Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-09, 10:20 Autor: PAP

J.Strzeżek o tym, czy Gowin przestanie być prezesem Porozumienia: nie wypada mi potwierdzić, ale zaprzeczać też nie mogę

Nie wypada mi potwierdzić, bo też trzeba poczekać oficjalnie do jutra, ale zaprzeczać też nie mogę - powiedział rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia Jan Strzeżek przed sobotnim kongresem nadzwyczajnym partii, pytany czy Jarosław Gowin przestanie być prezesem Porozumienia.

W sobotę w Warszawie odbędzie się Kongres Nadzwyczajny Porozumienia. Według doniesień medialnych, o czym pisała m.in. w czwartek "Rzeczpospolita", "zgodnie z krążącymi w kuluarach informacjami" prezesa Porozumienia Jarosława Gowina zastąpi na tym stanowisku posłanka Magdalena Sroka.


Rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia był pytany w piątek w Radiu Plus o doniesienia dotyczące odejścia Jarosława Gowina ze stanowiska prezesa partii. "Nie wypada mi potwierdzić, bo też trzeba poczekać oficjalnie do jutra, kiedy wszystko się może zdarzyć. Wiadomo, że każdy scenariusz się może zmienić, ale - mówiąc serio - zaprzeczać też nie mogę. Za niewiele ponad 24 godziny wszystko będzie jasne" - powiedział.


"Mogę tylko powiedzieć, że jeżeli do jakiejkolwiek zmiany by doszło, to nie byłaby to zmiana polegająca na jakiejś rewolucji, na jakiejś walce wewnętrznej" - mówił Strzeżek.


Polityk Porozumienia pytany, jakie są powody tej zmiany, odpowiedział: "Może się tak okazać, że sam prezes chciałby jakieś korekty w swojej polityce wprowadzić plus zawsze świeże otwarcie rok przed wyborami może być dobrym rozwiązaniem".


Dopytywany, czy na stanowisku prezesa Porozumienia Jarosława Gowina zastąpi Magdalena Sroka, Strzeżek odparł, że takie są spekulacje medialne. "Podczas nadzwyczajnego kongresu, jeżeliby do takiej zmiany doszło, każdy może się zgłosić na prezesa, przedstawi swoiste expose, przekona resztę koleżeństwa do tego, żeby oddać na niego głos i zobaczymy, czy do takiej sytuacji dojdzie - to raz, dwa - kto się zgłosi, a trzy - jakie rozwiązania zaproponuje" - mówił. "Ale tak, osobiście Magdę cenie" - dodał.


Rzecznik poinformował także, że dwa tygodnie temu zarząd Porozumienia Jarosława Gowina podjął decyzję, aby nazwa brzmiała: Porozumienie. (PAP)


autor: Grzegorz Bruszewski


gb/ itm/


Kraj i świat

2023-02-09, godz. 06:40 Narodowa Strategia Transplantacyjna trafiła do wykazu prac Rady Ministrów Projekt uchwały w sprawie ustanowienia wieloletniego programu Narodowa Strategia Transplantacyjna na lata 2023-2032 trafił do wykazu prac Rady Ministrów - poinformowało… » więcej 2023-02-09, godz. 06:40 Korea Płn./ Na defiladzie najpewniej pokazano nowe rakiety balistyczne Podczas defilady w Pjongjangu siły zbrojne Korei Północnej zaprezentowały „taktyczne jednostki nuklearne” i rakiety dalekiego zasięgu - podały w czwartek… » więcej 2023-02-09, godz. 06:40 Sondaż "Rz": Nie chcemy Rosji na igrzyskach Jak podaje czwartkowa 'Rzeczpospolita', większość ankietowanych przez IBRiS nie chce, by Rosja i Białoruś wystartowały w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich… » więcej 2023-02-09, godz. 06:30 70 lat temu reżim komunistyczny w PRL wydał dekret podporządkowujący Kościół państwu 70 lat temu, 9 lutego 1953 r., ogłoszono dekret Rady Państwa o obsadzaniu stanowisk kościelnych za zgodą organów państwowych. Miał on być przełomowym… » więcej 2023-02-09, godz. 06:30 Wirusolog: najmłodsze dzieci są nawet 2-3 razy bardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19 Najmłodsze dzieci są nawet 2-3 razy bardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19 w porównaniu z grupą dzieci od 6 do 17 lat, w związku z czym częściej… » więcej 2023-02-09, godz. 06:20 MŚ w biathlonie - Tiril Eckhoff nie wyklucza zakończenia kariery Multimedalistka biathlonowych mistrzostw świata Norweżka Tiril Eckhoff po raz pierwszy od 11 lat nie wystąpi w czempionacie globu. 32-letnia zawodniczka, gnębiona… » więcej 2023-02-09, godz. 06:10 KGP: przez dwa tygodnie sześciu policjantów pełni służbę na włoskich stokach narciarskich Przez dwa tygodnie sześciu polskich policjantów pełni służbę we Włoszech. Czterech patroluje stoki narciarskie w rejonie miejscowości Moena, dwóch zaś… » więcej 2023-02-09, godz. 06:10 Synoptyk IMGW: w czwartek dużo słońca na południu kraju, noc z silnym mrozem na terenach podgórskich W czwartek najwięcej słońca będzie na południu kraju - powiedziała PAP synoptyk IMGW Ilona Bazyluk. W ciągu dnia temperatura w całej Polsce powinna wzrosnąć… » więcej 2023-02-09, godz. 06:10 W. Andrusiewicz: minister otrzymał raport ws. odmowy aborcji, jest bardzo szczegółowy Minister zdrowia Adam Niedzielski otrzymał szczegółowy raport na temat odmowy aborcji u wykorzystanej seksualnie osoby z niepełnosprawnością - powiedział… » więcej 2023-02-09, godz. 06:00 Ruszył nabór gabinetów do akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra” Polskie Towarzystwo Okulistyczne ogłosiło nabór gabinetów i poradni okulistycznych do VII edycji ogólnopolskiej akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra”… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »