Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-02, 13:50 Autor: PAP

Austria/ Śnieżyca sparaliżowała ruch drogowy w wielu rejonach

Sypiący od godzin nocnych śnieg spowodował w czwartek wiele utrudnień na austriackich drogach – odnotowano wiele wypadków, stłuczek i zablokowanych w efekcie tych zdarzeń dróg. Na wielu odcinkach kierowcom nakazano użycie łańcuchów śniegowych – podaje apa.

Najtrudniejsza sytuacja jest na drogach Górnej i Dolnej Austrii oraz Styrii. Jak potwierdziła straż pożarna, liczne interwencje miały na celu odblokowanie dróg, na których utknęły lub wpadły w poślizg samochody ciężarowe (m.in. na autostradzie A9 w pobliżu Ried, na A1 w rejonie Regau oraz kilku drogach krajowych łączących Tyrol i Dolną Austrię).


Odnotowano także wiele wypadków z udziałem samochodów osobowych, w kilku przypadkach byli ranni. Służby drogowe zaapelowały o unikanie zbędnych podróży samochodami. Obowiązek korzystania z łańcuchów śniegowych wprowadzono na 14 odcinkach dróg w Dolnej Austrii – głównie na drogach położonych w rejonach górskich.


W Styrii ciężarówka z naczepą wpadła w poślizg na zaśnieżonej jezdni autostrady (A2) w pobliżu Schaeffern, blokując pasy ruchu w kierunku Wiednia. Rezultatem był korek o długości ok. 10 km.


Jak podała w czwartek w południe straż pożarna w Górnej Austrii, od godzin nocnych w związku z opadami śniegu otrzymano łącznie 165 wezwań, a prawie 2 tys. strażaków uczestniczyło w akcjach usuwania pojazdów, które wypadły z drogi, albo drzew, które przewróciły się na drogę pod naporem śniegu i burzy. W dwóch przypadkach strażacy ratowali osoby uwięzione w samochodach w wyniku wypadków drogowych. (PAP)


mszu/ mms/


Kraj i świat

2023-03-31, godz. 17:40 Wielkopolskie/ Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy fragmentu S11 Jarocin - Ostrów Wlkp. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy 49 km. odcinka drogi ekspresowej S11 między Jarocinem… » więcej 2023-03-31, godz. 17:40 MKiŚ: w przypadku zagrożenia toksyną ze strony "złotej algi" GIOŚ powiadomi służby w ciągu godziny Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) opracował i wdrożył monitoring interwencyjny 'złotej algi' w polskich rzekach; w przypadku jej masowego zakwitu… » więcej 2023-03-31, godz. 17:40 Amerykańscy gwardziści i WOT planują rozszerzenie współpracy Rozszerzenie szkoleń prowadzonych przez Gwardię Narodową Illinois m.in. o kursy zabezpieczenia logistycznego i obrony przed bronią masowego rażenia to temat… » więcej 2023-03-31, godz. 17:30 Ukraina/ Ślady obecności Rosjan w Buczy: ruiny domów i spalone wraki samochodów, w których ginęli ludzie Rok po wyzwoleniu spod rosyjskiej okupacji w Buczy, Irpieniu i innych miejscowościach pod Kijowem wciąż widoczne są ślady niszczycielskiej obecności wojsk… » więcej 2023-03-31, godz. 17:30 Ukraina/ Generał Załużny: Bucza to symbol ukraińskiego oporu Bucza, która była ważnym punktem obrony Kijowa, stała się w 2022 roku symbolem oporu Ukraińców - oznajmił w piątek naczelny dowódca armii ukraińskiej… » więcej 2023-03-31, godz. 17:30 Wniosek Oscara Pistoriusa o warunkowe zwolnienie z więzienia został odrzucony Sąd w Pretorii odrzucił wniosek o warunkowe zwolnienie przebywającego w więzieniu południowoafrykańskiego lekkoatlety i biegacza z niepełnosprawnościami… » więcej 2023-03-31, godz. 17:20 PŚ w skokach - konkurs indywidualny w Planicy przełożony na sobotę rano Indywidualny konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy został przełożony na sobotę rano. Pierwotnie zawody miały odbyć się w… » więcej 2023-03-31, godz. 17:20 Podkarpackie Centrum Nauki czeka na gości, od piątku można zwiedzać wszystkie wystawy (wideo) Prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni. Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce otworzyło się dla zwiedzających… » więcej 2023-03-31, godz. 17:20 Żaryn: postępuje rosyjska dominacja nad Białorusią - również w działaniach informacyjnych Postępuje rosyjska dominacja nad Białorusią - również w obszarze działań informacyjnych - powiedział PAP pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni… » więcej 2023-03-31, godz. 17:10 PŚ szpadzistów - zawody we Francji odwołane po dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów Francuska Federacja Szermiercza podjęła decyzję o rezygnacji z organizacji zawodów Pucharu Świata szpadzistów w Saint-Maur-des-Fosses w dniach 19-21 maja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »