Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-06, 22:20 Autor: PAP

GDDKiA ostrzega kierowców przed opadami śniegu, mżawką i mgłą

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegła w poniedziałek wieczorem przed opadami śniegu, mżawką i mgłą, które mogą utrudniać jazdę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a na ich sieci pracują 152 pojazdy do zimowego utrzymania. W niektórych rejonach kraju pogoda ma wpływ na przejezdność dróg.


Opady śniegu występują na terenie województwa podlaskiego, mgła - na terenie województw: małopolskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego, a mżawka na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.


GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej regionach.


Dyrekcja poinformowała, że w nocy będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. We wschodniej połowie kraju słabe opady śniegu. Lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od -10 st. C na południu kraju, gdzieniegdzie na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Pomorzu, około -7 st. C w centrum, do -1 st. C nad morzem; w rejonach podgórskich temperatura od -17 st. C do -12 st. C, miejscami na Podhalu możliwy spadek do -19 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, zmienny z przewagą kierunku zachodniego.(PAP)


autor: Marcin Chomiuk


mchom/ jann/


Kraj i świat

2023-04-01, godz. 07:20 Podlaskie/ Od kwietnia co trzecia przychodnia POZ działa w systemie opieki koordynowanej Co trzecia przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej od kwietnia działa w Podlaskiem w systemie opieki koordynowanej - podał podlaski NFZ. Od soboty do systemu… » więcej 2023-04-01, godz. 07:20 Kraków/ Tradycyjna Wielkanoc w Krakowie; w święta Emaus, Rękawka i Misteria Paschalia Tradycyjny odpust Emaus, święto Rękawki na Kopcu Krakusa, konkurs na drzewko i festiwal Misteria Paschalia po raz kolejny znalazły się w kulturalnej ofercie… » więcej 2023-04-01, godz. 07:20 Prezes PiS: dziękujemy za dar jakim Jan Paweł II był dla Kościoła i świata; stajemy w obronie jego dobrego imien… Tegoroczne obchody rocznicy śmierci Świętego Jana Pawła II przypadają na szczególny czas; dziękujemy Bogu za ten dar jakim był on dla Kościoła, Polski… » więcej 2023-04-01, godz. 07:20 Minister ds. UE: będziemy przekonywać europejskich partnerów ws. konieczności rozszerzenia sankcji na Białoruś Będziemy przekonywać naszych europejskich partnerów w sprawie konieczności rozszerzenia sankcji na Białoruś - powiedział PAP minister ds. UE Szymon Szynkowski… » więcej 2023-04-01, godz. 07:20 UE/ Europoseł Czarnecki o sponsorowaniu przez niemiecki rząd tamtejszych dziennikarzy: zero zdziwienia Nie jest to żadna niespodzianka dla każdego, kto przygląda się niemieckim mediom - tak w rozmowie z PAP skomentował eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki informację… » więcej 2023-04-01, godz. 07:20 Warmińsko-mazurskie/ Około 100 cywilów na szkoleniu "Trenuj z wojskiem" w Giżycku Około stu cywilów weźmie udział w sobotę w Giżycku w szkoleniu w ramach trzeciej edycji akcji 'Trenuj z wojskiem'. W kolejnych tygodniach podobne zajęcia… » więcej 2023-04-01, godz. 07:20 W maju TK ma zająć się kwestią immunitetu obcych państw przed sądami krajowymi Trybunał Konstytucyjny 10 maja ma zająć się przepisami Kodeksu postępowania cywilnego, z których wywodzi się zasadę immunitetu sądowego obcych państw… » więcej 2023-04-01, godz. 07:10 Przewodniczący KRRiT wszczyna postępowanie w sprawie reportażu TVN pt. "Franciszkańska 3" Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski wszczyna postępowanie w sprawie reportażu TVN pt. 'Franciszkańska 3'. Już 15 marca Świrski informował, że do Krajowej… » więcej 2023-04-01, godz. 07:10 Turniej WTA w Miami - porażka Linette w półfinale debla Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera przegrały z Amerykanką Taylor Townsend i Kanadyjką Leylah Fernandez 6:1, 2:6, 12-14 w półfinale debla w tenisowym… » więcej 2023-04-01, godz. 07:10 Stowarzyszenie Jestem na pTAK! uczy jak rozpoznawać ptaki po wydawanych przez nie głosach Wiosna do dobry moment na naukę rozpoznawania niektórych głosów ptaków - przekonuje Stowarzyszenie Jestem na pTAK! i edukuje wszystkich chętnych jak nauczyć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »