Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-06, 07:20 Autor: PAP

W. Czarzasty: konsolidacja na lewicy nie zamyka rozmów z innymi partnerami na opozycji

Lewica będzie skonsolidowana; to dobrze wróży przed wyborami - mówi PAP współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Jak zastrzega, "konsolidacja nie zamyka możliwości rozmów z innymi partnerami na opozycji".

W sobotę Rada Krajowa partii Razem, a w niedzielę Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej opowiedziały się za wspólnym startem w wyborach lewicowej koalicji, które oprócz tych formacji tworzyć mają Nowa Lewica i Unia Pracy. Jednocześnie PPS nie wyklucza startu w szerszym formacie - z wszystkimi ugrupowaniami na opozycji.


Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z PAP podkreślił, że "absolutnie ciepło przyjmuje te uchwały i deklaracje". "Dobry kierunek, cieszę się z tego" - powiedział wicemarszałek Sejmu. "Dobrze to wróży przed wyborami parlamentarnymi, że lewica - tak, jak wszystkie cztery partie tego chciały - będzie skonsolidowana" - wskazał.


"Środowisko lewicowe w Polsce rozpoczęło proces konsolidacji i będziemy teraz chcieli rozpocząć rozmowy z innymi środowiskami lewicowymi m.in. ruchami miejskimi, organizacjami feministycznymi, środowiskami akademickimi i oczywiście związki zawodowe, z którymi jesteśmy mocno związani, bo ze środowiskiem OPZZ rozmawiamy bez przerwy" - zaznaczył polityk.


Czarzasty podkreślił, że "konsolidacja na lewicy, już jako zjednoczony blok, nie eliminuje i nie zamyka możliwości rozmów z innymi partnerami na opozycji". "Jeżeli stworzą się warunki do dalszych rozmów koalicyjnych, to oczywiście będziemy prowadzili takie rozmowy" - dodał. (PAP)


autor: Grzegorz Bruszewski


gb/ par/


Kraj i świat

2023-03-31, godz. 17:40 Wielkopolskie/ Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy fragmentu S11 Jarocin - Ostrów Wlkp. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy 49 km. odcinka drogi ekspresowej S11 między Jarocinem… » więcej 2023-03-31, godz. 17:40 MKiŚ: w przypadku zagrożenia toksyną ze strony "złotej algi" GIOŚ powiadomi służby w ciągu godziny Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) opracował i wdrożył monitoring interwencyjny 'złotej algi' w polskich rzekach; w przypadku jej masowego zakwitu… » więcej 2023-03-31, godz. 17:40 Amerykańscy gwardziści i WOT planują rozszerzenie współpracy Rozszerzenie szkoleń prowadzonych przez Gwardię Narodową Illinois m.in. o kursy zabezpieczenia logistycznego i obrony przed bronią masowego rażenia to temat… » więcej 2023-03-31, godz. 17:30 Ukraina/ Ślady obecności Rosjan w Buczy: ruiny domów i spalone wraki samochodów, w których ginęli ludzie Rok po wyzwoleniu spod rosyjskiej okupacji w Buczy, Irpieniu i innych miejscowościach pod Kijowem wciąż widoczne są ślady niszczycielskiej obecności wojsk… » więcej 2023-03-31, godz. 17:30 Ukraina/ Generał Załużny: Bucza to symbol ukraińskiego oporu Bucza, która była ważnym punktem obrony Kijowa, stała się w 2022 roku symbolem oporu Ukraińców - oznajmił w piątek naczelny dowódca armii ukraińskiej… » więcej 2023-03-31, godz. 17:30 Wniosek Oscara Pistoriusa o warunkowe zwolnienie z więzienia został odrzucony Sąd w Pretorii odrzucił wniosek o warunkowe zwolnienie przebywającego w więzieniu południowoafrykańskiego lekkoatlety i biegacza z niepełnosprawnościami… » więcej 2023-03-31, godz. 17:20 PŚ w skokach - konkurs indywidualny w Planicy przełożony na sobotę rano Indywidualny konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy został przełożony na sobotę rano. Pierwotnie zawody miały odbyć się w… » więcej 2023-03-31, godz. 17:20 Podkarpackie Centrum Nauki czeka na gości, od piątku można zwiedzać wszystkie wystawy (wideo) Prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni. Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce otworzyło się dla zwiedzających… » więcej 2023-03-31, godz. 17:20 Żaryn: postępuje rosyjska dominacja nad Białorusią - również w działaniach informacyjnych Postępuje rosyjska dominacja nad Białorusią - również w obszarze działań informacyjnych - powiedział PAP pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni… » więcej 2023-03-31, godz. 17:10 PŚ szpadzistów - zawody we Francji odwołane po dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów Francuska Federacja Szermiercza podjęła decyzję o rezygnacji z organizacji zawodów Pucharu Świata szpadzistów w Saint-Maur-des-Fosses w dniach 19-21 maja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »