Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-09, 14:20 Autor: PAP

Synoptyk IMGW: w piątek opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu

W piątek w całym kraju będzie padało. W różnych miejscach będą to opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu i północnym zachodzie możliwe rozpogodzenia - poinformował PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak.

W piątek zachmurzenie duże. Na południu i północnym zachodzie możliwe rozpogodzenia. Na południowym wschodzie będzie padał deszcz, którego spadnie 10 mm. Na pozostałym obszarze wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na obszarach podgórskich Karpat, głównie na południu woj. śląskiego i małopolskiego możliwe są opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Wysoko w Karpatach i Tatrach spadnie 15 cm śniegu.


Temperatura maksymalna od minus 2 stopni Celsjusza na Pomorzu, do 5 stopni na południowym wschodzie.


Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich. W Tatrach porywy wiatru wyniosą do 90 km/h. W górach wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne.


W nocy przeważnie zachmurzenie duże, tylko na północy można liczyć na większe przejaśnienia. Na południowym wschodzie intensywne opady deszczu, których suma wyniesie 20 mm. Na pozostałym obszarze będą to opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na południu woj. śląskiego i małopolskiego także marznącego deszczu powodującego gołoledź. Najwięcej śniegu przybędzie na Lubelszczyźnie i południu Mazowsza – nawet 10 cm.


W Karpatach i Beskidzie Śląskim oraz Beskidzie Żywieckim spadnie do 20 cm śniegu.


Na północy wystąpią mgły marznące z widzialnością do 200 metrów. Temperatura minimalna od minus 11 stopni Celsjusza na Pomorzu, minus 2 w centrum, do 2 stopni na południowym wschodzie.


Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W Tatrach porywy wiatru wyniosą do 90 km/h i tam wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)


Autor: Jacek Buraczewski


bur/ akub/


Kraj i świat

2023-01-31, godz. 18:30 Zmarł Jan Kudra, jeden z najlepszych polskich kolarzy XX wieku W wieku 85 lat zmarł we wtorek Jan Kudra, jeden z najlepszych polskich kolarzy XX wieku, wielokrotny mistrz kraju, olimpijczyk z Tokio, trzeci zawodnik Wyścigu… » więcej 2023-01-31, godz. 18:30 Poznań/ Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę hali Arena Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę Areny - poinformował we wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Przetarg na realizację inwestycji Grupa MTP ma… » więcej 2023-01-31, godz. 18:20 PE/ Waszczykowski: Rosja chce eskalować wojnę; Rasmussen: trzeba wyrzucić rosyjskie wojska z Ukrainy Sytuacja Ukrainy jest dziś bardzo trudna. Rosja jest zdecydowana prowadzić i eskalować wojnę - mówił europoseł Witold Waszczykowski (PiS) podczas wspólnego… » więcej 2023-01-31, godz. 18:20 Specjaliści z SGGW pomogą zrewitalizować zniszczone przez wojnę lasy w Ukrainie Trwająca już prawie rok wojna w Ukrainie doprowadziła do ogromnych zniszczeń w tym kraju. Mówiąc o stratach, wymienia się zwykle zniszczone miasta i wsie… » więcej 2023-01-31, godz. 18:10 Prezes PiS wsparł Siły Zbrojne Ukrainy Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia… » więcej 2023-01-31, godz. 18:10 Żaryn: do zbrodniczych praktyk Rosji dochodzi minowanie i pozostawianie pułapek wybuchowych Do zbrodniczych praktyk, które Rosja stosuje podczas agresji na Ukrainie, dochodzi minowanie zajętych terenów i pozostawianie wybuchowych pułapek - poinformował… » więcej 2023-01-31, godz. 18:00 Kalisz/ Od 1 lutego można składać wnioski o dotację na zakup zbiornika na deszczówkę Od 1 lutego do 31 marca mieszkańcy Kalisza mogą składać wnioski o dotację na zakup zbiornika na deszczówkę - poinformowało we wtorek biuro prasowe kaliskiego… » więcej 2023-01-31, godz. 18:00 Hiszpania/ Coraz więcej rodzin zaciska pasa ze względu na kryzys inflacyjny Ze względu na kryzys inflacyjny od wielu miesięcy Hiszpanie żyją, zaciskając pasa. Według ostatnich badań organizacji konsumentów OCU nastąpił znaczny… » więcej 2023-01-31, godz. 18:00 Śląskie/ Samorząd Katowic: jakość powietrza poprawia się Średnia miesięczna wartość stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w Katowicach w 2022 r. wyniosła 28,5 mikrograma na metr sześcienny - wynika z informacji… » więcej 2023-01-31, godz. 18:00 Łotwa/ Szef MSZ: kraje bałtyckie i Polska sprzeciwiają się udziałowi Rosjan i Białorusinów w IO Kraje bałtyckie i Polska sprzeciwiają się dopuszczeniu rosyjskich i białoruskich sportowców do udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, nawet pod neutralną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »