Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-01, 16:40 Autor: PAP

We Wrocławiu ruszyło Centrum Pomocy Dzieciom

We Wrocławiu, w ramach współpracy z Fundacją NON LICET na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem, uruchomiono drugie na Dolnym Śląsku, a ósme w Polsce - Centrum Pomocy Dzieciom. Zapewnia ono nieodpłatną pomoc dzieciom i rodzinom.

Magistrat poinformował w komunikacie, że działalność Centrum Pomocy Dzieciom jest finansowana z budżetu Wrocławia. W tym roku na cel miasto wyda ponad 600 tys. zł.


„To miejsce niezwykle potrzebne. Dziękujemy władzom Wrocławia za wsparcie tych najsłabszych i bezradnych. W trakcie 25 lat naszej działalności pomogliśmy tysiącom osób, które doświadczyły przemocy w rodzinie. Najbardziej poruszające historie to jednak właśnie te, w których cierpią niewinne dzieci, krzywdzone przez dorosłych, którzy powinni stanowić dla nich oparcie” - powiedziała cytowana w komunikacie założycielka Fundacji NON LICET Małgorzata Makarczuk-Kłos.


Centrum Pomocy Dzieciom mieści się we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej 35-39, w przychodni MSWiA (wejście B). Informacje o zapisach można znaleźć na stronie: www.nonlicet.pl/cpd, pod adresem mailowym fundacja@nonlicet.pl oraz pod numerami telefonów: 572 108 352 i 572 014 532.


„Zapraszamy do kontaktu zarówno osoby pokrzywdzone, jak i świadków, którzy podejrzewają, że dziecko może doznawać przemocy” - powiedziała cytowana w komunikacie koordynatorka Agnieszka Świętczak.


„To Centrum jest jednym z wielu działań realizowanych przez miasto w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Wrocław wydaje każdego roku niemal 5 mln zł na finansowanie różnych działań - od wsparcia psychologicznego, prawnego, poradnictwa, różnych kampanii, do finansowania miejsc gdzie ofiary przemocy mogą znaleźć wsparcie i schronienie”- podkreślił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.


W komunikacie podkreślono, że Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu będzie działało według tych samych zasad i standardów, które sprawdziły się w innych tego typu placówkach w Polsce i na świecie. Opieka terapeutów dziecięcych, psychologów, psychiatrów, lekarzy pediatrów i prawników jest dostępna pod jednym dachem, w jednym przyjaźnie zaprojektowanym i przystosowanym do potrzeb dzieci miejscu.(PAP)


Autor: Roman Skiba


ros/ mhr/


Kraj i świat

2023-03-27, godz. 18:50 El. ME 2024 - Dania ma swojego Haalanda Piłkarze Danii w eliminacjach mistrzostw Europy 2024 wygrali w czwartek w Kopenhadze z Finlandią 3:1, a w niedzielę przegrali na wyjeździe z Kazachstanem 2:3… » więcej 2023-03-27, godz. 18:50 Lubelskie/ Ostrzeżenia IMGW przed przymrozkami i oblodzeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami i oblodzeniem dla całego województwa lubelskiego… » więcej 2023-03-27, godz. 18:50 MF: podatnicy złożyli już ponad 5 mln deklaracji w usłudze Twój e-PIT Podatnicy złożyli już ponad 5 mln deklaracji za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Urzędy skarbowe zwróciły im już łącznie ponad 10 mld zł podatku -… » więcej 2023-03-27, godz. 18:50 Węgry/ Parlament zagłosował za przyjęciem Finlandii do NATO (opis) Parlament Węgier poparł w poniedziałek wniosek o przystąpienie Finlandii do NATO. Za wnioskiem opowiedziało się182 posłów, sześciu było przeciw, nikt… » więcej 2023-03-27, godz. 18:40 Niemcy/ Prokuratura przeszukała mieszkanie prokremlowskich aktywistów, mieli zbierać pieniądze na radar dla Rosjan Niemiecka prokuratura poinformowała w poniedziałek o dokonaniu przeszukania mieszkania pary prokremlowskich działaczy. Para rzekomo zbierała fundusze na zakup… » więcej 2023-03-27, godz. 18:40 Małopolskie/ IMGW ostrzega przed przymrozkami i oblodzeniami w regionie Ostrzeżenie przed przymrozkami i oblodzeniami w Małopolsce wydał w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według synoptyków na południu… » więcej 2023-03-27, godz. 18:30 USA/ Prezydent Biden zakazał rządowym agencjom używania komercyjnego oprogramowania szpiegowskiego Prezydent Biden podpisał w poniedziałek rozporządzenie wykonawcze zakazujące instytucjom rządowym używania komercyjnego oprogramowania szpiegowskiego (spyware)… » więcej 2023-03-27, godz. 18:30 Węgry/ Parlament zagłosował za przyjęciem Finlandii do NATO (krótka) Parlament Węgier poparł w poniedziałek wniosek Finlandii o przystąpienie do NATO. W głosowaniu akcesję Finlandii do Sojuszu Północnoatlantyckiego poparło… » więcej 2023-03-27, godz. 18:20 Izrael/ Premier Netanjahu zgodził się na odłożenie prac nad reformą sądownictwa Premier Izraela Benjamin Netanjahu odroczy pracę nad projektem kontrowersyjnej ustawy o reformie sądownictwa do przyszłego miesiąca - poinformowała koalicyjna… » więcej 2023-03-27, godz. 18:20 MF pracuje nad prawnym rozwiązaniem kwestii kredytów hipotecznych w CHF - BBG Ministerstwo Finansów pracuje nad prawnym uregulowaniem kwestii walutowych kredytów hipotecznych w CHF - powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »