Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-09, 11:10 Autor: PAP

Mary Kay dba o ochronę krytycznie zagrożonych lemurów i innych dzikich zwierząt we współpracy z Arbor Day Foundation (MediaRoom)

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Dzisiaj Mary Kay Inc., spółka działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw i odpowiedzialnego zarządzania, ogłosiła ukończenie projektu ponownego zalesiania Madagaskaru, zrealizowanego we współpracy z Arbor Day Foundation, Ogrodem Zoologicznym i Akwarium im. Henry'ego Doorly'ego w stanie Omaha oraz organizacją Madagascar Biodiversity Partnership. Komunikat zbiega się w czasie ze światowym szczytem stron Konwencji ONZ o różnorodności biologicznej (COP 15) w Montrealu, którego celem jest opracowanie działań umożliwiających zaradzenie krytycznej sytuacji w zakresie różnorodności biologicznej na świecie.


Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20221208005704/pl/


Zrównoważona gospodarka leśna jest nieodzowna dla zachowania różnorodności biologicznej. Projekt zakładający posadzenie 42 tys. drzew na południowym wschodzie Madagaskaru miał na celu odwrócenie skutków dziesiątków lat niszczenia lasów. W lasach zamieszkują krytycznie zagrożone lemury i inne dzikie gatunki zwierząt, których nie sposób spotkać w żadnym innym miejscu na świecie. Celem wysiłków na rzecz sadzenia drzew była również poprawa odporności lasów i sąsiadujących z nimi społeczności.


Arbor Day Foundation szacuje[1], że w perspektywie kolejnych 40 lat inicjatywa przyniesie następujące korzyści:


- sekwestracja 10 562 ton metrycznych dwutlenku węgla w ujęciu netto (co odpowiada wyeliminowaniu 2 296 samochodów z ruchu drogowego),


- usunięcie 125 ton zanieczyszczeń z powietrza (co odpowiada ilości tlenu potrzebnej dla 10 500 osób),


- 2 627 176 galonów wody, której spływu uda się uniknąć (co odpowiada liczbie 29 854 osób mających dostęp do czystej wody).


„Efekty tego partnerstwa umożliwiły nam poczynienie istotnych postępów w jednym z najważniejszych kompleksów leśnych pod względem różnorodności biologicznej, których drzewostan warunkuje przetrwanie wielu gatunków fauny – powiedziała Katie Loos, dyrektor operacyjna Arbor Day Foundation. – Mary Kay stale zapewnia szczególne wsparcie na rzecz wzmacniania najbardziej potrzebujących tego lasów na całym świecie. Ochrona i zachowanie naszych najbardziej narażonych gatunków ma zasadnicze znaczenie dla stawienia czoła obecnemu kryzysowi związanemu z różnorodnością biologiczną, dlatego jesteśmy dumni ze współpracy z partnerami, dla których również jest to ważne”.


W zeszłym miesiącu Mary Kay ogłosiła ukończenie projektu ponownego zalesiania obszaru o powierzchni 69 akrów, mającego na celu rewitalizację Obszaru Gospodarowania Przyrodą Econfina Creek na Florydzie, w partnerstwie z Arbor Day Foundation. We współpracy z Okręgiem Gospodarki Wodnej Florydy Północno-Zachodniej, fundacja i Mary Kay podjęły wspólne działania w celu zasadzenia 43 tys. sosen długoigielnych, które przyczynią się do ochrony krytycznych zasobów wodnych w Hrabstwie Bay w stanie Floryda. Wśród najważniejszych korzyści projektu dla środowiska i różnorodności biologicznej warto wymienić: odbudowę i ochronę głównego źródła wody pitnej Hrabstwa Bay w stanie Floryda; ponowne zasadzenie rodzimych gatunków drzew w celu przywrócenia naturalnych warunków obszaru; oraz poprawę siedlisk dzikiej fauny, w tym jeleni, przepiórów wirginijskich, wiewiórek lisich Shermana i żółwi norowych.


Na początku roku Mary Kay opublikowała również sprawozdanie szczegółowo opisujące długotrwałą współpracę firmy z Arbor Day Foundation. Mary Kay Inc. i Arbor Day Foundation zasadziły razem ponad 1,2 mln drzew na całym świecie, wywierając tym samym wymierny wpływ na kluczowe ekosystemy leśne.


Aby dowiedzieć się więcej na temat zobowiązania Mary Kay na rzecz zrównoważonego rozwoju, odwiedź stronę marykayglobal.com/sustainability i pobierz globalną strategię Mary Kay w zakresie zrównoważonego rozwoju: „Wzbogacanie życia dziś dla zrównoważonego rozwoju w przyszłości”.


Informacje o Arbor Day Foundation


Założona w 1972 r. Arbor Day Foundation jest obecnie największą organizacją nienastawioną na zysk, prowadzącą działalność w obszarze sadzenia drzew, zrzeszającą ponad milion członków, sympatyków i wartościowych partnerów. W ciągu ostatnich 50 lat Arbor Day Foundation zasadziła niemal 500 mln drzew w dzielnicach, społecznościach, miastach i lasach na całym świecie. Nasza wizja obejmuje działania w służbie świata wykorzystującego drzewa do rozwiązywania problemów mających decydujące znaczenie dla przetrwania.


Jako jedna z największych na świecie fundacji działających w obszarze ochrony przyrody, Arbor Day Foundation za pośrednictwem swych członków, partnerów i programów prowadzi działalność edukacyjną oraz angażuje zainteresowane strony i społeczności z całego świata, zachęcając je do dołączenia do misji, jaką jest sadzenie i pielęgnacja drzew oraz podkreślanie ich walorów. Więcej informacji można znaleźć na stronie arborday.org.


Informacje o Mary Kay Inc.


Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, w 1963 r. założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować jeden cel: wzbogacić życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma ukierunkowana na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay jest zaangażowana we wspieranie kobiet w ich drodze poprzez edukację, mentoring, rzecznictwo, tworzenie sieci i innowacje. Firma Mary Kay inwestuje w badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Firma wierzy, że wzbogacając życie kobiet dzisiaj, można kreować zrównoważone jutro. W tym celu współpracuje z organizacjami z całego świata, skupiając się na dążeniach do doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, promowaniu równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji znajduje się na stronie: marykayglobal.com oraz na profilach firmy w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn i Twitter.


Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221208005704/pl/


[1]Szacunkowy wpływ obliczony za pomocą i-Tree, najnowocześniejszego pakietu oprogramowania poddanego wzajemnej weryfikacji ekspertów, opracowanego przez służby leśne Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, który zapewnia narzędzia do analizy i oceny korzyści gospodarki leśnej na obszarach miejskich i wiejskich.


Źródło: Mary Kay Inc.


KONTAKT:


Mary Kay Inc.


Dział Komunikacji Korporacyjnej


e-mail: marykay.com/newsroom


tel.: 972.687.5332


e-mail: media@mkcorp.com


Źródło informacji: Business Wire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2023-02-02, godz. 18:50 Sondaż: 69 proc. mieszkańców Gruzji zaniepokojonych masowym napływem uciekinierów z Rosji Większość, bo aż 69 proc. mieszkańców Gruzji jest zaniepokojona masowym napływem do tego kraju obywateli Rosji uciekających przed mobilizacją na wojnę… » więcej 2023-02-02, godz. 18:50 Dolnośląskie/ Przewodniczący sejmiku województwa pozostanie na stanowisku Radnym opozycyjnych klubów nie udało się odwołać w czwartek Andrzeja Jarocha (PiS) z funkcji przewodniczącego dolnośląskiego sejmiku. Za jego odwołaniem… » więcej 2023-02-02, godz. 18:40 Katowice/ Ekolodzy zapraszają na spotkania z ekspertami i na projekcje filmowe Cykl spotkań z ekspertami klimatycznymi, naukowcami i społecznikami i projekcje filmów wspierających edukację środowiskową zaplanował na najbliższe miesiące… » więcej 2023-02-02, godz. 18:40 Estonia/ Minister: wyszkolimy połowę ludności kraju z reguł postępowania w sytuacjach kryzysowych Schrony, syreny i ostrzeżenia o zagrożeniach są mało przydatne, jeśli społeczeństwu brakuje świadomości kryzysowej i umiejętności działania w sytuacjach… » więcej 2023-02-02, godz. 18:40 Ekstraklasa piłkarzy ręcznych - Sabate: dobrą grą zaprosimy kibiców do hali „Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych rezultatów mojej drużyny, ale to dopiero połowa drogi. Chcielibyśmy utrzymać ten poziom i na rundę rewanżową… » więcej 2023-02-02, godz. 18:30 Kraków/ Wystawa przedstawiająca działalność w Tanzanii misji "Doctors Africa" Plenerową wystawę prezentującą dokonania lekarzy i wolontariuszy z organizacji 'Doctors Africa', działającej w Afryce Wschodniej, można oglądać od czwartku… » więcej 2023-02-02, godz. 18:30 Ukraina/ Minister obrony: 500 tys. Rosjan może nas zaatakować w rocznicę inwazji sprzed roku Rosjanie lubią różnego rodzaju symbolikę, dlatego w okolicach 24 lutego, a zatem w rocznicę inwazji sprzed roku, mogą rozpocząć kolejną zmasowaną ofensywę… » więcej 2023-02-02, godz. 18:30 Warszawa/ Zieloni chcą strefy czystego transportu w całej Warszawie Na czwartkowej konferencji działacze partii Zieloni przestawili swoją koncepcję strefy czystego transportu. Chcą by była wprowadzana na terenie całej Warszawy… » więcej 2023-02-02, godz. 18:20 Warszawa/ Wystawa MHP "Twarze Powstania Styczniowego" w nowej galerii "Okno na Kulturę" (opis) Bez Powstania Styczniowego pewnie nie byłoby roku 1918, odzyskania niepodległości, etosu wspólnoty II Rzeczpospolitej - powiedział wicepremier, minister kultury… » więcej 2023-02-02, godz. 18:20 Wielkopolskie/ 42-latek podejrzany o nakłanianie 10-latki do nagrywania filmów o treści pornograficznej Do trzech lat więzienia grozi 42-letniemu mieszkańcowi woj. śląskiego, który odpowie za proponowanie 10-letniej dziewczynce nagrywania filmów o treści pornograficznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »