Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-06, 10:10 Autor: PAP

IMGW: w tym tygodniu będzie pogodnie, ale zimno

Jak poinformowało IMGW do czwartku pogodę w kraju kształtować będzie wyż, obejmujący swoim zasięgiem niemal całą Europę. Będzie dość pogodnie, ale zimno, nocami mróz dwucyfrowy. Od piątku nastąpi przebudowa pola barycznego i kraj znajdzie się w zasięgu niżu znad Skandynawii. Zacznie napływać też lżejsze powietrze polarne morskie, stopniowo wypierając zalegające nad Polską powietrze arktyczne.

W poniedziałek sporo chmur, miejscami pojawią się większe przejaśnienia, a lokalnie rozpogodzenia. Na wschodzie i północy możliwe są przelotne opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalnie wyniesie od minus 6 st.C. na południowym wschodzie, ok. minus 2 st.C. w centrum, do 3 st.C. nad morzem, a w rejonach podgórskich Karpat od minus 10 st.C. do minus 6 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W nocy temperatura minimalnie wyniesie od minus 13 st.C. na południowym wschodzie, w centrum ok. minus 9 st.C., do 0 st.C. na Helu, a w rejonach podgórskich Sudetów ok. minus 15 st.C., Karpat od minus 19 st.C. do minus 15 st.C., lokalnie spadek temperatury może wynieść do minus 22 st.C.


We wtorek zachmurzenie będzie duże, na zachodzie rozpogodzi się. Miejscami na wschodzie wystąpią opady śniegu. Początkowo będzie mglisto. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 st.C. na południowym wschodzie, ok. minus 1 st.C. w centrum, do 4 st.C. nad morzem, a w rejonach podgórskich Karpat od minus 7 st.C. do minus 4 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, lokalnie północny. W nocy temperatura minimalna wyniesie od minus 18 st.C. na Podhalu, ok. minus 6 st.C. w centrum, do 0 st.C. w rejonie Świnoujścia.


W środę będzie dość pogodnie, jedynie na wschodzie oraz południu pojawi się więcej chmur i tam miejscami wystąpią też słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 7 st.C. na południowym wschodzie, ok. 0 st.C. w centrum, do 3 st.C. nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy temperatura minimalnie wyniesie od minus 20 st.C. na Podhalu, ok. minus 7 st.C. w centrum, do minus 1 st.C. w rejonie Świnoujścia.


W czwartek również będzie dość pogodnie, jedynie na północy pojawi się więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 7 st.C. na południowym wschodzie, ok. 0 st.C. w centrum, do 5 st.C. na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu oraz południowym zachodzie porywisty, południowy i południowo-wschodni. W nocy temperatura minimalnie wyniesie od minus 19 st.C. na Podhalu, ok. minus 3 st.C. w centrum, do 0 st.C. nad morzem.


W piątek będzie pochmurno i ponownie pojawią się w kraju opady śniegu, na Wybrzeżu także śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 st.C. na południowym wschodzie, ok. 2 st.C. w centrum, do 4 st.C. nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami w porywach wyniesie do 60 km/h, jedynie nad morzem do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy temperatura minimalnie wyniesie jeszcze od minus 15 st.C. na Podhalu, ok. minus 1 st.C. w centrum, do 1 st.C. nad morzem.


W sobotę nadal będzie pochmurno i pojawią się opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, a na zachodzie lokalnie deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 st.C. na południowym wschodzie, ok. 2 st.C. w centrum, do 6 st.C. na południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.


W niedzielę czeka nas przewaga chmur i opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu, jedynie na wschodzie początkowo śniegu. Przejściowo możliwe są też opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 3 st.C. na południowym wschodzie, ok. 3 st.C. w centrum, do 7 st.C. na północnym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. (PAP)


autor: Aleksandra Kuźniar


akuz/ akub/


Kraj i świat

2024-07-24, godz. 10:40 Niemcy/ MSW zdelegalizowało Centrum Islamskie w Hamburgu za działalność sprzeczną z konstytucją MSW Niemiec ogłosiło w środę, że zakazało działalności Centrum Islamskiego w Hamburgu (IZH) i powiązanych z nim organizacji. IZH to ekstremistyczna organizacja… » więcej 2024-07-24, godz. 10:40 Paryż/judo - wszystkie oczy na Szymańską Wicemistrzyni świata Angelika Szymańska (63 kg) jest liderką czteroosobowej ekipy polskich judoków, która wystąpi w igrzyskach w Paryżu, i według wielu… » więcej 2024-07-24, godz. 10:40 Japonia/ Władze: rosyjskie sankcje wymierzone w naszych obywateli są niedopuszczalne Decyzja Kremla o objęciu zakazem wjazdu do Rosji 13 obywateli Japonii powiązanych z instytucjami i firmami zaangażowanymi we wsparcie odbudowy Ukrainy 'ogranicza… » więcej 2024-07-24, godz. 10:40 Paryż - osiem medali polskich judoków (dokumentacja) Polscy judocy w historii dotychczasowych startów w igrzyskach olimpijskich wywalczyli osiem medal, w tym trzy złote. Ostatni raz na podium stali w 1996 roku… » więcej 2024-07-24, godz. 10:40 Paryż/judo - Nastula: największe szanse ma Szymańska, ale każdy medal będzie ważny 'Największe szanse ma Angelika Szymańska, ona umie się bić' - powiedział PAP Paweł Nastula, mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 roku. Podkreślił, że marzy… » więcej 2024-07-24, godz. 10:40 Bloomberg: Polska osłabiła kryzys na granicy z Białorusią, grożąc blokadą chińskiego eksportu do UE Prezydent Andrzej Duda podczas niedawnej wizyty w Pekinie zagroził Chinom zablokowaniem kluczowego kolejowego szlaku transportowego do UE, by osłabić kryzys… » więcej 2024-07-24, godz. 10:40 Gorzów Wlkp./ Policjanci pomogli matce dostać się do dziecka zamkniętego w aucie Gorzowscy policjanci pomogli kobiecie, która nie mogła dostać się do dziecka zatrzaśniętego w samochodzie. Wybito jedną z bocznych szyb - poinformował… » więcej 2024-07-24, godz. 10:40 Kosiniak-Kamysz: ideał ws. składki zdrowotnej to powrót do zasad sprzed Polskiego Ładu Obniżenie składki zdrowotnej to dla nas śmiertelnie ważna sprawa, ideałem byłby powrót do zasad sprzed Polskiego Ładu - powiedział lider PSL, wicepremier… » więcej 2024-07-24, godz. 10:40 Ukraina/ Prezydent Zełenski odznaczył kardynała Parolina orderem zasługi Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odznaczył w Kijowie watykańskiego sekretarza stanu kardynała Pietro Parolina orderem zasługi - poinformował ambasador… » więcej 2024-07-24, godz. 10:40 Urbaniak (KO): szanse na wspólnego kandydata koalicji w wyborach prezydenckich poniżej 50 proc. (wideo) Szanse na to, że koalicja '15 października' wystawi wspólnego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich oceniam na poniżej 50 proc. - powiedział… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »