Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-07, 06:30 Autor: PAP

MŚ 2022 - dom Maradony otwarty dla kibiców

Nowi właściciele domu, który Diego Maradona kupił kiedyś swoim rodzicom w Buenos Aires, organizują w nim imprezy, aby argentyńscy kibice mogli świętować zwycięstwa reprezentacji na mundialu w Katarze.

Kibice oglądali tam wygrane mecze z Polską i w 1/8 finału z Australią. Gospodarze przygotowali dla nich setki kilogramów argentyńskiej wołowiny, drink bar i wielkie telewizory w środku domu i w ogrodzie z basenem.


Kolejne wspólne kibicowanie jest planowane w piątek w ćwierćfinale przeciwko Holandii. Spotkania w spokojnej dzielnicy Villa Devoto nie są szeroko nagłaśniane, aby uniknąć tłumów.


Po śmierci Maradony w 2020 roku spadkobiercy sprzedali dom na aukcji, a nowi właściciele postanowili przekształcić go w muzeum ikony piłki nożnej.


"To zaszczyt mieszkać w tak symbolicznym miejscu" – powiedział agencji Reutera jeden z właścicieli, który poprosił o nieujawnianie swojej tożsamości.


Obecni właściciele mówią, że z jednego z okien wychodzących na ulicę Jose Luisa Cantillo Maradona pozdrawiał kibiców po tym, jak w 1986 roku poprowadził reprezentację Argentyny do mistrzostwa świata.


"Mam nadzieję, że nadal będziemy wygrywać i organizować imprezy, które Diego tak lubił. Nie przestaniemy aż do finału mistrzostw świata" – powiedział jeden z gospodarzy. (PAP)


af/ krys/


Kraj i świat

2023-01-31, godz. 17:50 Ukraina/ Armia: natarcie naszych wojsk w rejonie Swatowe-Kreminna spowolniło Rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk armii ukraińskiej Serhij Czerewaty poinformował we wtorek, że postępy sił ukraińskich w rejonie Swatowe-Kreminna w… » więcej 2023-01-31, godz. 17:50 Pożegnalne tournee Eltona Johna jest najbardziej dochodową trasą koncertową wszech czasów Choć trasa „Farewell Yellow Brick Road” zakończy się dopiero za kilka miesięcy, to już przyniosła zyski, jakich nie miał dotąd żaden artysta. Jak… » więcej 2023-01-31, godz. 17:50 Papież: ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki Ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki! - powiedział papież Franciszek we wtorek w pierwszym przemówieniu wygłoszonym po przybyciu… » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 We Francji powstała niezwykła wioska dla dzieci z patologicznych rodzin Zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa, którego nie zaznały go w rodzinnych domach. Taka idea przyświecała twórcom ośrodka opiekuńczego w Fleury-sur-Orne… » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 Ekstraklasa siatkarzy - trener Banks zwolniony z PGE Skry Decyzją zarządu Skry Bełchatów Joel Banks przestał pełnić funkcję pierwszego trenera zespołu - poinformował we wtorek siatkarski klub z Bełchatowa. » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 Francja/ Druga tura strajku o wiek emerytalny; protesty ogarnęły nawet prowincję Podczas wtorkowej drugiej tury strajków przeciw reformie emerytalnej we Francji protesty ogarnęły nawet prowincję, gdzie na ulice wyszli m.in. rolnicy. Przywódcy… » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 K. Sobolewski o słowach W. Juszczenki, że prezydent Kaczyński w Smoleńsku został zabity w zamachu: doskonale wie o… B. prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko mówi, że prezydent Lech Kaczyński w Smoleńsku został zabity w zamachu; doskonale wie o czym mówi, bo sam z takiego… » więcej 2023-01-31, godz. 17:30 Poznań/ Miejski Konserwator Zabytków nakazał demontaż 58 nielegalnie postawionych automatów paczkowych Miejski Konserwator Zabytków nakazał demontaż 58 nielegalnie postawionych urządzeń do przechowywania paczek oraz nałożył kary finansowe na firmy InPost… » więcej 2023-01-31, godz. 17:30 Ukraina/ Szef wywiadu wojskowego: nasze wejście na Krym nie sprawi, że Putin użyje broni jądrowej, to taktyka zast… Wkroczenie naszych wojsk na Krym nie spowoduje, że Putin użyje broni jądrowej; straszenie nią to taktyka zastraszania - uważa szef ukraińskiego wywiadu wojskowego… » więcej 2023-01-31, godz. 17:30 Turcja/ Szef MSZ: nie ma zgody na akcesję Szwecji do NATO; jak wypełnią zobowiązania, to zobaczymy Jeśli pewnego dnia Sztokholm wypełni swoje zobowiązania, siądziemy do stołu i zobaczymy. Obecnie nie ma jednak szans na naszą zgodę na przystąpienie Szwecji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »