Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-03, 06:50 Autor: PAP

Małopolskie/ Ruszają kolejne wyciągi narciarskie; można szusować na Podhalu i Sądecczyźnie

Mroźna aura w ostatnim tygodniu pozwoliła na pracę armatek śnieżnych i dzięki temu w sobotę ruszają kolejne stoki narciarskie. W weekend będzie można szusować na stacji narciarskiej Grapa Ski w Czarnej Górze, uruchomione zostaną także mniejsze wyciągi orczykowe. Narciarze mogę też jeździć na stacji Tylicz Ski.

„Trasy są w pełni przygotowane. Udało nam się zgromadzić odpowiednią warstwę śniegu - od 45 cm do jednego metra. Startujemy w sobotę o 9. W tym roku nowością na Grapa Ski jest trzeci wyciąg - taśma dla dzieci, a także niemal 2-km tor saneczkowy z samego szczytu do stacji dolnej oraz snowpark” – powiedział PAP Krzysztof Gąsiorek ze stacji narciarskiej Grapa Ski w Czarnej Górze.


Grapa Ski oferuje cztery trasy zjazdowe, a główna kolej krzesełkowa ma 1 tys. m długości.


Jak zapowiada Adam Marduła z Tatry Super Ski, zrzeszającego 18 największych stacji narciarskich na Podhalu, kolejne wyciągi, w tym w Białce Tatrzańskiej ruszą od 10 grudnia, a na weekend 17-18 mają być uruchomione już wszystkie trasy.


„O ile pogoda nadal będzie nam sprzyjała, czyli będzie trzymał mróz, to kolejne wyciągi na Podhalu ruszą w następny weekend, a pozostałe wystartują 17 grudnia” – zapowiada Adam Marduła.


Już od 20 listopada kursuje wyciąg orczykowy UFO w Bukowinie Tatrzańskiej, a od 28 listopada narciarze mogą korzystać z 700-metrowej trasy na stacji Tylicz Ski na Sądecczyźnie.


W sobotę 3 grudnia ruszają także wyciągi w największym ośrodku narciarskim na Słowacji – Jasna w Niżnych Tatrach. Trasy narciarskie w Wysokich Tatrach u naszych południowych sąsiadów będą otwarte od kolejnego weekendu.


Ceny skipassów na nadchodzący sezon wzrosły średnio o ok. 20 proc. w stosunku do ubiegłego sezonu. Za całodzienną jazdę w sezonie wysokim zapłacimy 155 zł, czyli o 30 zł więcej. Cena za karnet siedmiodniowy wzrosła z 680 zł do 870 zł – wynika z cennika skipassów Tatry Super Ski, obejmujących 18 największych stacji narciarskich na Podhalu.(PAP)


autor: Szymon Bafia


szb/ je/


Kraj i świat

2023-02-04, godz. 09:00 Europosłanka Fotyga: mam nadzieję, że uda się wyciągnąć Saakaszwiliego z więzienia; Polska jest w to zaangażo… Mam nadzieję, że uda się wyciągnąć byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwiliego z więzienia. Polska dyplomacja i prezydent są zaangażowani w mediacje… » więcej 2023-02-04, godz. 09:00 USA/ Prokurator generalny zaakceptował przekazanie skonfiskowanych rosyjskich aktywów na rzecz Ukrainy Prokurator generalny USA Merrick Garland zaakceptował przekazanie skonfiskowanych rosyjskich aktywów na rzecz odbudowy Ukrainy - powiadomiła w sobotę agencja… » więcej 2023-02-04, godz. 08:40 Podkarpackie/ Na drogach regionu zalega błoto pośniegowe, na lokalnych drogach ślisko Na Podkarpaciu w sobotę rano wszystkie drogi wojewódzkie i krajowe są przejezdne - poinformowały PAP służby odpowiedzialne za ich utrzymanie. Na większości… » więcej 2023-02-04, godz. 08:40 Karkonosze/ W górach bardzo silny wiatr i trzeci stopień zagrożenia lawinowego Z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi muszą liczyć się turyści, którzy w sobotę chcą udać się w Karkonosze. W górnych partiach gór wieje bardzo… » więcej 2023-02-04, godz. 08:40 SG: w piątek z Ukrainy do Polski odprawiono 21 tys. osób, a z Polski do Ukrainy - 18,7 tys. W piątek z Ukrainy do Polski przyjechało 21 tys. osób, a z Polski do Ukrainy wyjechało 18,7 tys. osób - podała w sobotę Straż Graniczna. Od 24 lutego ub… » więcej 2023-02-04, godz. 08:40 Małopolskie/ Drogi przejezdne, ale panują na nich trudne warunki Trudne warunki panują w sobotę rano na drogach w województwie małopolskim. Nawierzchnie są śliskie, a problemy potęguje śnieg nawiewany na nie przez silny… » więcej 2023-02-04, godz. 08:40 Ekspert o chińskim balonie nad USA: być może nigdy się nie dowiemy, co za tym stoi Być może nigdy się nie dowiemy, czy chiński balon wykryty nad terytorium USA służył do szpiegowania, jak sądzi Pentagon, czy badania pogody, jak twierdzą… » więcej 2023-02-04, godz. 08:30 Mityng Orlen Cup - Swoboda: chciałabym zbliżyć się do życiówki, a może nawet ją pobić 'Chciałabym zbliżyć się do życiówki, a może nawet ją pobić. Czy to się uda? Nie wiem, nie obiecuję, ale postaram się' - zadeklarowała Ewa Swoboda… » więcej 2023-02-04, godz. 08:30 Pomorskie/ Silny wiatr w północnej części regionu i w Trójmieście W północnej części woj. pomorskiego oraz w Trójmieście i na Żuławach w sobotę wieje silny wiatr, którego prędkość w porywach dochodzi do 85 km/h… » więcej 2023-02-04, godz. 08:20 Park Chan-wook powrócił do kin. Jego "Podejrzana" to pełen zmysłowości hołd dla Hitchcocka 'Podejrzana' od początku miała być dziełem zmysłowym. Zwykle filmy składają się z dźwięku i obrazu, ale w niektórych naprawdę można poczuć dotyk… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »