Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-09, 11:50 Autor: PAP

MŚ 2022 - Korea Północna pokazała mecz Korei Południowej, ten przegrany

Telewizja państwowa Korei Północnej (KCTV) po raz pierwszy od rozpoczęcia mundialu w Katarze pokazała mecz reprezentacji Korei Południowej, porażkę 1:4 z Brazylią. Spotkanie wyemitowano dwa dni po wydarzeniu - podał portal NK News.

Amerykański serwis informacyjny, oparty na analizach dotyczących Korei Północnej, wyjaśnił, że telewizja KCTV retransmitowała większość meczów tego turnieju z jedno- lub dwudniowym opóźnieniem, w tym nawet te z udziałem USA i Japonii. Nieobecność południowokoreańskiej drużyny piłkarskiej w mediach u sąsiadów z północy do tej pory była dość widoczna.


Zespół „Czerwonych Diabłów” zdobył uznanie na całym świecie za swoje wysiłki w fazie grupowej turnieju. Szczególnie sporym echem odbiło się zwycięstwo "rzutem na taśmę" nad Portugalią. Tego sukcesu widzowie z Korei Północnej nie zobaczyli. Zdecydowano się im dopiero pokazać porażkę w 1/8 finału 1:4 z Brazylią, eliminującą Koreę Południową z turnieju.


„Oczywiście nie jest przypadkiem, że jedyny pokazany mecz z udziałem Korei Południowej to ten, który wykluczył ją z mistrzostw świata” - powiedział dla NK News ekspert Martyn Williams.


Podczas meczu stacja KCTV podała nazwiska południowokoreańskich piłkarzy. Jak wyjaśnia NK News, władze republiki ludowej zazwyczaj unikają transmisji meczów europejskich klubów z udziałem choćby jednego zawodnika z Korei Południowej. Ponadto z nagrania nie zniknęły reklamy zagranicznych firm, w tym produktów południowokoreańskiego Hyundaia czy Coca-Coli, produktów niedostępnych w kraju.


Korea Północna często transmituje wydarzenia sportowe, takie jak piłkarskie mistrzostwa świata, co jest jedną z niewielu okazji, w których obywatele mogą zobaczyć świat zewnętrzny.


Nie wszystkie wydarzenia sportowe mają taką samą ekspozycję. KCTV pominęła mecze piłkarzy Korei Południowej i Japonii, kiedy transmitowała mistrzostwa świata 2014 i ponownie pominęła Japonię, kiedy transmitowała fazę pucharową turnieju 2018.(PAP)


mask/ sab/


Kraj i świat

2023-01-31, godz. 18:50 Słowackie przedterminowe wybory parlamentarne odbędą 30 września br. Przedterminowe wybory parlamentarne na Słowacji odbędą się 30 września br., zdecydował we wtorek parlament i przegłosował skrócenie kadencji. Posłowie… » więcej 2023-01-31, godz. 18:50 Izrael/ Blinken: USA będą się sprzeciwiać próbom aneksji Zachodniego Brzegu Stany Zjednoczone będą się sprzeciwiać ekspansji osiedli żydowskich i próbom aneksji Zachodniego Brzegu Jordanu - powiedział we wtorek sekretarz stanu USA… » więcej 2023-01-31, godz. 18:50 Rybnik/ Remont głównego budynku dawnego szpitala odwlecze się Remont jednego z dwóch głównych budynków zabytkowego kompleksu poszpitalnego 'Juliusz' w Rybniku, w którym ma powstać edukatorium nt. m.in. przyrody miasta… » więcej 2023-01-31, godz. 18:50 Tatry/ Wzrasta zagrożenie lawinowe; coraz więcej śniegu Do trzeciego, znacznego stopnia wzrosło zagrożenie lawinowe w Tatrach. Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne, a prognozowane kolejne opady śniegu… » więcej 2023-01-31, godz. 18:40 Minister ds. UE: próby składania poprawek do ustawy o SN to szukanie dziury w procesie pozyskiwania środków z KPO Próby składania poprawek do ustawy o SN to szukanie dziury w całym procesie pozyskiwania środków z KPO - mówił w Senacie minister ds. UE Szymon Szynkowski… » więcej 2023-01-31, godz. 18:40 Ukraina/ Fundusz DFC zamierza zmobilizować 1 mld dol. prywatnych kapitałów, by wesprzeć ukraińską gospodarkę Szef amerykańskiego rządowego funduszu Development Finance Corporation (DFC), Scott Nathan, zapowiedział zainwestowanie 250 mln dol. w małe ukraińskie firmy… » więcej 2023-01-31, godz. 18:40 Kalisz/ Ogłoszono przetarg na przebudowę targowiska; przewidywany koszt to 7,5 mln zł Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę targowiska przy ul. 3 Maja. Na ten cel zaplanowano 7,5 mln zł, z czego 5 mln to dofinansowanie z Polskiego Ładu - powiedział… » więcej 2023-01-31, godz. 18:40 Ukraina/ Wskutek ostrzału w obwodzie zaporoskim uszkodzono zabytkową synagogę W mieście Hulajpole w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy pocisk wystrzelony przez Rosjan poważnie uszkodził synagogę z 1909 roku - poinformował we wtorek… » więcej 2023-01-31, godz. 18:30 Zmarł Jan Kudra, jeden z najlepszych polskich kolarzy XX wieku W wieku 85 lat zmarł we wtorek Jan Kudra, jeden z najlepszych polskich kolarzy XX wieku, wielokrotny mistrz kraju, olimpijczyk z Tokio, trzeci zawodnik Wyścigu… » więcej 2023-01-31, godz. 18:30 Poznań/ Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę hali Arena Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę Areny - poinformował we wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Przetarg na realizację inwestycji Grupa MTP ma… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »