Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-07, 11:10 Autor: PAP

Tusk: ostatnie wypowiedzi Komorowskiego nie prezentują poglądów PO

Bronisław Komorowski ma rację, mówiąc, że jest poza Platformą Obywatelską, jego ostatnie wypowiedzi: na temat aborcji i rozmów Ukrainy z Putinem nie prezentują poglądów PO - powiedział w piątek przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Były prezydent Bronisław Komorowski został zapytany w środę w RMF FM o deklarację prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, że nie będzie żadnych rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. "Jeszcze parę miesięcy temu o tym samym przywódcy prezydent Zełenski mówił, że jest z nim gotów rozmawiać" - przypomniał Komorowski. "Ja opowiadałbym się za gotowością rozmawiania o warunkach pokoju, w tym także bezpieczeństwa Ukrainy, nawet z Putinem" - dodał były prezydent.


Z kolei mówiąc o obecnym stanowisku PO ws. dopuszczalności aborcji, Komorowski powiedział, że gdyby był członkiem PO, "pewnie by do tak daleko idącej zmiany stosunku do ustawy antyaborcyjnej nie doszło". Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi Tusk z końca sierpnia br., że "pierwszego dnia po wygranych wyborach" zaproponowana zostanie Sejmowi ustawa zakładająca, że aborcja do 12. tygodnia ciąży będzie wyłącznie decyzją kobiety.


W piątek dziennikarze poprosili lidera PO o komentarz do tych dwóch wypowiedzi Komorowskiego. "Z pełnym szacunkiem i osobistą przyjaźnią, nie muszę nikogo przekonywać o tym, jak byliśmy i politycznie, i tak osobiście związani z Bronisławem Komorowskim, ale ma rację, mówiąc, że jest poza Platformą Obywatelską" - powiedział Tusk.


"Zarówno wypowiedzi dotyczące kwestii aborcji, jak i ta dotycząca Zełenskiego, one nie mieszczą się w Platformie, ale to oczywiście jest wybór byłego prezydenta. Jeszcze raz z najwyższym szacunkiem, ale rzeczywiście te poglądy (Komorowskiego), to nie są poglądy Platformy" - powiedział Tusk. (PAP)


autor: Karol Kostrzewa, Piotr Śmiłowicz


kos/ pś/ itm/


Kraj i świat

2022-12-06, godz. 16:10 Premier: nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy Nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy; nagradzanie za wyniki na najbardziej prestiżowych turniejach jest ważnym elementem całości systemu… » więcej 2022-12-06, godz. 16:10 wPolityce.pl: 50 proc. badanych uważa, że lider PO Donald Tusk nie zdoła zjednoczyć opozycji 50 proc. badanych uważa, że lider PO Donald Tusk nie zdoła zjednoczyć opozycji i doprowadzić do wspólnego startu z jednej listy wyborczej; przeciwnego zdania… » więcej 2022-12-06, godz. 16:10 Turcja/ Szef MSZ: zgodzimy się na akcesję Finlandii do NATO, gdy zniesienie ona embargo na broń dla nas Turcja zgodzi się na akcesję Finlandii do NATO, gdy Helsinki publicznie ogłoszą zniesienie embarga na dostawy broni dla Ankary - oświadczył we wtorek turecki… » więcej 2022-12-06, godz. 16:10 KO o możliwości popełnienia przestępstwa w Lasach Państwowych Koalicja Obywatelska zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w Lasach Państwowych i domaga się dymisji dyrektora LP Józefa Kubicy… » więcej 2022-12-06, godz. 16:10 Rząd przyjął projekt zwiększający dotację budżetową dla PFRON Zwiększenie środków na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) o dodatkowe ponad 400 mln zł rocznie - zakłada projekt nowelizacji… » więcej 2022-12-06, godz. 16:10 UE/ Europoseł Jaki: zmiana traktatów to prosta droga do zniszczenia Unii Europejskiej W Brukseli podczas posiedzenia Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego odbyła się dyskusja nad… » więcej 2022-12-06, godz. 16:00 Mazowsze/ Zderzenie samochodów na dk 2; droga zablokowana Po zderzeniu trzech samochodów zablokowana jest droga krajowa nr 2 w okolicach Siedlec. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Droga będzie nieprzejezdna co najmniej… » więcej 2022-12-06, godz. 16:00 Suwałki/ W szpitalu na chirurgii ogólnej powstał pododdział onkologiczny W Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach (Podlaskie) został zmodernizowany Oddział Chirurgii Ogólnej, a w jego ramach powstał nowy Pododdział Chirurgii Onkologicznej… » więcej 2022-12-06, godz. 16:00 Gdynia/ Nurkowie minerzy zneutralizowali niewybuch z II wojny światowej Nurkowie Minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców w Gdyni wydobyli we wtorek z dna Bałtyku z terenu gdyńskiego portu, a następnie zneutralizowali w Zatoce Gdańskiej… » więcej 2022-12-06, godz. 16:00 Czechy/ Ruch samochodów ciężarowych na drodze do Harrachova na granicy z Polską odbywa się bez przeszkód Po porannych opadach śniegu droga nr 10 z Tanvaldu do Harrachova na granicy z Polską została po południu odblokowana i ciężarówki mogą jeździć bez przeszkód… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »