Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-06, 05:40 Autor: PAP

Prognoza pogody na 6 i 7 grudnia

Jak informuje IMGW, od Islandii przez Wielką Brytanię po Francję, a także na wschodzie Europy rozciągają się układy wysokiego ciśnienia. Natomiast od Półwyspu Skandynawskiego przez Polskę po Morze Śródziemne i Hiszpanię pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się w zasięgu zatoki niżowej znad północnej Skandynawii, która kieruje do nas nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać..


We wtorek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a w południowej połowie kraju przeważnie deszczu. Od Dolnego po Górny Śląsk opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów miejscami około 10 mm. Wysoko w górach oraz przejściowo w Kotlinie Kłodzkiej możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Na północnym wschodzie okresami marznący deszcz lub mżawka powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. C na Suwalszczyźnie, około 3 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 5 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, południowy i południowo-wschodni skręcający na zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h, mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne.


W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady śniegu, a na południowym zachodzie kraju i wzdłuż wschodniej granicy początkowo deszczu ze śniegiem. Na Mazurach i Podlasiu możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Lokalnie na północy mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna przeważnie od -2 st. C do 1 st. C, nad morzem do 3 st. C; lokalnie w rejonach podgórskich Karpat -5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wschodzie początkowo południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h, mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne.


W środę zachmurzenie duże, na południu z możliwością większych przejaśnień, na północnym wschodzie całkowite. Opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem. Po południu na wybrzeżu możliwe burze. Prognozowana suma opadów na Pomorzu miejscami około 10 mm. Wysoko w górach oraz na Pomorzu przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od -2 do 0 st. C w górach, w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie, od 1 do 3 st. C na przeważającym obszarze kraju, około 4 st. C nad samym morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, przejściowo w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, a w Sudetach do 80 km/h, mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne.


We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Miejscami silne zamglenia. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni, skręcający na południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Początkowo opady deszczu ze śniegiem, później śniegu. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna 1 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.


W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni.(PAP)


mchom/ jm/


Kraj i świat

2023-02-05, godz. 12:10 Marcin Zdunik: nieustanne poszukiwanie awangardy prowadzi w ślepą uliczkę (wywiad) Nieustanne poszukiwanie awangardy prowadzi w ślepą uliczkę, widać to po tym, jak rozwijała się muzyka XX-wieczna. Wówczas niektórzy kompozytorzy obrali… » więcej 2023-02-05, godz. 12:10 Kraków/ Pełnomocnik prezydenta o Nowej Hucie: przykład arcydzieła światowej myśli urbanistycznej To czas na przypomnienie dumy krakowian z tego, że mamy przykład architektury społecznej, który jest arcydziełem, jeśli chodzi o światową myśl urbanistyczną… » więcej 2023-02-05, godz. 12:10 Grand Slam w judo - porażki Drzymała i Kordyalika w pierwszych walkach Paweł Drzymał (81 kg) i Wojciech Kordyalik (+100 kg) byli jedynymi polskimi judokami, którzy w niedzielę walczyli w turnieju Grand Slam w Paryżu. Obaj przegrali… » więcej 2023-02-05, godz. 11:50 Błaszczak: polskie wyrzutnie Patriot staną na lotnisku na Bemowie; to element szkolenia Polskie wyrzutnie Patriot przemieszczają się z Sochaczewa na lotnisko na warszawskim Bemowie, gdzie zostaną rozstawione. To ważny element szkolenia żołnierzy… » więcej 2023-02-05, godz. 11:50 Beskidy/ Goprowcy sprowadzają turystów z Babiej Góry Beskidzcy goprowcy sprowadzają dwóch turystów, którzy w sobotę wieczorem zgubili szlak schodząc z Babiej Góry. Jak poinformował w niedzielę ratownik dyżurny… » więcej 2023-02-05, godz. 11:40 Mityng w Bostonie - Holenderka Bol najszybsza w historii na 500 m, Kiełbasińska druga na 300 m Holenderka Femke Bol podczas halowego mityngu lekkoatletycznego w Bostonie przebiegła 500 m najszybciej w historii w czasie 1.05,63. Anna Kiełbasińska zajęła… » więcej 2023-02-05, godz. 11:40 Zbliża się kolejna edycja konkursu recytatorskiego poezji i prozy lagrowej Do 3 marca można zgłaszać się do udziału w IX edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrueck”… » więcej 2023-02-05, godz. 11:30 121 zakażeń koronawirusem, nie zmarł żaden chory z COVID-19 Minionej doby badania potwierdziły 121 zakażeń koronawirusem, w tym 20 ponownych; nie zanotowano zgonów osób chorych na COVID-19 - - poinformowano w niedzielę… » więcej 2023-02-05, godz. 11:20 Opolskie/ Przedłużono ostrzeżenie przed wysokim stanem rzeki Stobrawa Czas obowiązywania ostrzeżenia drugiego stopnia przed wysokimi stanami na rzece Stobrawie został przedłużony do poniedziałku - poinformowało w niedzielę… » więcej 2023-02-05, godz. 11:20 Wrocław/ Mężczyzna zginął w pożarze altanki Ciało mężczyzny zostało znalezione przez strażaków w zgliszczach altanki na ogródkach działkowych przy ul. Góralskiej we Wrocławiu. Do pożaru doszło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »