Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-06, 10:10 Autor: PAP

IMGW: w tym tygodniu będzie pogodnie, ale zimno

Jak poinformowało IMGW do czwartku pogodę w kraju kształtować będzie wyż, obejmujący swoim zasięgiem niemal całą Europę. Będzie dość pogodnie, ale zimno, nocami mróz dwucyfrowy. Od piątku nastąpi przebudowa pola barycznego i kraj znajdzie się w zasięgu niżu znad Skandynawii. Zacznie napływać też lżejsze powietrze polarne morskie, stopniowo wypierając zalegające nad Polską powietrze arktyczne.

W poniedziałek sporo chmur, miejscami pojawią się większe przejaśnienia, a lokalnie rozpogodzenia. Na wschodzie i północy możliwe są przelotne opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalnie wyniesie od minus 6 st.C. na południowym wschodzie, ok. minus 2 st.C. w centrum, do 3 st.C. nad morzem, a w rejonach podgórskich Karpat od minus 10 st.C. do minus 6 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W nocy temperatura minimalnie wyniesie od minus 13 st.C. na południowym wschodzie, w centrum ok. minus 9 st.C., do 0 st.C. na Helu, a w rejonach podgórskich Sudetów ok. minus 15 st.C., Karpat od minus 19 st.C. do minus 15 st.C., lokalnie spadek temperatury może wynieść do minus 22 st.C.


We wtorek zachmurzenie będzie duże, na zachodzie rozpogodzi się. Miejscami na wschodzie wystąpią opady śniegu. Początkowo będzie mglisto. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 st.C. na południowym wschodzie, ok. minus 1 st.C. w centrum, do 4 st.C. nad morzem, a w rejonach podgórskich Karpat od minus 7 st.C. do minus 4 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, lokalnie północny. W nocy temperatura minimalna wyniesie od minus 18 st.C. na Podhalu, ok. minus 6 st.C. w centrum, do 0 st.C. w rejonie Świnoujścia.


W środę będzie dość pogodnie, jedynie na wschodzie oraz południu pojawi się więcej chmur i tam miejscami wystąpią też słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 7 st.C. na południowym wschodzie, ok. 0 st.C. w centrum, do 3 st.C. nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy temperatura minimalnie wyniesie od minus 20 st.C. na Podhalu, ok. minus 7 st.C. w centrum, do minus 1 st.C. w rejonie Świnoujścia.


W czwartek również będzie dość pogodnie, jedynie na północy pojawi się więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 7 st.C. na południowym wschodzie, ok. 0 st.C. w centrum, do 5 st.C. na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu oraz południowym zachodzie porywisty, południowy i południowo-wschodni. W nocy temperatura minimalnie wyniesie od minus 19 st.C. na Podhalu, ok. minus 3 st.C. w centrum, do 0 st.C. nad morzem.


W piątek będzie pochmurno i ponownie pojawią się w kraju opady śniegu, na Wybrzeżu także śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 st.C. na południowym wschodzie, ok. 2 st.C. w centrum, do 4 st.C. nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami w porywach wyniesie do 60 km/h, jedynie nad morzem do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy temperatura minimalnie wyniesie jeszcze od minus 15 st.C. na Podhalu, ok. minus 1 st.C. w centrum, do 1 st.C. nad morzem.


W sobotę nadal będzie pochmurno i pojawią się opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, a na zachodzie lokalnie deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 st.C. na południowym wschodzie, ok. 2 st.C. w centrum, do 6 st.C. na południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.


W niedzielę czeka nas przewaga chmur i opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu, jedynie na wschodzie początkowo śniegu. Przejściowo możliwe są też opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 3 st.C. na południowym wschodzie, ok. 3 st.C. w centrum, do 7 st.C. na północnym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. (PAP)


autor: Aleksandra Kuźniar


akuz/ akub/


Kraj i świat

2023-03-21, godz. 21:20 Komunikat Totalizatora Sportowego (21-03-2023) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wyniki i wygrane w grze Eurojackpotw dniu 2023-03-21Wyniki5 liczb ze zbioru 50… » więcej 2023-03-21, godz. 21:10 Dąb Fabrykant z Łodzi Europejskim Drzewem Roku 2023 180-letni dąb Fabrykant z Łodzi zwyciężył w internetowym plebiscycie na Europejskie Drzewo Roku - podali we wtorek wieczorem ekolodzy z Klubu Gaja, który… » więcej 2023-03-21, godz. 21:00 Ekstraliga hokejowa – Cracovia – GKS Katowice 0:4 Siódmy mecz półfinałowy: Comarch Cracovia Kraków - GKS Katowice 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Bramki: 0:1 Brandon Magee (15), 0:2 Hampus Olsson (38), 0:3 Grzegorz… » więcej 2023-03-21, godz. 21:00 Tauron sfinansuje kolejne pracownie do przedmiotów ścisłych w szkołach Koncern Tauron Polska Energia sfinansuje remonty i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych w kolejnych czterech szkołach na obszarze swego działania… » więcej 2023-03-21, godz. 20:50 Katowice/ Od 4 kwietnia nabór propozycji do „zielonego budżetu” Nabór propozycji do „zielonego budżetu” Katowic, czyli puli budżetu obywatelskiego, wydzielonej wyłącznie na cele związane z miejską przyrodą i ekologią… » więcej 2023-03-21, godz. 20:50 "FT": Rosja oferuje Chinom surowce w zamian za przychylną postawę wobec inwazji na Ukrainę Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian… » więcej 2023-03-21, godz. 20:30 Szwecja/ Sąd rozpatrzy pozew Grety Thunberg przeciwko państwu w sprawie o niedostateczną politykę klimatyczną Sąd w Nacka pod Sztokholmem poinformował we wtorek o przyjęciu pozwu złożonego przez aktywistkę Gretę Thunberg oraz młodzież z organizacji Aurora przeciwko… » więcej 2023-03-21, godz. 20:20 Budowlańcy stawiający supermarket odkryli rzymską mozaikę Podczas przygotowywania terenu pod budowę marketu w angielskiej miejscowości Olney odkrto ułożoną z niebieskich, czerwonych i białych płytek mozaikę. Zdaniem… » więcej 2023-03-21, godz. 20:20 UE/ Wsparcie dla Ukrainy, konkurencyjność i energia to główne tematy Rady Europejskiej Zwiększenie produkcji amunicji i dostarczanie jej Ukrainie; zapewnienie konkurencyjności UE w długim okresie; zapewnienie odbiorcom energii po dostępnych cenach… » więcej 2023-03-21, godz. 20:20 Prezes PSL o wspólnej liście: kto dziś naciska na jeden, niesprawdzony scenariusz, naraża Polskę na zwycięstwo P… Kto dziś naciska na jeden, niesprawdzony scenariusz, naraża Polskę na zwycięstwo PiS - ocenił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o start opozycji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »