Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-02, 17:10 Autor: PAP

Prognoza pogody na 3 i 4 grudnia

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niemal cała Europa nadal pozostawać będzie w zasięgu rozległego wyżu znad Rosji, tylko południowy zachód będzie w zasięgu niżów. Polska będzie na skraju wspomnianego wyżu znad Rosji, w przetransformowanej, chłodnej i wilgotnej, masie powietrza polarnego morskiego.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie stabilne.


W sobotę w Polsce zachmurzenie będzie duże, tylko na południowym wschodzie większe przejaśnienia. Na zachodzie i północy opady śniegu, przechodzące we wschodniej części kraju w deszcz ze śniegiem i lokalnie marznący deszcz powodujący gołoledź. Rano na wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -3 st. C na Suwalszczyźnie, około 1 st. C w centrum, do 4 st. C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.


W nocy w kraju zachmurzenie ma być na ogół duże. Słabe opady deszczu ze śniegiem lub deszczu, a na północy śniegu przechodzące w deszcz, lokalnie marznący i powodujący gołoledź. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1 st. C do 1 st. C, tylko na północy i Podhalu około -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.


W niedzielę w Polsce zachmurzenie będzie duże, na południu i w centrum kraju większe przejaśnienia. Na północnym zachodzie opady deszczu, w centrum i na Lubelszczyźnie deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 7 st. C na Dolnym Śląsku, około 2 st. C w centrum i na wybrzeżu, do -1 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.


W sobotę w Warszawie zachmurzenie będzie duże. Słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwy także marznący deszcz lub mżawka powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.


W nocy w stolicy zachmurzenie duże. Początkowo możliwe słabe opady śniegu i marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź, w drugiej części nocy opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 0 st. C. Wiatr słaby południowo-wschodni.


W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 1 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni. (PAP)


bf/ jann/


Kraj i świat

2023-01-30, godz. 11:30 Warszawa/ Sukces hodowlany w zoo, urodziła się klaczka konia Przewalskiego Wielka radość w stołecznym zoo. Urodziła się klaczka konia Przewalskiego - gatunku zagrożonego wyginięciem. » więcej 2023-01-30, godz. 11:30 Z. Kuźmiuk: zarządzanie lasami powinno odbywać się na poziomie krajowym, a nie unijnym Zarządzanie lasami powinno odbywać się na poziomie krajowym, gdzie będzie znacznie sprawniejsze niż na poziomie unijnym. Mamy w tej sprawie sporo sojuszników… » więcej 2023-01-30, godz. 11:30 Ekstraklasa piłkarska - kilka tygodni przerwy napastnika Legii Carlitosa Hiszpański piłkarz Legii Warszawa Carlitos będzie pauzował przez kilka tygodni z powodu złamanej ręki - poinformował stołeczny klub na Twitterze. Kontuzji… » więcej 2023-01-30, godz. 11:30 „Avatar: Istota wody” po raz siódmy na czele box-office’u Brak interesujących premier oraz niesłabnące zainteresowanie filmem „Avatar 2: Istota wody” sprawiły, że ta kontynuacja kultowego dzieła Jamesa Camerona… » więcej 2023-01-30, godz. 11:30 Podlaskie/ IMGW ostrzega przed opadami i gołoledzią Ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu powodujących gołoledź w poniedziałek na terenie całego woj. podlaskiego… » więcej 2023-01-30, godz. 11:20 Włochy/ Koncern Eni podpisał w Libii kontrakt gazowy o wartości 8 mld dolarów Włochy podpisały z Libią kontrakt w sprawie produkcji gazu na sumę 8 miliardów euro. Umowę z libijską państwową firmą Noc zawarł włoski koncern energetyczny… » więcej 2023-01-30, godz. 11:20 Premier zaapelował do Senatu, o jak najszybsze przyjęcie ustawy o SN Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek zaapelował do Senatu, o jak najszybsze przyjęcie ustawy o Sądzie Najwyższym. Najlepiej, jakby przyjęta została… » więcej 2023-01-30, godz. 11:20 Prezes GUS: W 2022 r. liczba ludności zmniejszyła się o 141 tys. w stosunku do 2021 r.(krótka) W 2022 r. liczba ludności zmniejszyła się o 141 tys. w stosunku do poprzedniego roku. Ubytek ludności był mniejszy niż w 2021 r., ale nadal większy niż… » więcej 2023-01-30, godz. 11:20 Tajwan/ Dyr. Instytutu Książki: oczekujemy, że więcej polskiej literatury zostanie przełożona na chiński tradyc… Oczekujemy, że więcej polskiej literatury zostanie przełożona na język chiński tradycyjny. Chcielibyśmy, żeby odbywało się to w sposób bezpośredni… » więcej 2023-01-30, godz. 11:20 Niedzielski: kształcenie medyczne w nowych uczelniach ma odciążyć dotychczasowe ośrodki tych studiów (krótka) Kształcenie na kierunkach medycznych w akademiach i państwowych wyższych szkołach zawodowych ma odciążyć ośrodki, które do tej pory specjalizowały się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »