Radio Opole » Kraj i świat
2023-01-29, 20:30 Autor: PAP

MŚ hokeistów na trawie – tytuł dla Niemiec po zwycięstwie w finale nad Belgią

Hokeiści na trawie Niemiec zdobyli złoty medal mistrzostw świata, które w niedzielę zakończyły się w indyjskim Bhubaneswar. W finale pokonali Belgię po karnych zagrywkach 5-4; w regulaminowym czasie był remis 3:3. Trzecie miejsce zajęli Holendrzy.

Finał, podobnie jak na ostatnich mistrzostwach, zakończył się dopiero po serii karnych zagrywek. Samo spotkanie było niezwykle zacięte - Belgowie prowadzili 2:0, ale po zmianie stron przewagę mieli Niemcy, którzy na minutę przed końcem wygrywali 3:2. Wówczas obrońcy tytułu po krótkim rogu doprowadzili do remisu. Karne zagrywki lepiej egzekwowali niemieccy hokeiści, którzy zwyciężyli 5-4.


W meczu o brązowy medal Holandia pokonała Australię 3:1 (0:1).


Niemcy po raz trzeci zostali mistrzem świata. Ostatni raz triumfowali na mundialu w 2006 roku, którego byli gospodarzem. Belgowie z kolei bronili tytułu wywalczonego pięć lat temu w turnieju, który także rozgrywany był w Bhubaneswar.


Jednym z rozjemców na mundialu był poznański sędzia Marcin Grochal, który podczas ostatniej edycji był arbitrem finałowego spotkania. Grochal podczas tegorocznych mistrzostw poprowadził m.in. półfinał Australia - Niemcy (3:4), a podczas finału był sędzią rezerwowym.


Polscy hokeiści nie zakwalifikowali się do turnieju. Po raz ostatni biało-czerwoni wystąpili na mundialu w 2002 roku w malezyjskim Kuala Lumpur, gdzie zostali sklasyfikowani na 15. pozycji. (PAP)


lic/ co/


Kraj i świat

2023-03-30, godz. 19:00 Niedzielski o podpisaniu ustawy ws. KSO: dziękuję prezydentowi za ostatni akord procesu legislacyjnego Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za ostatni akord procesu legislacyjnego - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do podpisania… » więcej 2023-03-30, godz. 19:00 UE/ PE i kraje członkowskie porozumiały się ws. przyspieszenia wdrażania energii odnawialnej w UE Negocjatorzy PE i reprezentującej kraje członkowskie szwedzkiej prezydencji w UE porozumieli się ws. wprowadzenia w Unii nowych przepisów dot. przyspieszenia… » więcej 2023-03-30, godz. 18:50 Sejm/ Komisja: Fundusz Ochrony Rolnictwa jest oczekiwany przez rolników Utworzenie Funduszu Ochrony Rolnictwa, który gwarantowałby rolnikom wypłatę pieniędzy za sprzedane przez nich produkty od upadłej firmy skupowej, jest potrzebny… » więcej 2023-03-30, godz. 18:40 Senat odrzucił ustawę o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta (opis) Senat odrzucił w czwartek ustawę o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Zakłada ona m.in. wprowadzenie obligatoryjnego wewnętrznego systemu… » więcej 2023-03-30, godz. 18:40 Lublin/ Radni przyjęli stanowisko w obronie dobrego imienia papieża Jana Pawła II Podczas czwartkowej sesji radni Lublina przyjęli stanowisko ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Uznali m.in., że był największym w historii ambasadorem… » więcej 2023-03-30, godz. 18:40 M. Pęk (PiS): nadal będziemy domagać się prac nad projektem uchwały ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II Nadal będziemy domagać się procedowania naszego projektu uchwały ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II; wyrażamy stanowczy protest wobec blokowania tej… » więcej 2023-03-30, godz. 18:40 Dania odwołała szermiercze zawody z powodu dopuszczenia do startu Rosjan i Białorusinów Międzynarodowe zawody w Kopenhadze zostały odwołane z powodu udziału rosyjskich i białoruskich sportowców - poinformowała w czwartek Duńska Federacja Szermiercza… » więcej 2023-03-30, godz. 18:40 USA/ Użycie broni palnej główną przyczyną śmierci amerykańskich dzieci - alarmują media Użycie broni palnej stało się główną przyczyną śmierci dzieci i nastolatków w USA. W tym roku w szkołach zginęły już lub odniosły obrażenia 74 osoby… » więcej 2023-03-30, godz. 18:30 Piotr Müller: wypowiedź szefa MKOI jest oburzająca Wypowiedź szefa MKOI jest oburzająca. Sport to również wspaniałe wartości; rosyjskie barbarzyństwa są zaprzeczeniem podstawowym wartościom i prawu międzynarodowemu… » więcej 2023-03-30, godz. 18:30 Lublin/ Premiera monodramu „Mój boski rozwód” w Teatrze Osterwy – w sobotę Premierę monodramu „Mój boski rozwód” w wykonaniu Magdaleny Sztejman zaplanowano w sobotę w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. To historia kobiety… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »