Radio Opole » Kraj i świat
2023-01-29, 17:50 Autor: PAP

PŚ w skokach – norweskie media: dzika i brutalna siła Graneruda

Halvor Egner Granerud, który po drugi raz rzędu wygrał w niedzielę konkurs PŚ w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Bad Mitterndorf, określony został przez norweskie media jako „człowiek o nerwach ze stali”, który z „brutalną siłą bezwzględnie miażdży rywali”.

„To było 20. zwycięstwo indywidualne w Pucharze Świata, kolejny kamień milowy w jego karierze i nic nie wskazuje, że się zatrzyma” - skomentował dziennik „Verdens Gang”.


„Dagbladet” ocenił: „świat narciarski patrzy na Graneruda z otwartymi ustami, a on zadziwia raz po raz. Jego polski arcyrywal Dawid Kubacki ponownie rozczarował i był w niedzielę dopiero 17., co oznacza, że teraz nasz skoczek prowadzi w punktacji generalnej PŚ i to już o solidne 112 punktów”.


„Aftenposten” dodał, że „wspaniały sezon Graneruda jeszcze trwa, a on coraz bardziej zaskakuje i po prostu lekko leci po nowe triumfy”.


Teraz norweskie media spekulują że Granerud po wygraniu w tym sezonie Turnieju Czterech Skoczni ma wyraźnie apetyt na więcej. Zastanawiają się, czy sezon w jego wykonaniu nie zostanie przypieczętowany kolejnymi zwycięstwami - w mistrzostwach świata w Planicy, turnieju Raw Air i zdobyciem Kryształowej Kuli.


Kanał telewizji NRK stwierdził że „Granerud, który przed konkursami w Bad Mitterndorf tłumaczył się, że nie jest dobrym +lotnikiem+, na tej niemieckiej skoczni wyraźnie czuł się jak u siebie, pokazując dzikie wręcz skoki”.


„Nie wiem, jak on to robi, ale skacze z tak zimną brutalnością, że aż się boję z nim porozmawiać” - skomentował ekspert stacji, były skoczek Johan Remen Evensen.


Właśnie na antenie NRK Granerud skomentował swoje zwycięstwo w spokojny i żartobliwy sposób: "mam już chyba najwięcej indywidualnych zwycięstw i miejsc na podium w PŚ wśród norweskich skoczków, co pokazuje, że raczej jestem dobrze wykwalifikowany”.


Zbigniew Kuczyński (PAP)


kucz/ cegl/


Kraj i świat

2023-03-21, godz. 08:50 W Tatach pierwsze oznaki wiosny; łany krokusów spodziewane w połowie kwietnia Na fioletowe łany krokusów na tatrzańskich halach będziemy musieli zaczekać do połowy kwietnia, za to już nad brzegami górskich potoków można podziwiać… » więcej 2023-03-21, godz. 08:40 SG: w poniedziałek z Ukrainy przyjechało 19,4 tys. osób, na Ukrainę wyjechało 22,3 tys. W poniedziałek z Ukrainy do Polski przyjechało 19,4 tys. osób, a z Polski na Ukrainę wyjechało 22,3 tys. - podała we wtorek Straż Graniczna. » więcej 2023-03-21, godz. 08:40 Węgry/ MSZ: nie zablokowaliśmy wspólnego oświadczenia UE w sprawie nakazu aresztowania Putina Kłamstwem jest, że Węgry zablokowały wspólne oświadczenie UE w sprawie nakazu aresztowania Władimira Putina, wydanego przez Międzynarodowy Trybunał Karny… » więcej 2023-03-21, godz. 08:40 K.Sobolewski o Karpińskim: dymisja powinna być oczywistością W sytuacji, gdy sąd zasądził areszt tymczasowy w obawie przed matactwem, sytuacja jest zero-jedynkowa; dymisja Włodzimierza Karpińskiego z funkcji sekretarz… » więcej 2023-03-21, godz. 08:30 Włochy/ Wicepremier Ukrainy Wereszczuk nie sądzi, by Chiny zdecydowały się na sprzedaż broni Rosji Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk powiedziała włoskiemu dziennikowi 'Corriere della Sera', że nie sądzi, by Chiny zdecydowały się na sprzedaż broni Rosji… » więcej 2023-03-21, godz. 08:30 Warszawa/ Wyposażenie dawnego salonu DESA wpisane do rejestru zabytków Do rejestru zabytków ruchomych województwa mazowieckiego wpisane zostało wyposażenie wnętrza lokalu przy Rynku Starego Miasta 4/6 (dawniej DESA) w Warszawie… » więcej 2023-03-21, godz. 08:30 W Wielkiej Brytanii ma powstać księżycowy reaktor jądrowy Brytyjska Agencja Kosmiczna ogłosiła wsparcie dla projektu firmy Rolls-Royce, który dotyczy budowy nuklearnego reaktora na potrzeby misji na księżycowych… » więcej 2023-03-21, godz. 08:30 K.Sobolewski: program wyborczy ogłosimy na pewno przed wakacjami Cały obóz Zjednoczonej Prawicy jest twarzą kampanii; jak jedna pięść, chcemy iść do wyborów - mówił we wtorek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski… » więcej 2023-03-21, godz. 08:20 Warszawa/ Mieszkańcy SM Górczewska nie chcą nowych bloków kosztem zieleni Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej Górczewska są oburzeni propozycjami zarządu, który planuje wybudowanie nowych bloków na 30 działkach, ale nie na… » więcej 2023-03-21, godz. 08:20 Japonia/ Media: premier Kishida w drodze do Kijowa, z Indii do Rzeszowa leciał prywatnym odrzutowcem Premier Japonii Fumio Kishida składa we wtorek niezapowiadaną wizytę w Kijowie, dokąd zmierza pociągiem z Przemyśla - podały media. Według nich przybył… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »