Radio Opole » Kraj i świat
2023-01-29, 17:00 Autor: PAP

Prognoza pogody na 30 i 31 stycznia

Jak informuje IMGW, zachodnia oraz południowa Europa będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtował będzie rozległy niż z ośrodkiem nad Finlandią. Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego niżu znad Finlandii. Od północnego zachodu nasunie się front okluzji i wolno będzie przemieszczał się na południowy wschód kraju. Z zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 988 hPa i będzie rosło.


W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu deszczu ze śniegiem, na północnym zachodzie także deszczu i lokalnie marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na Podlasiu przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, w Sudetach o 10 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C w rejonach podgórskich Karpat do 2 st. C w centrum kraju i 5 st. C na Pomorzu Zachodnim i na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 80 km/h, na Pogórzu Karpackim i w głębi kraju do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Sudetach nad ranem porywy do 120 km/h, w Tatrach do 90 km/h, powodujące zawieje śnieżne.


W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, nad morzem także deszczu. Lokalnie drogi i chodniki śliskie. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm. Temperatura minimalna od -3 st. C w dolinach górskich do 0 st. C w centrum i 3 st. C nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 80 km/h, nad morzem i w głębi kraju do 70 km/h, powodujący zawieje śnieżne, północno-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy do 120 km/h, w Tatrach do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.


We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i nad morzem także deszczu. Temperatura maksymalna od -2 st. C w rejonach podgórskich Karpat do 2 st. C w centrum kraju i 5 st. C na Pomorzu Zachodnim i na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, na Przedgórzu Sudeckim i nad morzem w porywach do 65 km/h, zachodni. Wysoko w górach porywy do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.


W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna 0 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich.(PAP)


mchom/ jann/


Kraj i świat

2023-03-31, godz. 18:10 NFZ: choroba afektywna dwubiegunowa często zaczyna się od depresji Choroba afektywna dwubiegunowa może wystąpić w każdym wieku i często zaczyna się od depresji. Charakteryzuje się manią, przygnębieniem lub depresją… » więcej 2023-03-31, godz. 18:10 Prognoza pogody na 1 i 2 kwietnia Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Półwyspem Skandynawskim i Półwyspem Iberyjskim pozostawać będą układy wyżowe. Pozostały… » więcej 2023-03-31, godz. 18:10 Mazowieckie/ W Ciechanowie efekty oszczędzania energii większe niż ustawowe W Ciechanowie w obiektach, gdzie wprowadzono racjonalizację zużycia prądu spadło ono o więcej niż wymagane ustawą poziomy - od 10 do nawet 69 proc. To efekt… » więcej 2023-03-31, godz. 18:00 Warszawa/ W CNK otwarto Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego W Centrum Nauki Kopernik otwarto nową placówkę edukacyjną - Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego. W nowoczesnym budynku mieści się ośrodek badawczo-rozwojowy… » więcej 2023-03-31, godz. 18:00 Szef MSZ: podczas szczytu B9 w Łodzi omawialiśmy m.in. wzmocnienie wschodniej flanki NATO i wsparcie Ukrainy (opis) Wśród tematów rozmów szefów MSZ państw B9 w Łodzi były m.in.: pogarszająca się sytuacja bezpieczeństwa w Europie, działania na rzecz wzmocnienia wschodniej… » więcej 2023-03-31, godz. 18:00 We Wrocławiu uruchomiono kolejną jadłodzielnię Na bazarze Komandor uruchomiono w piątek nową jadłodzielnię. To kolejne takie miejsce na wrocławskich targowiskach, gdzie można podzielić się jedzeniem… » więcej 2023-03-31, godz. 17:50 W weekend politycy PiS odwiedzą m.in. województwa: lubelskie, łódzkie, dolnośląskie i kujawsko-pomorskie Politycy PiS będą w weekend kontynuowali objazd kraju. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedzi województwo lubelskie, przewodniczący Komitetu Stałego Rady… » więcej 2023-03-31, godz. 17:40 Wielkopolskie/ Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy fragmentu S11 Jarocin - Ostrów Wlkp. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy 49 km. odcinka drogi ekspresowej S11 między Jarocinem… » więcej 2023-03-31, godz. 17:40 MKiŚ: w przypadku zagrożenia toksyną ze strony "złotej algi" GIOŚ powiadomi służby w ciągu godziny Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) opracował i wdrożył monitoring interwencyjny 'złotej algi' w polskich rzekach; w przypadku jej masowego zakwitu… » więcej 2023-03-31, godz. 17:40 Amerykańscy gwardziści i WOT planują rozszerzenie współpracy Rozszerzenie szkoleń prowadzonych przez Gwardię Narodową Illinois m.in. o kursy zabezpieczenia logistycznego i obrony przed bronią masowego rażenia to temat… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »