Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-02, 08:10 Autor: PAP

Kongres Bankowości Detalicznej 2022: około 19 milionów Polaków codziennie korzysta z aplikacji mobilnych (MediaRoom)

„Polacy kochają płatności mobilne, a nasze banki są w światowej czołówce, jeśli chodzi o dostępność i powszechność rozwiązań cyfrowych” - powiedział Adrian Kurowski podczas 14. edycji Kongresu Bankowości Detalicznej zorganizowanego w warszawskiej siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

Materiał wideo do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/nauka-i-technologie/kongres-bankowosci-detalicznej-2022-okolo-19-milionow-polakow-codziennieDyrektor generalny Visa w Polsce poprowadził debatę wiceprezesów czołowych polskich banków poświęconą „eksplozji cyfryzacji”, która w ostatnich latach stała się doświadczeniem całego sektora i jego klientów. Z aplikacji mobilnych czy bankowości elektronicznej korzystają dziś miliony użytkowników - niezależnie od wieku, wykształcenia czy miejsca zamieszkania.


„Aby płatności mogły być wykonywane na urządzeniach mobilnych, trzeba było wprowadzić nowe technologie albo zabezpieczenia, które spowodowały, że płatności mobilne są na takim samym poziomie bezpieczeństwa, a nawet wyższym niż tradycyjne transakcje realizowane kartą płatniczą. Taką technologią jest tokenizacja, czyli możliwość zamiany wrażliwych danych karty na 16-cyfrowy numer, bezwartościowy dla osoby, która ukradnie lub zhakuje nam smartfon” - mówi Adrian Kurowski.


Ekspert przypomniał, że Kongres Bankowości Detalicznej to prestiżowe wydarzenie, na którym spotykają się przedstawiciele największych banków kształtujący biznesową agendę na przyszłość w relacjach czy to z organizacjami płatniczymi, jak Visa, czy innymi partnerami.


„Gości tu również wielu uczestników rynku finansowego, regulatorów czy instytucji, co gwarantuje merytoryczną i owocną debatę o najważniejszych wyzwaniach stojących przed polskim sektorem bankowym - także w kontekście cyfryzacji” - dodał Adrian Kurowski.


Źródło informacji: PAP MediaRoom


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2023-02-09, godz. 11:00 Podlaskie/ Ponad 17,5 mln zł dla samorządów na wsparcie osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów Ponad 17,5 mln zł trafi do podlaskich samorządów na realizację dwóch projektów wspomagających osoby niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunów - poinformował… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 Bochenek: w ciągu najbliższych kilku tygodni prezes PiS wróci do objazdu po Polsce Prezes PiS Jarosław Kaczyński wróci na trasę objazdu po kraju w ciągu najbliższych kilku tygodni, a na pewno wiosną ruszymy już pełną parą - mówił… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 „Wiedeński zew natury” (MediaRoom) 11 lutego w Złotej Sali Musikverein po raz kolejny zabrzmi muzyka w wykonaniu artystów Warszawskiej Opery Kameralnej, którzy po ubiegłorocznym sukcesie zostali… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 Senat nie zgłosił poprawek do noweli ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Jej celem jest podniesienie wysokości emerytury rolniczej… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 Premier Rutte: Holandia nie wyklucza jakiegokolwiek wsparcia militarnego dla Ukrainy Holandia nie wyklucza jakiegokolwiek wsparcia militarnego dla Ukrainy - powiedział dziennikarzom holenderski premier Mark Rutte w czwartek przed szczytem UE w… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 Bruksela/ Premier Morawiecki: Ukraina najbardziej potrzebuje amunicji Amunicja, amunicja i jeszcze raz amunicja. To jest to czego Ukraina potrzebuje najbardziej - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 Senat zgłosił poprawkę do noweli ustawy o organizacji rynków owoców i warzyw Senat zgłosił w czwartek poprawkę do noweli ustawy o organizacji rynków owoców i warzyw oraz rynku chmielu. Wskazuje ona, że zwrot pomocy udzielonej grupie… » więcej 2023-02-09, godz. 10:50 Węgry/ Do MSZ wezwano ambasadora Słowacji po wypowiedzi szefa dyplomacji tego kraju o możliwej rewizji granic Ambasador Słowacji w Budapeszcie został wezwany w środę do MSZ Węgier po wypowiedzi szefa słowackiej dyplomacji Rastislava Kaczera o ewentualnych węgierskich… » więcej 2023-02-09, godz. 10:50 Śląskie/ Policjanci znaleźli ciała dwóch bezdomnych; zmarli w powodu wychłodzenia Policjanci z Jastrzębia-Zdroju znaleźli ciała dwóch mężczyzn w wieku 46 i 49 lat, którzy zmarli z powodu wychłodzenia organizmu. Ofiary to bezdomni, mieszkali… » więcej 2023-02-09, godz. 10:50 1170 zakażeń koronawirusem, zmarło pięć osób z COVID-19 Minionej doby badania potwierdziły 1170 zakażeń koronawirusem, w tym 295 ponownych. Zmarło pięć osób z COVID-19 - poinformowano w czwartek na stronach rządowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »