejrzanych o usiłowanie zabójstwa… Zespół biegłych, który przeprowadził jednorazowe badanie młodej pary Ukraińców, podejrzanych o usiłowanie zabójstwa obecnie 3-letniego synka kobiety… » więcej 2023-03-29, godz. 08:50 Poręba o decyzji MKOL: nie ma czegoś takiego jak sportowiec neutralny Decyzja MKOL to błąd wizerunkowy i strategiczny; nie ma czegoś takiego jak sportowiec neutralny, to zawsze będzie Rosjanin, którego kraj bombarduje, morduje… » więcej 2023-03-29, godz. 08:40 Mazowieckie/ Zderzenie dwóch aut na dk 50 - jedna osoba nie żyje, trzy w szpitalu; trasa nadal zablokowana W miejscowości Rębowo na drodze krajowej nr 50 zderzyły się w środę rano dwa samochody. Kierowca jednego z nich zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Trzy… » więcej 2023-03-29, godz. 08:40 Poręba: chcemy, aby kampania była merytoryczna, ale też by miała duży pierwiastek emocji Chcemy, aby kampania była merytoryczna, ale też by miała duży pierwiastek emocji, bo bez tego trudno kampanię prowadzić. Donald Tusk jest wdzięcznym obiektem… » więcej 2023-03-29, godz. 08:30 Urzędnicy twierdzą, że sadzą w Krakowie więcej drzew niż wycinają; przyrodnicy odpowiadają: nie ma czym się c… Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że sadzi więcej drzew niż wycina. 'Nie ma się czym chwalić' - powiedział PAP Mariusz Waszkiewicz, prezes Towarzystwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »