Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-05, 09:00 Autor: PAP

W. Brytania/ Resort obrony: liczba rosyjskich lotów bojowych nad Ukrainą znacząco spadła

Liczba lotów bojowych przeprowadzanych przez rosyjskie samoloty nad Ukrainą zmniejszyła się znacząco w porównaniu z pierwszymi tygodniami wojny, a Rosja straciła do tej pory ponad 60 samolotów - przekazało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.

"W ostatnich miesiącach liczba lotów prowadzanych przez rosyjskie taktyczne samoloty bojowe nad Ukrainą znacząco się zmniejszyła. Rosyjskie samoloty przeprowadzają obecnie prawdopodobnie kilkadziesiąt misji dziennie, w porównaniu ze szczytowymi poziomami sięgającymi 300 dziennie w marcu 2022 roku" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.


Wskazano, że Rosja straciła do tej pory w konflikcie ponad 60 samolotów, w tym prawdopodobnie w ubiegłym tygodniu myśliwsko-bombowy Su-24M Fencer i samolot do ataków naziemnych Su-25 Frogfoot.


"Spadek liczby lotów jest prawdopodobnie wynikiem utrzymującego się wysokiego zagrożenia ze strony ukraińskiej obrony przeciwlotniczej, ograniczenia godzin lotu dostępnych dla rosyjskich samolotów oraz pogarszającej się pogody. Ponieważ taktyka rosyjskiego ataku naziemnego w dużej mierze opiera się na rozpoznaniu wizualnym i amunicji niekierowanej, rosyjskie siły powietrzne prawdopodobnie utrzymają niski poziom operacji ataku naziemnego w czasie złej zimowej pogody" - dodano. (PAP)


bjn/ ap/


Kraj i świat

2023-02-02, godz. 15:10 Para prezydencka wróciła do kraju z wizyty na Łotwie Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda wrócili w czwartek po południu do kraju z trzydniowej oficjalnej wizyty na Łotwie. Prezydent… » więcej 2023-02-02, godz. 15:10 Ukraina/ Zełenski: początek negocjacji o członkostwie w UE do końca roku. Von der Leyen: robicie ogromne postępy … W 2023 r. wszelkie przeszkody na drodze do negocjacji o członkostwie Ukrainy w UE powinny być usunięte - oświadczył w czwartek prezydent tego kraju Wołodymyr… » więcej 2023-02-02, godz. 15:10 Łódź/ 40 mln zł na inwestycje w szpitalu im. Kopernika i w Centrum Leczenia Chorób Płuc Dwa wojewódzkie szpitale w Łodzi - Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika i Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji - otrzymały łącznie… » więcej 2023-02-02, godz. 15:10 P.Müller o wypowiedzi Siemoniaka: przyznał, że PO jednak likwidowało jednostki wojskowe Ze zdumieniem słuchałem wypowiedzi Tomasza Siemoniaka, który ze szczerością przyznał, że PO jednak likwidowała jednostki wojskowe i ograniczała liczebność… » więcej 2023-02-02, godz. 15:00 Rzecznik rządu: w przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięta tegoroczna edycja Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Tegoroczna edycja Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg będzie rozstrzygnięta w przyszłym tygodniu. To ponad dwa miliardy złotych, które trafią do samorządów… » więcej 2023-02-02, godz. 15:00 Ekstraklasa piłkarska - lider z Piastem, Fornalik kontra Legia (zapowiedź, aktl.) Prowadzący w tabeli ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa w 19. kolejce zagrają z broniącym się przed spadkiem Piastem Gliwice. Z kolei prowadzący od… » więcej 2023-02-02, godz. 15:00 Olsztyn/ Poszkodowany ws. "agresji drogowej" na S7: chciałbym, żeby winny został ukarany 'Chciałbym, żeby winny tego, co nas spotkało został ukarany' - mówił w czwartek po rozprawie w sądzie kierowca poszkodowany w groźnej kolizji, do której… » więcej 2023-02-02, godz. 15:00 Konfederacja Lewiatan: dyrektywa ściekowa UE to wyższe koszty dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Unijny projekt dyrektywy ściekowej oznacza wyższe koszty dla firm z branży kosmetycznej i farmaceutycznej, ponieważ będą one musiały sfinansować modernizację… » więcej 2023-02-02, godz. 15:00 Kraków/ Literacki park, wystawy i festiwale - Rok Wisławy Szymborskiej Otwarcie parku imienia noblistki w Krakowie i wystawy „Jarmark Cudów” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, a także spektakl teatralny w Rzymie i Mediolanie to… » więcej 2023-02-02, godz. 14:50 Katowice/ Radni zgodzili się na wydzierżawienie przez aeroklub gruntów lotniska Muchowiec Katowiccy radni zgodzili się na wydzierżawienie przez Aeroklub Śląski zasadniczego terenu lotniska Muchowiec, wcześniej nabytego przez miasto od aeroklubu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »