Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-08, 13:10 Autor: PAP

Wrocław/ Ruszył nabór zgłoszeń do Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

Ruszył nabór zgłoszeń do Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, który jest nieodłącznym elementem odbywającego się we Wrocławiu Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 stycznia.

O rozpoczęciu naboru do konkursu 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa Teatru Muzycznego Capitol Joanna Kiszkis. Tegoroczny PPA odbędzie się w dniach 24 marca-2 kwietnia.


„Drogie aktorki, aktorzy, wokalistki, wokaliści, studentki i studenci szkół teatralnych i wszelkich szkół wspaniałych, wrażliwcy i wizjonerzy, wszyscy kochający teatr i spełniający się w śpiewaniu. (…) Macie wyjątkową okazję wyśpiewać wszystko, co pragnęlibyście przekazać światu. Macie szansę opowiedzieć pieśnią swoją miłość, nostalgię, wrażliwość, filozofię życia, mądrość, frustrację, szaleństwo, piękno i prawdę. Możecie dzięki pieśni opowiedzieć absolutnie o wszystkim, co was inspiruje, motywuje, nakręca. Pieśń ma moc sprawczą. Pieśnią możecie zmienić świat. Nie przegapcie takiej okazji” – zachęca do wzięcia udziału w konkursie Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA.


W konkursie mogą wziąć udział osoby z Polski jak i z zagranicy, które ukończyły 18 lat. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 stycznia.


„Bardzo nam zależy, aby podtrzymywać tradycję festiwalu i dbać o jego poziom artystyczny. W tym celu, wymagamy, aby przynajmniej jedna piosenka pochodziła z Kanonu Piosenki Aktorskiej” – podkreślają organizatorzy konkursu.


Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki składa się z trzech etapów. Wszystkie odbędą się w Teatrze Muzycznym Capitol. Dwa pierwsze etapy oceni Rada Artystyczna PPA, a trzeci jury KAIP.


Pierwszy etap konkursu odbędzie się 5 lutego - dla wszystkich chętnych z Polski i z zagranicy oraz 6 lutego - dla aktorek/ów, wokalistek/ów, a także studentek/ów wyższych szkół teatralnych i muzycznych z Polski i z zagranicy. Drugi etap zaplanowano na 25 marca podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej, a finał konkursu, podczas którego zostaną wyłonieni zwycięzcy - 31 marca.


Każdy uczestnik konkursu zakwalifikowany do III etapu otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. zł. Zwycięzca otrzyma Grand Prix – statuetkę Złotego Tukana oraz 25 tys. zł. Dziennikarze przyznają z kolei statuetkę Tukana Dziennikarzy, a obecna na Koncercie Finałowym publiczność wybierze laureata Tukana Publiczności. (PAP)


Autorka: Agata Tomczyńska


ato/ dki/


Kraj i świat

2023-02-08, godz. 08:50 Dolnośląskie/ Od 13 lutego zmiana w organizacji obsługi klientów ws. paszportowych Od 13 lutego Dolnośląski Urząd Wojewódzki zamierza wprowadzić zmiany w organizacji obsługi klientów ws. paszportowych. Reorganizacja ma zmniejszyć kolejki… » więcej 2023-02-08, godz. 08:40 W Karkonoszach mroźno; obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego W górnych partiach Karkonoszy w środę jest mroźno, temperatura wynosi minus 10-11 stopni Celsjusza. W niektórych miejscach spadła nawet do minus -14. Obowiązuje… » więcej 2023-02-08, godz. 08:30 Korea Płn./ Kim pokazał się z córką podczas bankietu z okazji rocznicy sił zbrojnych Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un znów pokazał się publicznie z córką. Towarzyszyła mu ona podczas bankietu z okazji 75-lecia północnokoreańskiej armii… » więcej 2023-02-08, godz. 08:30 Liga NHL - wyniki, tabele Wyniki wtorkowych meczów hokejowej ligi NHL: Tampa Bay Lightning - San Jose Sharks 3:4 (po dogr.)Pittsburgh Penguins - Colorado Avalanche 2:1 (po dogr.)Chicago… » więcej 2023-02-08, godz. 08:30 Lubelskie/ Nocne nasłuchiwanie sów i prelekcja o życiu ptaków - w czwartek Zwyczaje mało znanych ptaków drapieżnych poznają uczestnicy 'Nocy sów' w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie (pow. rycki, gm. Ułęż). Otwarte spotkanie… » więcej 2023-02-08, godz. 08:30 Sondaż IBRiS dla Radia ZET: KO mogłaby zwyciężyć z PiS w pięciu województwach Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na zwycięstwo wyborcze w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, opolskim, pomorskim i zachodnio-pomorskim — wynika… » więcej 2023-02-08, godz. 08:20 Suski (PiS): Niemcy nie chcą naprawić krzyw wyrządzonych w czasie wojny Pamiętamy to, co robili Niemcy w czasie II wojny światowej. Tych krzywd nie chcą jednak naprawić, a wręcz przeciwnie - powiedział w środę poseł Marek… » więcej 2023-02-08, godz. 08:20 Poznań/ Biżuteria i niemal 1800 kartek walentynkowych na aukcjach Biura Rzeczy Znalezionych Do poznańskiego Biura Rzeczy Znalezionych trafiła walizka wypełniona niemal 1800 kartek walentynkowych. Wszystkie są nowe, niewypisane, do każdej dołączona… » więcej 2023-02-08, godz. 08:20 Nowa Zelandia/ Policja przejęła ponad 3 tony kokainy unoszącej się na Oceanie Spokojnym Nowozelandzka policja przejęła 3,2 tony kokainy unoszącej się w odległej części Oceanu Spokojnego po tym, jak międzynarodowy syndykat zajmujący się przemytem… » więcej 2023-02-08, godz. 08:10 Największy polski bank dołącza do fintechowej koalicji (MediaRoom) PKO Bank Polski został partnerem strategicznym społeczności FinTech Poland, która integruje środowisko innowacji finansowych oraz wspiera inicjatywy na rzecz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »