Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-06, 07:40 Autor: PAP

GDDKiA: wszystkie drogi krajowe przejezdne; pracują 134 pojazdy zimowego utrzymania

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracują na nich 134 pojazdy zimowego utrzymania dróg - poinformował we wtorek rano PAP Kryspin Wiktorowski z punktu informacji drogowej centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Lokalnie przejazd utrudniają błoto pośniegowe, opady śniegu, śniegu z deszczem, mżawka, deszcz i mgła.


GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w rejonach kraju, gdzie warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność.


Błoto pośniegowe występuje na terenie województwa dolnośląskiego na drogach dk 8 i dk 33 między Kłodzkiem a granicą państwa oraz na dk 3 między Bolkowem a granicą.


Opady śniegu, śniegu z deszczem występują na terenie województwa dolnośląskiego.


Na terenie całego kraju oprócz województw kujawsko–pomorskiego i podkarpackiego występują opady mżawki i deszczu - podał dyżurny.


Mgły również występują na terenie całego kraju oprócz trzech województw: opolskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.


GDDKiA przypomniała, że zgodnie z prognozami meteorologicznymi w dzień zachmurzenie ma być duże z opadami deszczu ze śniegiem, a w południowej połowie kraju przeważnie deszczu.


Na Pomorzu do południa miejscami ma występować mgła ograniczająca widzialność do 300 m, a na Mazurach i Podlasiu okresami marznący deszcz powodujący gołoledź.


Temperatura maksymalna ma wynosić od ok. minus 1 st. Celsjusza na Suwalszczyźnie i w górach, od plus 2 do 4 st. na przeważającym obszarze kraju do 5-6 st. w Polsce południowo-wschodniej.


Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowy i południowo-wschodni skręcający na zachodni - przypomina o warunkach pogodowych dyżurny centrali GDDKiA. (PAP)


autor: Aleksander Główczewski


ago/ akub/


Kraj i świat

2023-02-04, godz. 09:10 KGP: ponad 28 tys. zgłoszeń wpłynęło na policyjne skrzynki "Stop agresji drogowej" Na policyjne skrzynki 'Stop agresji drogowej' wpłynęło w ub. roku ponad 28 tysięcy zgłoszeń. To nieco więcej niż w roku 2021, gdy było ich trochę ponad… » więcej 2023-02-04, godz. 09:00 Europosłanka Fotyga: mam nadzieję, że uda się wyciągnąć Saakaszwiliego z więzienia; Polska jest w to zaangażo… Mam nadzieję, że uda się wyciągnąć byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwiliego z więzienia. Polska dyplomacja i prezydent są zaangażowani w mediacje… » więcej 2023-02-04, godz. 09:00 USA/ Prokurator generalny zaakceptował przekazanie skonfiskowanych rosyjskich aktywów na rzecz Ukrainy Prokurator generalny USA Merrick Garland zaakceptował przekazanie skonfiskowanych rosyjskich aktywów na rzecz odbudowy Ukrainy - powiadomiła w sobotę agencja… » więcej 2023-02-04, godz. 08:40 Podkarpackie/ Na drogach regionu zalega błoto pośniegowe, na lokalnych drogach ślisko Na Podkarpaciu w sobotę rano wszystkie drogi wojewódzkie i krajowe są przejezdne - poinformowały PAP służby odpowiedzialne za ich utrzymanie. Na większości… » więcej 2023-02-04, godz. 08:40 Karkonosze/ W górach bardzo silny wiatr i trzeci stopień zagrożenia lawinowego Z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi muszą liczyć się turyści, którzy w sobotę chcą udać się w Karkonosze. W górnych partiach gór wieje bardzo… » więcej 2023-02-04, godz. 08:40 SG: w piątek z Ukrainy do Polski odprawiono 21 tys. osób, a z Polski do Ukrainy - 18,7 tys. W piątek z Ukrainy do Polski przyjechało 21 tys. osób, a z Polski do Ukrainy wyjechało 18,7 tys. osób - podała w sobotę Straż Graniczna. Od 24 lutego ub… » więcej 2023-02-04, godz. 08:40 Małopolskie/ Drogi przejezdne, ale panują na nich trudne warunki Trudne warunki panują w sobotę rano na drogach w województwie małopolskim. Nawierzchnie są śliskie, a problemy potęguje śnieg nawiewany na nie przez silny… » więcej 2023-02-04, godz. 08:40 Ekspert o chińskim balonie nad USA: być może nigdy się nie dowiemy, co za tym stoi Być może nigdy się nie dowiemy, czy chiński balon wykryty nad terytorium USA służył do szpiegowania, jak sądzi Pentagon, czy badania pogody, jak twierdzą… » więcej 2023-02-04, godz. 08:30 Mityng Orlen Cup - Swoboda: chciałabym zbliżyć się do życiówki, a może nawet ją pobić 'Chciałabym zbliżyć się do życiówki, a może nawet ją pobić. Czy to się uda? Nie wiem, nie obiecuję, ale postaram się' - zadeklarowała Ewa Swoboda… » więcej 2023-02-04, godz. 08:30 Pomorskie/ Silny wiatr w północnej części regionu i w Trójmieście W północnej części woj. pomorskiego oraz w Trójmieście i na Żuławach w sobotę wieje silny wiatr, którego prędkość w porywach dochodzi do 85 km/h… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »