Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-08, 02:20 Autor: PAP

Portugalia/ Media: policja zidentyfikowała autora podejrzanych przesyłek do ambasady Ukrainy

Portugalska policja ustaliła tożsamość autora dwóch listów skierowanych w poniedziałek do ambasady Ukrainy w Lizbonie z podejrzaną zawartością. To osoba przebywająca na terenie jednego z państw Unii Europejskiej, poinformowała w środę wieczorem telewizja CNN Portugal.

Stacja powołująca się na portugalskich śledczych twierdzi, że autor przesyłek próbował sugerować, że nadawcą listów jest amerykańska firma Tesla.


Według telewizji odebrane przez pracowników ambasady Ukrainy w Lizbonie dwie przesyłki nadeszły pocztą jako zwykłe listy. Miały “specyficzny zapach”.


“Poza tym posiadały one cechy zbliżone do przesyłek, które dotarły do innych ambasad Ukrainy – np. fragmenty oczu zwierząt lub materiały wybuchowe”, podała stacja telewizyjna.


CNN Portugal ustalił, że z badań zleconych dwóm ośrodkom badawczym w Lizbonie wynika, że wewnątrz listów znajdowały się fragmenty oczu zwierząt oraz ślady krwi.


Telewizja odnotowała, że podobne przesyłki zostały wysłane m.in. do ambasad Ukrainy w Hiszpanii, Polsce, Włoszech, na Węgrzech oraz w Czechach, Holandii i w Chorwacji.


Na przełomie listopada i grudnia na terenie Hiszpanii zidentyfikowano sześć listów-bomb skierowanych do instytucji publicznych, w tym m.in. do siedziby premiera, a także do jednej z firm zbrojeniowych.


Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)


zat/wr/


Kraj i świat

2023-02-09, godz. 11:10 Premier o myśliwcach dla Ukrainy: możemy działać tylko w ramach NATO Nasze stanowisko ws. przekazania Ukrainie samolotów myśliwskich jest jednoznaczne: możemy działać tylko i wyłącznie w ramach NATO - powtórzył w czwartek… » więcej 2023-02-09, godz. 11:10 Lichocka (PiS): Andrzej Poczobut jest symbolem wolności Skazany w środę przez białoruski sąd działacz mniejszości polskiej i dziennikarz Andrzej Poczobut jest symbolem wolności - powiedziała w czwartek posłanka… » więcej 2023-02-09, godz. 11:10 Senat wniósł poprawki do ustawy o oznaczeniach geograficznych produktów rolnych Senat wniósł w czwartek poprawki o charakterze doprecyzowującym do ustawy o oznaczeniach geograficznych produktów rolnych. Ustawa ujednolica przepisy o rejestracji… » więcej 2023-02-09, godz. 11:10 Macron: nie rozmawiałem z Zełenskim o myśliwcach Prezydent Francji Emmanuel Macron i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie rozmawiali w środę wieczorem o myśliwcach - przekazał Macron dziennikarzom w… » więcej 2023-02-09, godz. 11:10 Premier: Polska dzisiaj raczej organizuje pomoc militarną dla Ukrainy ze strony innych krajów Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Polska zrobiła bardzo dużo w sprawie wsparcia militarnego; my dzisiaj raczej… » więcej 2023-02-09, godz. 11:10 Senat/ Ustawa o badaniach klinicznych produktów leczniczych stosowanych u ludzi wraca do Sejmu Senat przyjął w czwartek ustawę o badaniach klinicznych produktów leczniczych stosowanych u ludzi - wraz z poprawkami. Ustawa ma na celu zapewnienie ochrony… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 Podlaskie/ Ponad 17,5 mln zł dla samorządów na wsparcie osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów Ponad 17,5 mln zł trafi do podlaskich samorządów na realizację dwóch projektów wspomagających osoby niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunów - poinformował… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 Bochenek: w ciągu najbliższych kilku tygodni prezes PiS wróci do objazdu po Polsce Prezes PiS Jarosław Kaczyński wróci na trasę objazdu po kraju w ciągu najbliższych kilku tygodni, a na pewno wiosną ruszymy już pełną parą - mówił… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 „Wiedeński zew natury” (MediaRoom) 11 lutego w Złotej Sali Musikverein po raz kolejny zabrzmi muzyka w wykonaniu artystów Warszawskiej Opery Kameralnej, którzy po ubiegłorocznym sukcesie zostali… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 Senat nie zgłosił poprawek do noweli ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Jej celem jest podniesienie wysokości emerytury rolniczej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »