Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-01, 16:40 Autor: PAP

Śląskie/ Po wypadku utrudnienia na linii kolejowej Sosnowiec – Katowice

Po śmiertelnym wypadku w czwartek po południu pasażerowie podróżujący główną linią kolejową między Sosnowcem a Katowicami powinni liczyć się z poważnymi utrudnieniami – wynika z informacji Katarzyny Głowackiej z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Jak przekazała przedstawicielka zarządcy kolejowej infrastruktury, śmiertelne potrącenie pieszego przez pociąg relacji Sławków – Katowice miało miejsce ok. godz. 15.20.


Na miejsce udali się przedstawiciele odpowiednich służb i to w związku z ich dyspozycją ruch na tej kluczowej w regionie magistrali kolejowej, tworzącej m.in. połączenie Częstochowy i Katowic, został tam czasowo zablokowany.


Głowacka zaznaczyła, że od 16.15. ruch został przywrócony na jednym torze, co oznacza bardzo ograniczoną przepustowość na tym silnie obciążonym szlaku.


Zgodnie z przekazanymi PLK informacjami przewoźników pociągi PKP Intercity (kursują tamtędy m.in. ekspresy Katowice – Warszawa) korzystają z tras objazdowych. Pociągi Kolei Śląskich i Polregio (które obsługuje m.in. relację Katowice – Sławków) zostały na czas zamknięcia linii zatrzymane.


Oznacza to, że nawet po wznowieniu ruchu kolejowego w tym miejscu, kursowanie pociągów regionalnych do końca dnia będzie mocno zaburzone.


Poszczególne składy bowiem mają swoje tzw. obiegi i zatrzymanie pociągu w jednym miejscu może skutkować jego opóźnieniem lub wypadnięciem kursu w zupełnie innym miejscu sieci.(PAP)


autor: Mateusz Babak


mtb/ jann/


Kraj i świat

2023-02-08, godz. 00:50 USA/ Setki mieszkańców Ohio, narażonych na skutki pożaru pociągu z niebezpiecznymi materiałami, odmawia ewakuacji Władze East Palestine w stanie Ohio w USA wezwały we wtorek do natychmiastowej ewakuacji mieszkańców, którzy nie podporządkowali się nakazowi wydanemu z… » więcej 2023-02-08, godz. 00:50 Włochy/ Prezydent po raz pierwszy w historii na festiwalu piosenki w San Remo Po raz pierwszy w historii festiwalu piosenki w San Remo na widowni zasiadł we wtorek prezydent Włoch Sergio Mattarella. Został on powitany owacją na stojąco… » więcej 2023-02-08, godz. 00:40 Rzecznik KG PSP: ratownicy starają się dotrzeć do kilku osób zlokalizowanych pod gruzami w Turcji W Turcji pod gruzami zlokalizowano jeszcze kilka osób, ratownicy starają się do nich dotrzeć - poinformował w nocy z wtorku na środę rzecznik KG PSP bryg… » więcej 2023-02-08, godz. 00:10 Sześciolatek miał pograć na telefonie taty. Użył aplikacji i zamówił jedzenie za 1000 dolarów Bardzo żdziwieni byli mieszkańcy jednej z ulic na przedmieściach Detroit, gdy w sobotę wieczorem zobaczyli kolejkę dostawców jedzenia stojącą przed drzwiami… » więcej 2023-02-08, godz. 00:00 PSP: strażakom w Turcji udało się wydobyć kolejne pięć żywych osób; łącznie to już 8 uratowanych Strażakom w Turcji udało się wydobyć spod gruzów kolejne pięć żywych osób - 17-latkę i 4-osobową rodzinę; łącznie to już 8 uratowanych - poinformowała… » więcej 2023-02-07, godz. 23:50 AFP: Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii wynosi ponad 7800 Liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii wynosi obecnie ponad 7800 - podała we wtorek wieczorem agencja AF… » więcej 2023-02-07, godz. 23:50 USA/ Pentagon: Chiny odmówiły rozmowy z Austinem po zestrzeleniu balonu Tuż po zestrzeleniu chińskiego balonu szpiegowskiego Pentagon zwrócił się do Pekinu z prośbą o rozmowę między szefami resortów obrony USA i Chin - podał… » więcej 2023-02-07, godz. 23:30 Niemcy/ Organizacje pomocowe zebrały ponad 360 mln euro darowizn dla Ukrainy Od początku wojny na Ukrainie w Niemczech sojusz organizacji pomocowych zebrał ponad 364 mln euro darowizn na rzecz zaatakowanego przez Rosję kraju - poinformował… » więcej 2023-02-07, godz. 23:30 Puchar Niemiec - bez niespodzianek we wtorkowych meczach Nie było niespodzianek we wtorkowych meczach 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Awans wywalczyły kluby z Bundesligi Eintracht Frankfurt i SC Freiburg… » więcej 2023-02-07, godz. 23:20 Szef MON: jest zgoda na sprzedaż Polsce ok. 500 wyrzutni Himars Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce prawie 500 wyrzutni Himars; większość z nich będzie zamontowanych na polskich ciężarówkach - przekazał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »