Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-01, 14:00 Autor: PAP

PŚ w short tracku - jedenaścioro Polaków wystąpi w Dreźnie (zapowiedź)

Zawodami w Dreźnie w najbliższy weekend wznowiona zostanie rywalizacja Pucharu Świata w short tracku. W Niemczech od niedzieli trenuje jedenaścioro polskich łyżwiarzy, w tym Natalia Maliszewska i Diane Sellier. Pierwsze wyścigi eliminacyjne - w piątek.

W klasyfikacji generalnej na 500 m Maliszewska prowadzi, a na tym samym dystansie Sellier jest trzeci.


"Szanse na utrzymanie tych miejsc na pewno są. Oboje z niedawnych mistrzostw Europy wrócili z medalami. Co prawda Diane bez indywidualnego krążka, a na 1500 m był czwarty. Na krótszych dystansach miał trochę pecha. Pokazał, że był dobrze przygotowany, czego dowodem brąz w sztafecie. Apetyty odnośnie ich najbliższego startu są duże" - powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.


Biało-czerwoni lubią tor w Dreźnie. Do zeszłego sezonu trenowali tam kilka razy w roku z reprezentacją Niemiec. "Dobrze znamy ten obiekt. W miniony weekend Michał Niewiński w mistrzostwach świata juniorów poprawił rekord globu w tej kategorii wiekowej na 1500 m, na 500 m wywalczył złoty, a na 1000 m brązowy medal. To bardzo szybki tor z twardym lodem, z pełnymi przesuwnymi materacami, przy których zawodnicy czują się bezpiecznie. Dzięki temu osiągają duże prędkości" - dodał.Zdaniem dyrektora sportowego PZŁS forma Niewińskiego predysponuje go do walki o miejsca w finałach wśród seniorów. Z kolei Łukasz Kuczyński bardzo dobrze zaprezentował się w ME w Gdańsku i również powinien walczyć o czołowe miejsca.


"Męska sztafeta jest na ósmym miejsce w generalce. Jej morale po medalu mistrzostw Europy znacznie się poprawiło. Pozostałe nasze sztafety tzn. kobieca i mieszane też powinny włączyć się do walki o podium. Mamy skład, którym możemy, zwłaszcza wśród chłopaków, rotować. Szans jest sporo. Wkraczamy powoli w drugą najważniejszą część sezonu z docelową imprezą jaką są mistrzostwa świata (10-12 marca w Seulu - PAP)" - zakończył Niedźwiedzki.


Poprzednie zawody PŚ w tym sezonie gościły w Montrealu, Salt Lake City i dwukrotnie w kazachskich Ałmatach. Tydzień po rywalizacji w Dreźnie ostatnie punkty PŚ będzie można zdobyć w holenderskim Dordrechcie.(PAP)


mask/ co/


Kraj i świat

2023-03-24, godz. 13:30 Świętokrzyskie/ Centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych powstanie w gminie Ożarów Centrum opiekuńczo-mieszkalne dla niepełnosprawnych powstanie w miejscowości Sobów w gminie Ożarów (Świętokrzyskie). Całkowity koszt inwestycji, której… » więcej 2023-03-24, godz. 13:30 Rzecznik PiS o "babciowym": już chyba nikt nie wierzy w obietnice Tuska Już chyba nikt nie wierzy w obietnice szefa PO Donalda Tuska - powiedział w piątek rzecznik PiS Rafał Bochenek, odnosząc się do pomysłu wprowadzenia 'babciowego'… » więcej 2023-03-24, godz. 13:30 Dowódca patrolu saperskiego: przy budowie obwodnicy Opatowa doszło do wybuchu 100-kilogramowej bomby lotniczej Saperzy zakończyli oględziny miejsca eksplozji, do której doszło przy budowie obwodnicy Opatowa (Świętokrzyskie). Wojskowi potwierdzili w piątek, że na… » więcej 2023-03-24, godz. 13:30 Ukraina/ Rok po zniszczeniu rosyjskiego okrętu Saratow gen. Załużny publikuje nagranie płonącej jednostki Rok temu siły ukraińskie przeprowadziły atak rakietowy na okrety wroga w okupowanym Berdiańsku; zniszczono okręt desantowy Saratow - przypomniał w piątek… » więcej 2023-03-24, godz. 13:30 Rzecznik rządu: w administracji publicznej nie zaleca się instalowania w telefonach aplikacji, które nie są sprawd… W ramach wewnętrznych procedur bezpieczeństwa w administracji publicznej nie zaleca się instalowania aplikacji, które nie są w istotny sposób sprawdzone… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Szefernaker: utworzenie Wyższej Szkoły Straży Granicznej to krok milowy na drodze rozwoju Pomorza Środkowego Utworzenie Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie to krok milowy na drodze rozwoju Pomorza Środkowego - powiedział w piątek w Koszalinie wiceminister… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 W. Brytania/ Wizyta króla Karola III w Niemczech odbędzie się zgodnie z planem Wizyta króla Wielkiej Brytanii Karola III odbędzie się zgodnie z planem - przekazało w piątek agencji Reutera źródło w Pałacu Buckingham po tym, jak podróż… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Podlaskie/ Katarzyna Ancipiuk nowym dyrektorem Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej Katarzyna Ancipiuk, która dotychczas pełniła obowiązki dyrektora, została wybrana na dyrektora Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej - zadecydował zarząd województwa… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Premier: 24 marca to szczególna data, która przypomina o bohaterstwie Polaków, którzy ratowali Żydów Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. To szczególna data, która przypomina o bohaterstwie Polaków… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Lublin/ Debata akademicka na KUL poświęcona kard. Karolowi Wojtyle – w środę Debatę akademicką poświęconą kardynałowi Karolowi Wojtyle zaplanowano w środę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podczas spotkania historycy i znawcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »