Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-01, 16:20 Autor: PAP

IKS „Solino” z Grupy Orlen szukają dostawcy dwóch mikroinstalacji fotowoltaicznych

Inowrocławskie Kopalnie Soli (IKS) „Solino” z Grupy Orlen ogłosiły postępowanie na dostawę dwóch mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy 6,3 kWp każda do samodzielnego montażu dla Kopalni Soli „Mogilno” oraz Kopalni Soli i Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw „Góra”.

Jak poinformowano w opublikowanej dokumentacji postępowania, oferty można składać do 7 grudnia. „Inowrocławskie Kopalnie Soli +Solino+ zapraszają do złożenia oferty na zadanie +Dostawa dwóch mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy 6,3 kWp każda” - podano w ogłoszeniu.


Według IKS „Solino”, dwie mikroinstalacje fotowoltaiczne przeznaczone będą „do samodzielnego montażu na gruncie” dla Kopalni Soli „Mogilno” - dostawa do miejscowości Przyjma koło Mogilna oraz dla Kopalni Soli i Podziemnych Magazynów Ropy i Paliw „Góra” - dostawa do miejscowości Góra koło Inowrocławia.


IKS „Solino” z Grupy Orlen z siedzibą w Inowrocławiu (Kujawsko-pomorskie) to podmiot, w którym PKN Orlen posiada 100 proc. udziałów. Spółka dostarcza sól, w tym spożywczą, kuchenną, peklującą i przemysłową, tabletki solne do uzdatniania wody; to również największy w Polsce producent solanki, która trafia m.in. do zakładów branży sodowej i chemicznej oraz do uzdrowiska Inowrocław.


Kopalnia Soli „Mogilno” działa od 1986 r., przy czym eksploatację wysadu rozpoczęto od głębokości 1400 metrów. Od chwili uruchomienia kopalni wydobyto tam ponad 130 mln metrów sześc. solanki - obecnie poziom jej wydobycia to ok. 9 mln metrów sześc. rocznie.


Od 2002 r. w wyeksploatowanych podziemnych kawernach solnych drugiej kopalni - Kopalni Soli „Góra”, na głębokości do 350 metrów, IKS „Solino” magazynuje strategiczne dla Polski zapasy ropy naftowej i paliw gotowych, w tym oleju napędowego. To w sumie 12 kawern, w tym siedem na surowiec i pięć na paliwa, o łącznej pojemności ponad 6 mln metrów sześc.


Według spółki jest to „największy magazyn ropy naftowej i paliw w Polsce, który zapewnia bezpieczeństwo energetyczne całemu krajowi”. (PAP)


mb/ pad/


Kraj i świat

2023-01-31, godz. 09:00 Prezydent Francji Macron: w sprawie myśliwców dla Ukrainy nic nie jest wykluczone Francja nie wyklucza dostawy myśliwców dla Ukrainy - oświadczył francuski prezydent Emmanuel Macron w poniedziałek wieczorem podczas wizyty w Hadze. We wtorek… » więcej 2023-01-31, godz. 09:00 Wiceminister zdrowia: 989 nowych przypadków COVID-19, to tygodniowy wzrost o 40 proc. Mamy dziś 989 nowych przypadków zakażeń na COVID-19. W porównaniu z wynikiem z poprzedniego tygodnia to wzrost o ponad 40 proc. Ostatniej doby z powodu covidu… » więcej 2023-01-31, godz. 08:40 Podhale/ Intensywne opady śniegu; problemy na drogach W nocy z poniedziałku na wtorek w Tatrach i na Podhalu ponownie zaczął intensywnie padać śnieg. Na Kasprowym Wierchu leży już 120 cm białego puchu, a w… » więcej 2023-01-31, godz. 08:30 Tajwan/ W Tajpej rozpoczęła się Międzynarodowa Wystawa Książek; Polska gościem honorowym (opis) W Tajpej, stolicy Tajwanu, rozpoczęła się we wtorek Międzynarodowa Wystawa Książek - jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń na Dalekim Wschodzie… » więcej 2023-01-31, godz. 08:20 Wicerzecznik PiS: w marcu lub kwietniu ruszamy z kolejnymi kongresami tematycznymi W grudniu odbyła się pierwsza konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, dotycząca wsi; w marcu, kwietniu ruszamy z kolejnymi kongresami tematycznymi -… » więcej 2023-01-31, godz. 08:20 USA/ Były prezydent Brazylii Bolsonaro wystąpił o wizę turystyczną Były prawicowy prezydent Brazylii Jair Bolsonaro złożył w wniosek o sześciomiesięczną wizę turystyczną, aby pozostać w Stanach Zjednoczonych - poinformowała… » więcej 2023-01-31, godz. 08:10 Aż 42% badanych jest przeciwko Strefom Czystego Transportu. Argumenty za i przeciw komentują eksperci autobaza.pl (M… Kraków jako pierwszy oficjalnie ogłosił powstanie Strefy Czystego Transportu. Warszawa i Gliwice są na etapie konsultacji społecznych. Choć przykłady z… » więcej 2023-01-31, godz. 08:10 ISW: Rosja przygotowuje się do ofensywy w najbliższych miesiącach Zachodnie, ukraińskie i rosyjskie źródła wskazują, że Rosja przygotowuje się do nieuchronnej ofensywy, która najprawdopodobniej nastąpi w najbliższych… » więcej 2023-01-31, godz. 08:10 GDDKiA: Gołoledź na północy i południu, śnieg w połowie kraju Gołoledź i śnieg mogą utrudnić jazdę kierowcom - ostrzegła we wtorek GDDKiA. Drogowcy zapewniają, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. » więcej 2023-01-31, godz. 08:10 Sobolewski: Nistras skazany na kłamstwo wyborcze ma odpowiadać za uczciwość wyborów Poseł KO Sławomir Nitras, skazany za kłamstwo wyborcze, ma w imieniu PO odpowiadać za uczciwość wyborów; to najlepiej podsumowuje decyzję lidera PO Donalda… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »