Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-10, 10:20 Autor: PAP

Wielkopolskie/ Leśnicy rozpoczynają sprzedaż choinek

W sobotę leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu (RDLP) rozpoczynają coroczną sprzedaż choinek. Każdego roku na terenie poznańskiej dyrekcji sprzedawanych jest od 4 tys. do 5 tys. świątecznych drzewek.

Rzecznik prasowy RDLP w Poznaniu Tomasz Maćkowiak poinformował, że w sobotę sprzedaż choinek rozpocznie się w Nadleśnictwie Pniewy, a w przyszłym tygodniu w kolejnych 17 lokalizacjach poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych. "Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych co roku sprzedajemy około 4-5 tys. drzewek choinkowych. W tym roku ich sprzedaż odbędzie się w 19 nadleśnictwach naszej Dyrekcji" - wskazał Maćkowiak.


Jak podała Karolina Kapałka z RDLP, w znajdującym się niedaleko Śremu leśnictwie Mechlin, należącym do Nadleśnictwa Babki, sprzedaż choinek zaplanowano na 17 grudnia. „Świerk pospolity, sosna zwyczajna do 2 metrów wysokości w Nadleśnictwie Babki kosztuje 60 zł, świerk serbski tzw. kłujący to wydatek 80 zł. Na leśnych plantacjach można wybrać i własnoręcznie wyciąć świąteczne drzewko” – zaznaczyła.


Sprzedawane przez leśników drzewka choinkowe pochodzą ze specjalnie zakładanych plantacji, umiejscowionych w lokalizacjach, gdzie nie może powstać las np. pod liniami wysokiego napięcia. Kupujący choinki otrzymają dowód sprzedaży potwierdzający, że drzewko pochodzi z legalnego źródła. Według zapewnień leśników świeżo ścięty i codziennie podlewany w domu świerk nie będzie tracić igieł przez trzy tygodnie.


Lokalizacje i szczegółowe terminy sprzedaży drzewek w poszczególnych punktach RDLP można znaleźć na mapie: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1puH7I8liDoKsFfZO1CKgDAxOq6U&usp=sharing (PAP)


autor: Szymon Kiepel


szk/ mok/


Kraj i świat

2023-02-08, godz. 07:20 Biedroń: koniec zimy powinien zakończyć dyskusje o formule startu na opozycji Koniec zimy powinien zakończyć dyskusje o formule startu opozycji - ocenił w rozmowie z PAP współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń. Przyznał… » więcej 2023-02-08, godz. 07:20 Warszawa/ Związkowcy MPO od miesięcy sygnalizowali o nieprawidłowościach w spółce Wiedzieliśmy, że są pewne nieprawidłowości, że coś jest nie tak. Słyszeliśmy pocztą pantoflową, że na przetargi odnośnie przetwarzania odpadów, to… » więcej 2023-02-08, godz. 07:20 Aleś Zarembiuk: wyrok. ws. Andrzeja Poczobuta w pełni zależy od osobistej decyzji Łukaszenki To, jaki wyrok dostanie Andrzej Poczobut, zależy wyłącznie od osobistej decyzji Alaksandra Łukaszenki, czy będzie chciał zademonstrować sprzeciw wobec Polski… » więcej 2023-02-08, godz. 07:20 Liga NBA - LeBron James rekordzistą w liczbie zdobytych punktów (opis) LeBron James z Los Angeles Lakers zdobywając swój 36. punkt w meczu z Oklahoma City Thunder poprawił osiągnięcie Kareema Abdula-Jabbara i został najlepszym… » więcej 2023-02-08, godz. 07:10 Rzeczniczka SG: do Nadbużańskiego OSG trafiło 15 przenośnych kamer termowizyjnych Do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej trafiło 15 przenośnych kamer termowizyjnych o wartości 9 mln zł - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej… » więcej 2023-02-08, godz. 07:10 Mazowieckie/ Areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia rowerzysty, kierowca ukrywał się Do aresztu trafił 42-letni kierowca podejrzany o śmiertelne potrącenie rowerzysty w pow. grójeckim (Mazowieckie). Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku i ukrywał… » więcej 2023-02-08, godz. 07:10 Projektantka kowbojskiego kapelusza Beyonce nie może opędzić się od zamówień Jeszcze do niedawna 24-letnia Abby Misbin projektowanie i szycie kapeluszy traktowała jako dodatkowe zajęcie. Kilka zamówień tygodniowo pozwoliło jej spokojnie… » więcej 2023-02-08, godz. 07:00 "Rzeczpospolita": zagrożone eldorado W szybko rosnącą w Polsce branżę suplementów diety może w tym roku uderzyć nie tylko spowolnienie gospodarcze. Firmy obawiają się nowych regulacji, które… » więcej 2023-02-08, godz. 07:00 Niemcy/ W Berlinie rozpoczyna się konferencja "Polityka pamięci jako narzędzie walki: spojrzenie na wojnę Rosji przeciwko… W Berlinie rozpoczyna się w środę konferencja 'Polityka pamięci jako narzędzie walki: spojrzenie na wojnę Rosji przeciwko Ukrainie'. Trudno o lepsze niż… » więcej 2023-02-08, godz. 07:00 "DGP": opozycja bawi się słupkami poparcia Wspólna lista wszystkich partii opozycyjnych mogłaby dzisiaj liczyć na 46 proc. poparcia. Z kolei trzy bloki opozycji uzyskałyby niemal 50 proc. - wynika z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »