Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 07:10 Autor: PAP

"Gazeta Polska Codziennie": Miliony od Platformy na zaprzyjaźnione fundacje

We wtorkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" czytamy, że kiedyś rząd PO-PSL, a teraz samorządy ślą pieniądze do sprzyjających im organizacji.

"Fundacje promujące prostytucję, twory pseudoedukacyjne zajmujące się seksualizacją dzieci, organizacje realizujące postulaty homolobby, a także stowarzyszenia proimigranckie oraz te jawnie atakujące polski rząd za obronę granicy i rozpowszechniające fake newsy o pracy Straży Granicznej – to tylko kilka grup, które w ostatnich latach mogły liczyć na gigantyczne dotacje od instytucji i samorządów kierowanych przez przedstawicieli totalnej opozycji" - czytamy we wtorkowym wydaniu "GPC".


"Codzienna" donosi, że prześwietliła najbardziej bulwersujące projekty. Wymienia m.in. Fundację Edukacji Społecznej, wspieraną przez warszawski samorząd, a zajmującą się edukację seksualną. "GPC" wspomina też o dotowanym szkoleniu "Własność prywatna to kradzież".


"Od kilku dni politycy opozycji i media im sprzyjające próbują przekonać opinię publiczną, że Prawo i Sprawiedliwość za pośrednictwem prof. Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, przekazuje organizacjom pozarządowym „związanym z PIS" - wspomina "GPC". Konkludując, że dla opozycji "organizacją związana z PiS jest każda, która "nie promuje tęczowo-lewicowych postulatów".(PAP)


lui/ dki/


Kraj i świat

2023-03-31, godz. 18:50 Ekstraliga żużlowa - przegrany sparing Wilków w Bydgoszczy Beniaminek ekstraligi żużlowej Cellfast Wilki Krosno przegrał piątkowy sparing z pierwszoligową drużyną Abramczyk Polonia Bydgoszcz 44:46. » więcej 2023-03-31, godz. 18:50 Wicepremier Gliński: budowa Muzeum Książąt Lubomirskich wkracza w decydujący moment Podczas wizyty w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podkreślił, że budowa… » więcej 2023-03-31, godz. 18:40 Wimbledon - szef ukraińskiego MSZ: decyzja organizatorów niemoralna Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba nazwał 'niemoralną' decyzję organizatorów wielkoszlemowego Wimbledonu o dopuszczeniu do turnieju tenisistów… » więcej 2023-03-31, godz. 18:40 KPRM: od 31 marca można składać online wniosek o paszport dla dziecka Od 31 marca formalności związane z wnioskowaniem o paszport dla dziecka do 12. roku życia, ale też dla osoby ubezwłasnowolnionej, można już składać online… » więcej 2023-03-31, godz. 18:40 Turniej WTA w Madrycie - Świątek otwiera listę zgłoszeń Iga Świątek jest na liście startowej turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie - ogłosili w piątek organizatorzy. W rozgrywanym jednocześnie turnieju… » więcej 2023-03-31, godz. 18:40 Belgia/ Od 1 kwietnia obniżka VAT na gaz i prąd W Belgii od 1 kwietnia tymczasowe obniżenie stawki podatku VAT na gaz i energię elektryczną stanie się trwałe. Wcześniej, w ramach działań mających pomóc… » więcej 2023-03-31, godz. 18:40 Reuters: zarząd MFW zaaprobował pakiet finansowy dla Ukrainy wartości 15,6 mld dolarów Zarząd Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) zaaprobował w piątek wynegocjowany wcześniej pakiet finansowy dla Ukrainy wartości 15,6 mld dolarów, rozłożony… » więcej 2023-03-31, godz. 18:40 Piotr Gliński: prace nad odbudową Pałacu Saskiego zgodne z harmonogramem Prace nad odbudową Pałacu Saskiego są na właściwym etapie, czyli są zgodne z harmonogramem - powiedział w piątek w Radiu Wrocław wicepremier, minister… » więcej 2023-03-31, godz. 18:30 ONZ/ Ambasador Szczerski w Radzie Bezpieczeństwa: umieszczenie broni jądrowej na Białorusi byłoby nieodpowiedzialną… Umieszczenie taktycznej broni jądrowej na Białorusi stanowiłoby nieodpowiedzialną eskalację i ma na celu zastraszanie i powstrzymywanie wysiłków na rzecz… » więcej 2023-03-31, godz. 18:20 Warszawa/ Od 1 kwietnia można składać wnioski o dotację na likwidację szamb i podłączenie do kanalizacji Właściciele domów, które mogą zostać podłączone do sieci kanalizacyjnej, mogą liczyć na dotację miejską. Wnioski można składać od 1 kwietnia do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »