Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-07, 10:20 Autor: PAP

PAH: W piątek odbędzie się akcja Świąteczny Stół Pajacyka!

W piątek odbędzie się akcja Świąteczny Stół Pajacyka. Właściciele restauracji, barów i kawiarni przekażą 10 proc. dziennego obrotu na rzecz pomocy psychologicznej i dożywiania dla polskich i ukraińskich dzieci – przekazała w środę Polska Akcja Humanitarna.

W tegorocznej odsłonie akcji weźmie udział 610 lokali gastronomicznych z całej Polski i jeden lokal z Luksemburga. Wśród nich są kawiarnie, bary, piekarnie, rodzinne restauracje i duże sieci gastronomiczne. Udział biorą też, jak co roku, punkty Wild Bean Cafe przy stacjach BP, lodziarnie Grycan czy sieć Piekarnio-Cukierni Natura – wynika z komunikatu PAH.


Właściciele tych restauracji, barów i kawiarni przekażą 10 proc. dziennego obrotu z 6 grudnia na rzecz pomocy psychologicznej i dożywiania dla polskich i ukraińskich dzieci.


W zeszłym roku udział w akcji wzięło prawie pół tysiąca lokali z Polski i z zagranicy, dzięki czemu udało się zgromadzić ponad 136 tys. zł.


"W tym roku, mimo ciągle niekorzystnego czasu dla gastronomii i panującej inflacji, wciąż możemy liczyć na naszych przyjaciół prowadzących lokale gastronomiczne" – powiedział cytowany w informacji PAH koordynator akcji Tadeusz Szczepaniak.


Lokale biorące udział w akcji będą oznaczone charakterystycznym plakatem Świątecznego Stołu Pajacyka.


Zebrane pieniądze sfinansują wsparcie psychologiczne i dożywianie dla dzieci i młodzieży. PAH podkreśla, że w tym roku cel jest szczególny – w związku z wojną w Ukrainie wzrosły potrzeby w polskich szkołach i świetlicach, do których od 24 lutego br. uczęszczają także dzieci uciekające przed konfliktem zbrojnym. Pomoc w ramach programu Pajacyk obejmuje wszystkie dzieci, niezależnie od ich obywatelstwa.


Pełną listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na stronie: https://www.pajacyk.pl/swiateczny-stol-pajacyka/ (PAP)


Autor: Szymon Zdziebłowski


szz/ joz/


Kraj i świat

2023-01-31, godz. 07:20 Tajwan/ Dyr. Instytutu Książki: Polska jest zawsze tam, gdzie jest polski duch, a duch ten zaklęty jest w literaturze… Polska jest zawsze tam, gdzie jest polski duch, a duch ten zaklęty jest w polskiej literaturze - powiedział podczas otwarcia Międzynarodowej Wystawy Książek… » więcej 2023-01-31, godz. 07:10 Poznań/ Od wtorku na MTP Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA We wtorek na terenie MTP rozpoczną się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. Wydarzeniu będą towarzyszyć m.in. targi WinDoor-tech, Forum… » więcej 2023-01-31, godz. 07:10 Gliński: wierzę, że obecność Polski na Międzynarodowej Wystawie Książek w Tajpej wzmocni naszą wymianę kulturalną… Wierzę, że obecność Polski na Międzynarodowej Wystawie Książek w Tajpej przyczyni się do wzmocnienia naszej wymiany kulturalnej - powiedział wicepremier… » więcej 2023-01-31, godz. 07:00 Warmińsko-mazurskie/ Miejscami drogi są śliskie We wtorek rano drogi w woj. warmińsko-mazurskim są miejscami śliskie, w okolicach Kętrzyna jest na nich warstwa cienkiego lodu. Miejscami przy gruncie jest… » więcej 2023-01-31, godz. 07:00 "Rzeczpospolita": Chorujemy częściej, ale dużo krócej W 2022 r. lekarze wystawili blisko 22 mln zwolnień. Gwałtownie wzrosła liczba jednodniowych L-4 - pisze wtorkowa 'Rzeczpospolita'. » więcej 2023-01-31, godz. 07:00 W. Brytania/ Trzy lata po brexicie wciąż nie ma przekonania, że brexit przynosi obiecane efekty Trzy lata po opuszczeniu Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii nie ma przekonania, że brexit przynosi obiecane efekty, ani nawet, że został dokończony, choć… » więcej 2023-01-31, godz. 06:50 100 lat temu został rozstrzelany Eligiusz Niewiadomski – zabójca prezydenta Narutowicza 100 lat temu, 31 stycznia 1923 r., rozstrzelano Eligiusza Niewiadomskiego, który został skazany na karę śmierci za zastrzelenie prezydenta Narutowicza. 'Radykalni… » więcej 2023-01-31, godz. 06:40 Holenderski kolarz Jacobsen znów o krok od tragedii na finiszu Holender Fabio Jacobsen, który podczas Tour de Pologne.w 2020 uległ groźnemu wypadkowi, po raz kolejny był o krok od katastrofy, gdy na ostatnim odcinku wyścigu… » więcej 2023-01-31, godz. 06:30 Minister Cieszyński: Szkoła powinna być szkołą równych szans (wywiad) Szkoła powinna być szkołą równych szans. Nie powinno być tak, że ten, kto ma bardziej zamożnych rodziców, ma lepszy sprzęt komputerowy, a pozostali albo… » więcej 2023-01-31, godz. 06:20 Synoptyk IMGW: niemal w całym kraju będzie padało, jak nie sam śnieg, to z deszczem We wtorek będzie pochmurno, będzie padał śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz. Silny wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne - poinformowała… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »