Radio Opole » Kraj i świat
2022-11-28, 16:30 Autor: PAP

Chińskie kina zanotowały w ten weekend najgorszy wynik od pół roku

Niewiele wskazuje na to, że chiński rynek kinowy odzyska miano najbardziej dochodowego na świecie. Przez ostre restrykcje związane z pandemią COVID-19 i brak nowych premier właściciele kin w Państwie Środka zanotowali w miniony weekend najgorszy wynik kasowy od pół roku. Wszystkie wyświetlane tam filmy zarobiły w sumie zaledwie 8,6 miliona dolarów.

O stanie chińskiego rynku filmowego najlepiej świadczy fakt, że najwięcej widzów w miniony weekend przyciągnęła japońska animacja „Detective Conan: The Bride of Halloween” („Detektyw Conan: Oblubienica Halloween”). Do zajęcia pozycji lidera wystarczyło jej zaledwie 3,4 miliona dolarów zarobione w miniony weekend. Film ten miał swoją premierę w chińskich kinach w ubiegłym tygodniu. W stosunku do zysków osiągniętych w premierowy weekend, zyski japońskiej animacji spadły jednak aż o 71 proc. Podobnie duży spadek zauważalny jest, jeśli mowa o zyskach osiągniętych przez wszystkie filmy wyświetlane w ten weekend w chińskich kinach. Zarobiły one mniej o ponad 60 proc. w stosunku do poprzedniego weekendu.


Jak informuje portal „Variety”, zyski osiągnięte przez film „Detective Conan” są ponad dwa razy wyższe niż te, które wystarczyły kryminalnemu filmowi akcji zatytułowanemu „The Tipping Point” do zajęcia drugiego miejsca w chińskim box-office. Wyświetlany od trzech tygodni film Davida Lama zarobił 1,3 miliona dolarów. W sumie na jego koncie jest 19,6 miliona dolarów.


Na kolejnych miejscach chińskiego box-office’u uplasowały się dwie inne miejscowe produkcje - „Farewell Beijing” („Pożegnanie z Pekinem”) oraz „Homecoming („Powrót do domu”), które zarobiły odpowiednio 1,2 miliona i 700 tysięcy dolarów. Pierwszą piątkę zamyka zachodnia produkcja „Nie patrz w dół”, która zarobiła pół miliona dolarów. To jeden z niewielu w miarę nowych zachodnich filmów, jakie pojawiły się w chińskich kinach. Przeciera on szlaki dla szykowanej w Chinach premiery filmu Jamesa Camerona: „Avatar: Istota wody”.


Sytuacji chińskich kin z pewnością nie poprawi rosnąca z każdym dniem liczba nowych zakażeń COVID-19. W niedzielę 27 listopada zanotowano ich ponad 39 tysięcy. Po raz pierwszy od wielu miesięcy odnotowano też zgony. Z tego powodu chiński rząd wprowadził na nowo restrykcje ograniczające swobodne odwiedzanie kin. Potencjalnych widzów od wychodzenia z domu odciąga też mundial w Katarze. (PAP Life)


kal/ gra/


Kraj i świat

2023-02-07, godz. 13:00 Argentyna/ Znaleziono ciało zaginionej przed blisko 42 laty alpinistki Grupa pasjonatów wspinaczki wysokogórskiej z Argentyny odnalazła w zachodniej części tego kraju ciało zaginionej przed prawie 42 laty alpinistki Marty Altamirano… » więcej 2023-02-07, godz. 13:00 MŚ w biathlonie - Norwegowie faworytami w Oberhofie (zapowiedź) Norwescy biathloniści są faworytami męskich i mieszanych biegów na mistrzostwach świata, które rozpoczną się w środę w niemieckim Oberhofie. W zawodach… » więcej 2023-02-07, godz. 13:00 MŚ w biathlonie - czternaście medali Polaków (dokumentacja) Polscy biathloniści wywalczyli dotychczas 14 medali mistrzostw świata. Ostatnie dwa krążki przywiozła w 2015 roku z fińskiego Kontiolahti Weronika Nowakowska… » więcej 2023-02-07, godz. 13:00 Finlandia/ Szef MSZ: przystąpienie do NATO bez Szwecji to spekulacje; naszym celem wspólne wejście do NATO w tym p… Oczekujemy, że Finlandia i Szwecja przystąpią do NATO przed lipcowym szczytem w Wilnie; możliwość wejścia do Sojuszu samej Finlandii bez Szwecji to na razie… » więcej 2023-02-07, godz. 13:00 Badanie OZZL: 41 proc. Polaków uważa, że pogoń za pieniądzem w środowisku lekarskim jest zbyt duża 41 proc. Polaków zgadza się z opinią prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że w środowisku lekarskim pogoń za pieniądzem jest zbyt duża. 32 proc. ankietowanych… » więcej 2023-02-07, godz. 13:00 Ukraina/ Straż graniczna: zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie… » więcej 2023-02-07, godz. 12:50 Gwiazdor filmowej serii „Magic Mike” dowiedział się, że jest potomkiem niewolnika Joe Manganiello, znany serialu „Czysta krew” i filmowego cyklu „Magic Mike”, wystąpił w nowym odcinku programu „Finding Your Roots”, w którym celebryci… » więcej 2023-02-07, godz. 12:50 Estonia/ Niemieckie myśliwce Eurofighter Typhoon rozpoczęły manewry monitorowania przestrzeni powietrznej Stacjonujące w bazie Amari w północno-zachodniej Estonii niemieckie myśliwce Eurofighter Typhoon rozpoczęły we wtorek ćwiczenia prowadzone w ramach bałtyckiej… » więcej 2023-02-07, godz. 12:40 OZZL o projekcie ustawy o bezpieczeństwie pacjenta: nie chcemy być bezkarni, chcemy leczyć bezpiecznie W projekcie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta nie ma nic o tym, co buduje jakość i bezpieczeństwie. Nie chcemy być bezkarni… » więcej 2023-02-07, godz. 12:40 Premier: Jan Olszewski stał się dla mnie uosobieniem walki o niepodległość Jan Olszewski to człowiek, który udowadniał swoją niezłomność wielokrotnie. Najpierw podczas II wojny światowej, później okresu PRL oraz w III RP. Który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »