Radio Opole » Kraj i świat
2023-01-27, 14:50 Autor: PAP

Jeff Goldblum 24 marca wyda trzeci minialbum jazzowy

Znany z oryginalnego, wyszukanego stylu i świetnych filmowych kreacji, Jeff Goldblum poza planem filmowym realizuje się także jako pianista jazzowy. Gwiazda „Parku Jurajskiego” z zespołem The Mildred Snitzer Orchestra, 24 marca zaprezentuje swój minialbum zatytułowany „Plays Well With Others”. Do udziału w nowym muzycznym projekcie aktor zaprosił m.in. Kelly Clarkson.

Na albumie znalazły się aranżacje muzycznych standardów, jak „Moon River” czy „I Wanna Be Around”, na nowo zinterpretowane przez zespół powołany przez Goldbluma w latach 90., uzupełniany przez zaproszonych do współpracy wokalistów. Nowy muzyczny projekt aktora wsparła m.in. Kelly Clarkson, która wykonała piosenkę „Don't Fence Me In”.„Doświadczenie współpracy z tymi fantastycznymi piosenkarzami sprawiło, że poczułem jakbym odsłonił się przed samym sobą. To było niezwykle oczyszczające przeżycie” – przyznał aktor cytowany przez „Evening Standard”.Goldblum już od dziecka pobierał naukę gry na fortepianie, przez kilka lat sumiennie rozwijając swój muzyczny talent. Początkowo, jako nastolatek, występował przed rodzicami i ich przyjaciółmi, w trakcie towarzyskich spotkań. Później, za namową Woddy’ego Allena, zaczął sięgać po jazzowe standardy. Dziś nie wyobraża sobie dnia bez muzyki. Pięć lat temu w rozmowie z „Rolling Stone” wyznał, że gra na instrumencie to jeden z pierwszych porannych rytuałów, który wykonuje codziennie.„Plays Well With Others” będzie trzecim studyjnym wydawnictwem Jeffa Goldbluma i The Mildred Snitzer Orchestra. Choć zespół działa prężnie od lat 90., dopiero w 2018 roku wydał swój debiutancki album „The Capitol Studios Sessions”. Rok później ukazała się druga płyta zatytułowana „I Shouldn't Be Telling You This”. (PAP Life)


mdn/ moc/


Kraj i świat

2023-03-28, godz. 10:20 Francja/ NGO: policja stosuje prewencyjne aresztowania i nieuzasadnioną przemoc wobec demonstrantów Stowarzyszenie Obrony Swobód Konstytucyjnych (Adelico), we wniosku złożonym do sądu administracyjnego w Paryżu, poinformowało, że francuska policja stosuje… » więcej 2023-03-28, godz. 10:10 CIS: Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki zainauguruje obchody Roku Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego… Centrum Informacyjne Senatu przekazuje: W środę 29 marca br. o godz.12.00 w Senacie na I piętrze Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki zainauguruje obchody… » więcej 2023-03-28, godz. 10:10 Bukareszt/ Morawiecki: Polska i Rumunia wspólnie walczą, by ukraińskie zboże wyjeżdżało z naszych krajów (kró… Polska i Rumunia wspólnie walczą, żeby ukraińskie zboże, które trafia do naszych krajów, wyjeżdżało z nich. Walczymy też o to, żeby Unia Europejska… » więcej 2023-03-28, godz. 10:00 Łódzkie/ Drogowcy: mimo opadów śniegu drogi regionu przejezdne W niektórych miejscach województwa łódzkiego pojawiły się we wtorek rano opady śniegu, m.in. w okolicach Piotrkowa Tryb., nad zalewem Jeziorsko i w Łodzi… » więcej 2023-03-28, godz. 10:00 MS: Kolejna porażka redaktorów TVN24 przed sądem (komunikat) Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Redaktor naczelny portalu www.tvn24.pl został zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji na temat związku… » więcej 2023-03-28, godz. 10:00 Ardanowski o okrągłym stole ws. ukraińskiego zboża: lepiej późno niż wcale Okrągły stół ws. ukraińskiego zboża jest spóźniony, choć lepiej późno niż wcale - ocenił we wtorek w Radiu Wnet przewodniczący Rady ds. Rolnictwa… » więcej 2023-03-28, godz. 10:00 Bukareszt/ Morawiecki: wraz z agresją Rosji na Ukrainę rośnie rola naszego regionu (krótka) Wraz z agresją Rosji na Ukrainę rośnie rola regionu, w którym żyjemy, i dlatego głęboko wierzę, że w tym trójkącie między Ukrainą, Rumunią i Polską… » więcej 2023-03-28, godz. 10:00 Meksyk/ Co najmniej 37 osób zginęło w pożarze w Instytucie Migracji w Ciudad Juarez Co najmniej 37 osób zginęło we wtorek w pożarze w Instytucie Migracji w meksykańskim Ciudad Juarez na granicy z USA - podały cytowane przez CNN władze stanu… » więcej 2023-03-28, godz. 09:50 Konkurs dla mediów „Platynowe Megawaty” - weź udział w plebiscycie i dołącz do grona laureatów (MediaRoom) Towarowa Giełda Energii S.A. ogłosiła dziewiątą edycję konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty”, w ramach którego nagradzane są najlepsze materiały… » więcej 2023-03-28, godz. 09:50 Senator Libicki przeprasza ofiary pedofilii za swój wpis na Twitterze Popełniłem błąd, nie było moją intencją umniejszanie bólu i cierpienia ofiar przestępstwa pedofilii, po namyśle przepraszam ofiary przestępstwa pedofilii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »