Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 03:00 Autor: PAP

IMGW aktualizuje ostrzeżenia przed silnym mrozem

Dla kolejnych powiatów Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem. We wtorek w nocy "żółtym alertem" objął niemal całe województwo świętokrzyskie. Wcześniej ostrzeżenia wydano dla podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

"Na Podhalu możliwy spadek temperatury do -19 stopni" - zaalarmował w nocy z poniedziałku na wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Ostrzeżenia o temperaturach oscylujących w okolicach -15 stopni wydano dla południowych powiatów podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.


Większość ostrzeżeń obowiązuje do godzin przedpołudniowych we wtorek, tylko dla rejonów wysokogórskich "żółte alerty" zostały wydane na całych tydzień.


Około 2 w nocy aktualizowano ostrzeżenie o kolejne rejony.


"Silny mróz wystąpi dziś w nocy również w woj. świętokrzyskim oraz w graniczących z nim powiatach woj. śląskiego i małopolskiego" - przekazał IMGW, prognozując w tych rejonach do - 19 stopni.(PAP)


Autor: Luiza Łuniewska


lui/wr/


Kraj i świat

2024-07-24, godz. 10:20 NFZ konsultuje zmiany dotyczące rehabilitacji leczniczej NFZ planuje zmiany dotyczące rehabilitacji leczniczej. Zmiana zakłada, że maksymalnie 20 proc. czasu pracy personelu w fizjoterapii ambulatoryjnej będzie realizowane… » więcej 2024-07-24, godz. 10:20 Czego zanieczyszczone polskie miasta mogą nauczyć się od Hiszpanii? Kapsch TrafficCom wyjaśnia (MediaRoom) - Polskie miasta należą do najbardziej zanieczyszczonych w Europie - Tysięcy zgonów można by uniknąć - Hiszpańskie miasta znalazły sposoby na walkę… » więcej 2024-07-24, godz. 10:20 Nie żyje angielski gitarzysta, legenda bluesa John Mayall W wieku 90 lat zmarł angielski gitarzysta i wokalista bluesowy John Mayall. O bluesie mawiał, że jest niczym terapia dla duszy. 'To uniwersalny język, zrozumiały… » więcej 2024-07-24, godz. 10:20 Ujawniono przyczynę śmierci partnerki Clinta Eastwooda Kilka dni temu hollywoodzki aktor i reżyser pogrążył się w żałobie po odejściu swojej życiowej partnerki Christiny Sandery. Kobieta zmarła nagle w wieku… » więcej 2024-07-24, godz. 10:20 Romanowski: podchodzę ze spokojem do przyszłej decyzji sądu w mojej sprawie Podchodzę ze spokojem do przyszłego postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie w mojej sprawie - powiedział w środę polityk Suwerennej Polski, poseł klubu… » więcej 2024-07-24, godz. 10:10 Nepal/ Osiemnaście osób zginęło w wypadku samolotu podczas startu Osiemnaście osób zginęło w środę w wypadku samolotu, który podczas startu zjechał z pasa startowego i się rozbił - przekazał dziennik 'Kathmandu Post'… » więcej 2024-07-24, godz. 10:10 Paryż - Złotkowska: wyniki igrzysk w Tokio i Pekinie były wypaczone przez COVID (wideo) Na letnich igrzyskach w Tokio i zimowych w Pekinie swoje piętno odcisnęła pandemia koronawirusa. 'Sportowcy podczas obu imprez przeżywali bardzo ciężkie… » więcej 2024-07-24, godz. 10:00 Warmińsko-Mazurskie/ Policjanci i strażacy poszukują 2 mężczyzn, którzy wypłynęli łódką na jezioro Kownatki Policjanci i strażacy wznawiają w środę poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy zaginęli w niedzielę po tym, jak wypłynęli na jezioro Kownatki koło Nidzicy… » więcej 2024-07-24, godz. 10:00 Karnowski: ETPCz, przyjmując do rozpatrzenia sprawę Pegasusa wskazuje, że mówimy o podważeniu uczciwości wyborów Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPCz), przyjmując do rozpatrzenia sprawę skarg przeciwko Polsce w sprawie stosowania oprogramowania Pegasus przez służby… » więcej 2024-07-24, godz. 10:00 Sąd odrzucił apelację byłego piłkarza Robinho o skrócenie kary więzienia Sąd odrzucił wniosek byłego piłkarza m.in. Realu Madryt i reprezentacji Brazylii Robinho o skrócenie kary pozbawienia wolności - poinformował portal 'Globo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »