Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-01, 14:10 Autor: PAP

Ukraina/ Wywiad wojskowy: jesteśmy przed "bardzo aktywną fazą" wojny z Rosją

Ukrainę czeka "bardzo aktywna faza" wojny z Rosją; w lutym i marcu br. należy oczekiwać bardzo aktywnych działań na froncie - powiedział w środę przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Jusow, cytowany przez portal Ukraińska Prawda.

"Jesteśmy teraz przed bardzo aktywną fazą (wojny)" - powiedział Jusow. Przyznał zarazem, że sytuacja na froncie jest trudna, a Rosjanie kontynuują działania ofensywne.


Jak tłumaczył, Rosjanie zdają sobie sprawę, że zwiększa się poparcie międzynarodowe dla Ukrainy, tak więc rzucają do działań ofensywnych swoich zmobilizowanych rezerwistów i najemników z Grupy Wagnera. Jusow zapewnił, że straty Rosjan znacznie przekraczają straty ukraińskie. (PAP)


awl/ tebe/


Kraj i świat

2024-07-16, godz. 08:10 Olsztyn/ Senior śmiertelnie potrącił na pasach chłopca - chce mieć prawo jazdy, prokuratura ma wątpliwości Olsztyńska prokuratura, która wyjaśnia sprawę śmiertelnego potrącenia na pasach 12-letniego chłopca, zainicjowała postępowanie administracyjne, które… » więcej 2024-07-16, godz. 08:10 USA/ J.D. Vance - dawny krytyk Trumpa, fan Orbana i krytyk wsparcia Ukrainy (sylwetka) Kandydat Partii Republikańskiej na wiceprezydenta USA J.D. Vance to polityczny nowicjusz, który w krótkim czasie stał się jedną z czołowych postaci obozu… » więcej 2024-07-16, godz. 08:00 Aneta Kręglicka zamieszkała w Hiszpanii Laureatka konkursów Miss World i Miss Polonia, która od lat jest wziętą bizneswoman, pochwaliła się, że Hiszpania jest jej nowym miejscem na Ziemi. Aneta… » więcej 2024-07-16, godz. 07:40 Gdańsk/ Nadal trwa akcja gaśnicza magazynu w Nowym Porcie Nadal trwa akcja gaśnicza magazynu przy ul. Oliwskiej w Nowym Porcie w Gdańsku, w którym w niedzielę wybuchł pożar - poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej… » więcej 2024-07-16, godz. 07:30 UE/ Parlament Europejski wybierze prezydium; Metsola i Montero kandydatkami na szefową PE Na sesji w Strasburgu inaugurującej kadencję nowego Parlamentu Europejskiego wybrane zostanie prezydium tej instytucji. Do obsadzenia są stanowiska: przewodniczącego… » więcej 2024-07-16, godz. 07:20 Sondaż dla "Rz": Polacy nie chcą płacić więcej szefom rządowych resortów Polacy nie chcą płacić więcej szefom rządowych resortów - wynika z sondażu IBRiS dla 'Rzeczpospolitej'. Gazeta przypomina, że o wynagrodzeniach ministrów… » więcej 2024-07-16, godz. 07:20 Paryż - szwajcarskie kolarki Neff i Reusser wycofały się z udziału w igrzyskach Mistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim Jolanda Neff i srebrna medalistka na szosie w jeździe na czas Marlen Reusser wycofały się z igrzysk w Paryżu, co… » więcej 2024-07-16, godz. 07:10 Sektor energii: zmiany w podatkach lokalnych grożą podwyżkami dla odbiorców Liczne organizacje sektora energii ostrzegają, że proponowane przez Ministerstwo Finansów zmiany w podatkach lokalnych przełożą się na wzrost obciążenia… » więcej 2024-07-16, godz. 07:00 USA/ Były funkcjonariusz Secret Service: służba ma permanentne braki kadrowe Secret Service stale zmaga się z niedoborem kadr i cięciami kosztów, i to może być powodem uchybień w zabezpieczeniu wiecu wyborczego, na którym doszło… » więcej 2024-07-16, godz. 06:50 "DGP": Posłowie przyjrzą się, jak dzieci pracują w społecznościówkach Od września ruszy sejmowa komisja ds. dzieci i młodzieży. Jednym z pierwszych tematów ma być zarządzana przez rodziców praca najmłodszych w internecie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »