Radio Opole » Kraj i świat
2023-01-27, 14:10 Autor: PAP

Pogoda na weekend: pochmurno, z opadami i gołoledzią

Jak zapowiada IMGW weekend w Polsce będzie pochmurny, z większymi przejaśnieniami na północy kraju. Spodziewane są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a lokalnie opady marznące i powodujące gołoledź. W niedzielę nasili się wiatr.

W piątek Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Jak przekazał IMGW, w północnej i centralnej części kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w starej masie powietrza polarnego morskiego. Przewiduje się w nocy niewielkie wahania, w ciągu dnia powolny wzrost ciśnienia.


"Zachmurzenie duże i całkowite. Okresami słabe opady śniegu. Możliwe także opady deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki, początkowo lokalnie marznące i powodujące gołoledź. Miejscami silne zamglenia, rano lokalnie mgła, marznąca i ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od minus 1 do 1 stopnia. Wiatr słaby, przeważnie północno-wschodni" - taką prognozę dla mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego przekazał IMGW.


W sobotę Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Znad centralnej nad południową część kraju powoli przemieszczać się będzie rozmywający się, chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w starej masie powietrza polarnego. Prognozuje się niewielki wzrost ciśnienia.


"Zachmurzenie duże, pod wieczór na szczytach Tatr i Bieszczadów większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od minus 1 do 1 st., w rejonach podgórskich od minus 5 do minus 1 st., w Górach Świętokrzyskich około minus 3, wysoko w Beskidach i w Bieszczadach od minus 8 do minus 5, na szczytach Tatr około minus 8. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami porywisty, wschodni i północno-wschodni, na północy regionu północny" - brzmi prognoza synoptyczna IMGW dla małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.


W niedzielę południowo-zachodnia połowa Polski będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Atlantyku. Północno-wschodnia część kraju znajdzie się w zasięgu płytkiej zatoki niżowej znad Morza Barentsa oraz związanego z nią frontu atmosferycznego. Z upływem dnia będzie coraz mocniej wiało.


"Zachmurzenie duże lub całkowite. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem lub deszcz. Miejscami możliwy deszcz marznący powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 1 do 4 stopni. Wiatr w nocy i nad ranem słaby i umiarkowany, w dzień umiarkowany i dość silny, porywisty, wieczorem w porywach do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, południowo-zachodni" - taką prognozę dla zachodniopomorskiego i pomorskiego przekazał IMGW. (PAP)


autor: Luiza Łuniewska


lui/ akub/


Kraj i świat

2023-03-24, godz. 13:20 Szefernaker: utworzenie Wyższej Szkoły Straży Granicznej to krok milowy na drodze rozwoju Pomorza Środkowego Utworzenie Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie to krok milowy na drodze rozwoju Pomorza Środkowego - powiedział w piątek w Koszalinie wiceminister… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 W. Brytania/ Wizyta króla Karola III w Niemczech odbędzie się zgodnie z planem Wizyta króla Wielkiej Brytanii Karola III odbędzie się zgodnie z planem - przekazało w piątek agencji Reutera źródło w Pałacu Buckingham po tym, jak podróż… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Podlaskie/ Katarzyna Ancipiuk nowym dyrektorem Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej Katarzyna Ancipiuk, która dotychczas pełniła obowiązki dyrektora, została wybrana na dyrektora Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej - zadecydował zarząd województwa… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Premier: 24 marca to szczególna data, która przypomina o bohaterstwie Polaków, którzy ratowali Żydów Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. To szczególna data, która przypomina o bohaterstwie Polaków… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Lublin/ Debata akademicka na KUL poświęcona kard. Karolowi Wojtyle – w środę Debatę akademicką poświęconą kardynałowi Karolowi Wojtyle zaplanowano w środę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podczas spotkania historycy i znawcy… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Prezydent o Polakach ratujących Żydów: ci ludzie w sercu mieli wpisane ideały człowieczeństwa (krótka) Byli w Polsce podczas II wojny światowej ludzie, którzy głęboko w sercu wpisane mieli ideały człowieczeństwa, szacunku dla życia, miłości bliźniego… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Rzecznik rządu o "babciowym”: pomysły D. Tuska zawsze zostają w sferze pomysłów Z pomysłami Donalda Tuska jest taki problem, że one zawsze zostają w sferze pomysłów - mówił w piątek w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller o propozycji… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Ukraina/ Rzecznik armii: pod Bachmutem wagnerowców wzmacniają wojska powietrznodesantowe Rosji Rzecznik Wschodniego Zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy Serhij Czerewaty poinformował w piątek, że na kierunku Bachmutu, w obwodzie donieckim, rosyjscy najemnicy… » więcej 2023-03-24, godz. 13:10 Mołdawia/ Rząd: pracę znalazło zaledwie ok. 1000 ze 100 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy Niewiele ponad 1000 spośród 100 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy schronili się w Mołdawii po rosyjskiej inwazji, znalazło dotychczas zatrudnienie… » więcej 2023-03-24, godz. 13:10 Największy w Polsce konkurs umiejętności - ruszyła rejestracja na EuroSkills Gdańsk 2023 (MediaRoom) We wrześniu na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, a także w halach kongresowo-wystawienniczych AMBEREXPO. i terenach do nich przyległych odbędą się 'igrzyska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »