Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-02, 15:20 Autor: PAP

Nagroda dla prezes Angelini Pharma (MediaRoom)

Agnieszka Leszczyńska, prezes Angelini Pharma Polska, otrzymała nagrodę specjalną w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia. Wyróżnienie przyznano za aktywności w obszarze wspierania lekarzy i specjalistów, zwłaszcza psychiatrii i neurologii.

Nagrody w Konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny” przyznano po raz 22. Organizatorem wydarzenia były Wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.


„Jestem bardzo dumna z wyróżnienia, które przypadło Angelini Pharma Polska. Dla całego naszego zespołu wprowadzanie na rynek nowoczesnych terapii to nie tylko: współpraca z ekspertami medycznymi w danej dziedzinie - szerzenie wiedzy o skuteczności i działaniu leku, ubieganie się o refundację - by zapewnić chorym dostęp do leku, ale przede wszystkim dialog z pacjentem” - mówi Agnieszka Leszczyńska, prezes zarządu Angelini Pharma Polska.


Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które w ostatnim roku szczególnie wyróżniły się w polskiej medycynie. Agnieszka Leszczyńska została doceniona za aktywności w obszarze wspierania nowoczesnych terapii oraz lekarzy i specjalistów z dziedziny psychiatrii i neurologii.


„Staramy się budować świadomość, że przy nowoczesnym leczeniu chory może prowadzić takie samo życie jak człowiek zdrowy (założyć rodzinę, być aktywnym zawodowo i społecznie), destygmatyzować choroby (szczególnie te psychiczne czy neurologiczne), zachęcać pacjenta do aktywnego udziału w życiu. Bardzo się cieszę, że nasze starania zostały zauważone” - dodaje prezes Angelini Pharma.


W konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny” wyróżniono w sumie 30 osób w 10 kategoriach. Wśród laureatów znaleźli się zarówno przedstawiciele placówek medycznych publicznych i prywatnych (w kategorii menadżer), jak i liderzy w zakresie poszczególnych dziedzin (innowacyjny szpital, zdrowie publiczne, działalność charytatywna, media i public relations).


Osobowością Roku w Medycynie został dr. n. med. Andrzej Mądrala, członek rady Pracodawców RP, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Centrum Medycznego Mavit. 


Źródło informacji: PAP MediaRoom


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2023-03-23, godz. 09:10 Warszawa/ Z okazji 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II 1 kwietnia odbędzie się koncert "Pieśń o Bogu ukrytym" Z okazji 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II, w wigilię śmierci papieża, 1 kwietnia w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się koncert Marcina Stycznia… » więcej 2023-03-23, godz. 09:10 USA/ Tornado uderzyło w przedmieścia Los Angeles Tornado nawiedziło w środę przedmieścia Los Angeles, zrywając dachy i linie elektryczne. Prędkość wiatru sięgała 177 kilometrów na godzinę; ranna została… » więcej 2023-03-23, godz. 09:10 Współpraca T-Mobile Polska i Uczelni Łazarskiego. Nowy kierunek studiów „Prawo w IT” już w najbliższym roku akademickim… T-Mobile Polska od dawna angażuje się w projekty na styku technologii i edukacji. Dziś firma ogłosiła już trzeci projekt współpracy z polską instytucją… » więcej 2023-03-23, godz. 09:10 Ukraina/ Gen. Syrski: Rosjanie tracą siły pod Bachmutem, wkrótce to wykorzystamy Dowódca ukraińskich wojsk lądowych generał Ołeksandr Syrski oświadczył w czwartek, że pod Bachmutem oddziały rosyjskie tracą znaczne siły i zapowiedział… » więcej 2023-03-23, godz. 09:10 H. Kowalczyk: jestem spokojny o wynik głosowania ws. wotum nieufności Jestem spokojny o wynik głosowania ws. wotum nieufności, PiS widzi dokonania resortu rolnictwa i przyczyny problemów na rynku zboża - powiedział w czwartek… » więcej 2023-03-23, godz. 09:10 Sekretarz generalny PiS: jestem fanem jednej listy opozycji Jestem fanem jednej listy opozycji - powiedział w czwartek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Dodał, że decyzja będzie zależeć do samych partii… » więcej 2023-03-23, godz. 09:10 P. Jabłoński: na RE omawiane będzie to jak działać, by sankcje wobec Białorusi i Rosji były przestrzegane Podczas Rady Europejskiej omawiane będzie to, jak działać, żeby sankcje wobec Białorusi i Rosji były przestrzegane, bo w tej chwili pojawiają się pomysły… » więcej 2023-03-23, godz. 09:00 Turniej ATP w Miami - Murray wyeliminowany w pierwszej rundzie Brytyjski tenisista Andy Murray niespodziewanie przegrał z Serbem Dusanem Lajovicem 4:6, 5:7 i odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami… » więcej 2023-03-23, godz. 09:00 Izrael/ Parlament przyjął kontrowersyjną ustawę, która chroni premiera przed odwołaniem Izraelski parlament Kneset przyjął w czwartek ustawę, której celem jest ochrona premiera Benjamina Netanjahu przed sądowym nakazem odsunięcia z pełnienia… » więcej 2023-03-23, godz. 09:00 PŚ w skokach - Stoch i Żyła wśród powołanych na zawody w Lahti Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch i Jan Habdas będą reprezentować Polskę w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »