Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-07, 17:40 Autor: PAP

Łukasz Minta odpowie na zarzuty Artura Rojka, ale dopiero na sali sądowej

W opublikowanym 6 grudnia oświadczeniu Artur Rojek rozwiał nadzieję na to, że spór między nim a drugim pomysłodawcą łódzkiego festiwalu Great September, zakończy się polubownie. „Mogliśmy pójść w swoją stronę. Teraz spotkamy się w sądzie. Nie być może, ale na pewno. Tam ostatecznie wyjaśnimy wszystkie sporne kwestie” – zapowiedział muzyk. Na tym nie poprzestał, bo sformułował też kilka zarzutów pod adresem Łukasza Minty. Ten drugi w rozmowie z PAP Life zapowiedział, że czeka na pozew, a do czasu rozprawy nie będzie się odnosił do słów Rojka.

Wiele osób, które od kilku dni śledzą konflikt między organizatorami festiwalu Great September, spodziewało się, że Łukasz Minta odniesie się do wtorkowego oświadczenia Artura Rojka, w którym padły poważne zarzuty pod jego adresem. Współorganizator festiwalu zapewnił jednak w rozmowie z PAP Life, że nie będzie już kontynuował tej dyskusji ani w prasie, ani w mediach społecznościowych. "Wszystko wyjaśnimy w sądzie" - powiedział Minta.Przypomnijmy, że o kulisach Great September zrobiło się głośno właśnie po wpisie Łukasza Minty. Pod koniec listopada ten doświadczony producent koncertów opisał swoją burzliwej, współpracy z Arturem Rojkiem i jego żoną Anną, która kieruje Fundację Independent. Zarzewiem sporu stała się kwestia umowy, do przygotowania której zobowiązała się żona muzyka, a której Minta, jak twierdzi, ostatecznie nie dostał do podpisu. Stwierdził też, że efektem jego zaangażowania w organizację festiwalu są długi, bo nie dostał pieniędzy za wykonaną pracę. Sugerował też, że cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie.


Po oświadczeniu Artura Rojka nie ma co do tego wątpliwości. Choć wcześniej muzyk dość lakonicznie odniósł się do słów Minty, zarzucił mu „uderzanie” w bliską mu osobę i „wrzucanie do mediów chwytliwego tematu”, zaś zainteresowanych odesłał do oświadczenia opublikowanego przez Fundację Independen, ostatecznie zdecydował się na opisanie współpracy i „konkretów” ze swojej perspektywy. Wokalista wyjaśnił, że rzeczywiście nie podpisał z Mintą umowy i wyjaśnił, dlaczego tak zrobił.


„To prawda - działaliśmy bez pisemnej umowy - bo ciągle negocjowaliśmy jej zapisy, ale działanie na początku projektu bez podpisanej umowy było decyzją obu stron, wynikającą z wzajemnego zaufania. Współpracowaliśmy wiele miesięcy w porozumieniu - ja jako dyrektor artystyczny i osoba odpowiedzialna za pozyskania 4 z 5 głównych sponsorów, Łukasz jako producent wykonawczy, odpowiedzialny przede wszystkim za techniczną produkcję imprezy. O tym, że ta współpraca istniała, świadczy ponad 250 tys. zł zaliczki przekazanej Łukaszowi od Fundacji Independent na organizację wydarzenia. Zaliczki, którą Łukasz przyjął i bez pisemnej umowy rozdysponował” – napisał Rojek. Stwierdził też, że Minta się z tej zaliczki wciąż nie rozliczył.Kiedy spór trafi na wokandę, to trudno powiedzieć. Artur Rojek nie poinformował jeszcze, czy pozew przeciwko Mincie jest gotowy. (PAP Life)


mdn/ gra/


Kraj i świat

2023-02-06, godz. 23:20 USA/ Gallup: Nie spada społeczne poparcie pomocy dla Ukrainy Prawie 2/3 Amerykanów opowiada się za dalszym wspieraniem Ukrainy w odzyskiwaniu zajętego terytorium - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu pracowni… » więcej 2023-02-06, godz. 23:00 Liga hiszpańska - 20. kolejka Wyniki 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej: poniedziałekRayo Vallecano 2 - Rodrigo Ely 54-samob., Alvaro Garcia 63Almeria 0niedzielaBarcelona… » więcej 2023-02-06, godz. 23:00 Włochy/ Straż Przybrzeżna udzieliła pomocy 500 migrantom na dryfującym kutrze Włoska Straż Przybrzeżna udzieliła pomocy około pięciuset migrantom na dryfującym kutrze w Cieśninie Sycylijskiej- podała w poniedziałek wieczorem Ansa… » więcej 2023-02-06, godz. 22:50 Komunikat Totalizatora Sportowego (06-02-2023) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2023-02-06 o godz. 22:00W zakładach Mini Lotto wylosowano1… » więcej 2023-02-06, godz. 22:50 Po posiedzeniu klubu KO: zaczynamy budować własne listy Koalicja Obywatelska zaczyna budować własne listy na wybory - powiedział po posiedzeniu klubu KO Jan Grabiec. Wspólna lista się oddala, bo ile można prosić… » więcej 2023-02-06, godz. 22:50 Komunikat Totalizatora Sportowego (06-02-2023) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2023-02-06 o godz. 22:00Ekstra… » więcej 2023-02-06, godz. 22:50 Grodzki: jeżeli Sejm odrzuci poprawki Senatu do ustawy o SN, bierze na siebie odpowiedzialność za perturbacje wokół… Jeżeli Sejm głosami większości odrzuci poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, bierze na siebie odpowiedzialność za ewentualne dalsze… » więcej 2023-02-06, godz. 22:50 Liga włoska - 21. kolejka Wyniki 21. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej: poniedziałekVerona 1 - Cyril Ngonge 51 Lazio 1 - Pedro 45Monza 2 - Andrea Petagna 32, Matteo Pessina… » więcej 2023-02-06, godz. 22:40 Ukraina/ Po katastrofie w Browarach ministrowie nie mogą latać śmigłowcami Po katastrofie w Browarach pod Kijowem, w której 18 stycznia zginął ówczesny szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski, ukraińscy ministrowie nie mogą latać śmigłowcami… » więcej 2023-02-06, godz. 22:30 W. Brytania/ Liz Truss: nie zamierzam zabiegać o powrót na stanowisko premiera Była brytyjska premier Liz Truss zapewniła w poniedziałek, że nie żałuje czasu spędzonego na Downing Street, ale nie zamierza zabiegać o powrót na to… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »