Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-07, 07:40 Autor: PAP

"Rzeczpospolita": W sieci sprawdzamy koszty ogrzewania i ile kolan ma pies

Google zbadał, jakie hasła Polacy najczęściej w tym roku wpisywali do wyszukiwarki. Dominują pytania o wojnę i koszty życia. Jest też sporo zaskoczeń – pisze środowa "Rzeczpospolita".

Jak wskazuje dziennik, rok w wyszukiwarce Google, czyli ranking tego, czego najchętniej szukaliśmy online, to coś więcej niż tylko przegląd najpopularniejszych haseł, to swoisty zapis tego, czym – tak naprawdę – żyła Polska w mijającym roku i co interesowało internautów. "Tegoroczne zestawienie zdominowała agresja Rosji na naszego wschodniego sąsiada" – informuje gazeta.


Stwierdza, że najmocniej zyskiwały takie hasła, jak Ukraina, Rosja, wojna w Ukrainie i Putin. Ale wśród najpopularniejszych szukanych w sieci osób obok rosyjskiego prezydenta znalazł się też Rafalala, transseksualny internetowy celebryta, który popularnością wyprzedził nawet Wołodymyra Zełenskiego – dodaje.


Polacy szukali ponadto informacji o serialach "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" i "Wielka woda", a także ciekawostek: ile lat ma Putin, ile kolan ma pies, ile zarabia kontroler lotów czy ile kosztuje czołg – wskazuje dziennik.


Według gazety w Polsce interesowały nas też poważne i przyziemne tematy, w tym głównie drożejące koszty życia i kryzys gospodarczy. Jak wyjaśnia, to dlatego w wyszukiwarkę wpisywaliśmy: Polska Grupa Górnicza, ile kosztuje tona węgla, dlaczego paliwa drożeją, kiedy wypłata dodatku osłonowego, jaka jest cena ekogroszku czy co to jest ulga dla klasy średniej.


"Interesowały nas zmiany w Polskim Ładzie i w zapisach o dodatku węglowym" – dodaje. (PAP)


maja/ joz/


Kraj i świat

2023-01-31, godz. 18:30 Zmarł Jan Kudra, jeden z najlepszych polskich kolarzy XX wieku W wieku 85 lat zmarł we wtorek Jan Kudra, jeden z najlepszych polskich kolarzy XX wieku, wielokrotny mistrz kraju, olimpijczyk z Tokio, trzeci zawodnik Wyścigu… » więcej 2023-01-31, godz. 18:30 Poznań/ Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę hali Arena Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę Areny - poinformował we wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Przetarg na realizację inwestycji Grupa MTP ma… » więcej 2023-01-31, godz. 18:20 PE/ Waszczykowski: Rosja chce eskalować wojnę; Rasmussen: trzeba wyrzucić rosyjskie wojska z Ukrainy Sytuacja Ukrainy jest dziś bardzo trudna. Rosja jest zdecydowana prowadzić i eskalować wojnę - mówił europoseł Witold Waszczykowski (PiS) podczas wspólnego… » więcej 2023-01-31, godz. 18:20 Specjaliści z SGGW pomogą zrewitalizować zniszczone przez wojnę lasy w Ukrainie Trwająca już prawie rok wojna w Ukrainie doprowadziła do ogromnych zniszczeń w tym kraju. Mówiąc o stratach, wymienia się zwykle zniszczone miasta i wsie… » więcej 2023-01-31, godz. 18:10 Prezes PiS wsparł Siły Zbrojne Ukrainy Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia… » więcej 2023-01-31, godz. 18:10 Żaryn: do zbrodniczych praktyk Rosji dochodzi minowanie i pozostawianie pułapek wybuchowych Do zbrodniczych praktyk, które Rosja stosuje podczas agresji na Ukrainie, dochodzi minowanie zajętych terenów i pozostawianie wybuchowych pułapek - poinformował… » więcej 2023-01-31, godz. 18:00 Kalisz/ Od 1 lutego można składać wnioski o dotację na zakup zbiornika na deszczówkę Od 1 lutego do 31 marca mieszkańcy Kalisza mogą składać wnioski o dotację na zakup zbiornika na deszczówkę - poinformowało we wtorek biuro prasowe kaliskiego… » więcej 2023-01-31, godz. 18:00 Hiszpania/ Coraz więcej rodzin zaciska pasa ze względu na kryzys inflacyjny Ze względu na kryzys inflacyjny od wielu miesięcy Hiszpanie żyją, zaciskając pasa. Według ostatnich badań organizacji konsumentów OCU nastąpił znaczny… » więcej 2023-01-31, godz. 18:00 Śląskie/ Samorząd Katowic: jakość powietrza poprawia się Średnia miesięczna wartość stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w Katowicach w 2022 r. wyniosła 28,5 mikrograma na metr sześcienny - wynika z informacji… » więcej 2023-01-31, godz. 18:00 Łotwa/ Szef MSZ: kraje bałtyckie i Polska sprzeciwiają się udziałowi Rosjan i Białorusinów w IO Kraje bałtyckie i Polska sprzeciwiają się dopuszczeniu rosyjskich i białoruskich sportowców do udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, nawet pod neutralną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »