Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-05, 10:50 Autor: PAP

Warszawa/ Pasażerowie zawróconego w sobotę dreamlinera odlecą do Nowego Jorku dopiero w niedzielę po południu

Pasażerowie dreamlinera PLL LOT, który w sobotę został zawrócony na Lotnisko Chopina, odlecą do Nowego Jorku w niedzielę po południu - poinformował PAP rzecznik LOT Krzysztof Moczulski. Dodał, że przewoźnik rejs ten zrealizuje większym Boeingiem 787 Dreamliner.

W sobotę wieczorem na Twitterze Moczulski napisał, że usterka zapasowego "sztucznego horyzontu" była powodem powrotu na Lotnisko Chopina dreamlinera lecącego z Warszawy na lotnisko JFK w Nowym Jorku.


W późniejszej rozmowie z PAP Moczulski przekazał, że agent handlingowy w Nowym Jorku poinformował przewoźnika, że z powodu dużego opóźnienia nie będzie w stanie przyjąć samolotu LOT. "W związku z tym rejs zostanie przełożony na niedzielę. Pasażerowie dostaną hotel, śniadanie i wszystkie świadczenia" - zapewnił rzecznik.


W niedzielę Moczulski przekazał PAP, że "finalnie rejs został skasowany, a dzisiejszy zamieniony na większego Dreamlinera". Zgodnie z rozkładem lot z Warszawy na lotnisko JFK ma się odbyć o godz. 16.50. (PAP)


aop/ ok/


Kraj i świat

2023-04-01, godz. 13:30 Koszalin/ W kwietniu rusza kurs języka polskiego dla ukraińskich uchodźców W Centrum Migracji, działającym od pierwszego dnia wojny na Ukrainie przy koszalińskim oddziale Związku Ukraińców w Polsce, w kwietniu rozpoczyna się kolejny… » więcej 2023-04-01, godz. 13:30 Niemcy/ Minister obrony: nie da się wypełnić luk w wyposażeniu Bundeswehry do 2030 roku Minister obrony Niemiec Boris Pistorius nie spodziewa się, że braki w wyposażeniu Bundeswehry zostaną w najbliższym czasie uzupełnione. 'Wszyscy wiemy, że… » więcej 2023-04-01, godz. 13:20 Kraków/ Mieszkańcy i turyści odwiedzają jarmark wielkanocny na Rynku Głównym Mieszkańcy i turyści z zainteresowaniem oglądają produkty tradycyjne, zwłaszcza związane z Wielkanocą, na jarmarku, który w sobotę oficjalnie otwarto… » więcej 2023-04-01, godz. 13:10 ISW: Xi Jinping nie poparł putinowskiej antyzachodniej koncepcji polityki zagranicznej Przywódca Chin Xi Jinping nie poparł wymyślonego przez Władimira Putina geopolitycznego konfliktu z Zachodem - ocenia w najnowszej analizie amerykański Instytut… » więcej 2023-04-01, godz. 13:10 MKOl: ukraińscy sportowcy cierpią z powodu decyzji swoich władz Międzynarodowy Komitet Olimpijski skrytykował decyzję władz Ukrainy o niedopuszczeniu ukraińskich sportowców do udziału w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich… » więcej 2023-04-01, godz. 13:10 PŚ w skokach - Żyła: wróciła mi dobra energia 'Było ciężko, ale dałem radę. Wróciła mi dobra energia. Wiedziałem, że mogę to zrobić i wejść w swój piękny świat' - powiedział w Eurosporcie… » więcej 2023-04-01, godz. 13:00 Gra akcji „God Of War Ragnarok” zdobyła aż sześć nagród na gali BAFTA Games Awards Przygodowa gra akcji z nordyckimi bogami i olbrzymami w tle otrzymała nagrody za najlepszą animację, efekty audio, muzykę, nagrodę specjalną przyznawaną… » więcej 2023-04-01, godz. 13:00 Małopolskie/ Pień drewna zabił mężczyznę podczas wycinki drzew Około 40-letni mężczyzna zginął w wyniku uderzenia pniem drewna w czasie wycinki drzew. Do wypadku doszło w sobotę w miejscowości Karwodrza w powiecie… » więcej 2023-04-01, godz. 13:00 Kujawsko-pomorskie/ Normalny ruch na A1 po dwóch kolizjach Przywrócono normalny ruch po dwóch kolizjach samochodów na autostradzie A1 w woj. kujawsko-pomorskim w okolicach MOP Strzelce i miejscowości Szewo - poinformował… » więcej 2023-04-01, godz. 12:50 Tenis - Petra Kvitova przeciwna dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów do gry Tenisistka Petra Kvitova jest przeciwna dopuszczeniu Rosjan oraz Białorusinów do gry w Wimbledonie. 'Zawsze mówiłam, że jestem przeciwna wojnie. Martwię… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »