Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-06, 05:40 Autor: PAP

Prognoza pogody na 6 i 7 października

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północno-zachodnia jest w zasięgu rozległego niżu z frontami atmosferycznymi oraz z ośrodkiem głównym w rejonie Islandii. Europa południowa oraz jej północno-wschodnie krańce pozostaną w zasięgu wyżów.


Polska jest w zasięgu zatoki związanej z niżem znad północnej Skandynawii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju chłodnego frontu atmosferycznego. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem chłodniejsze. Ciśnienie początkowo będzie spadać, potem zacznie rosnąć.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa.


W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przez kraj, z zachodu na wschód, będzie się przemieszczała strefa słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 17 do 21 st. C, chłodniej nad morzem od 14 do 16 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju porywisty. Porywy wiatru nad morzem i początkowo w Sudetach do 80 km/h.


W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie w Karpatach okresami zachmurzenia duże, początkowo słabych przelotne opady deszczu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 4 st. C na południowym wschodzie do 11 st. C na północy. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.


W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano na wschodzie i południu miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 17 st. C na północnym wschodzie do 21 st. C na południowym zachodzie; nad morzem od 15 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych; w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.


W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe, przejściowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Po południu niewielka możliwość słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna około 20 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na ogół zachodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna około 6 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.


W piątek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna około 18 st. C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków południowych. (PAP)


rud/ sp/


Kraj i świat

2022-12-03, godz. 06:50 Beskidy/ Większość ośrodków narciarskich ruszy w połowie grudnia Beskidzkie ośrodki narciarskie, w tym te największe - w Szczyrku czy Wiśle, uruchomią wyciągi w połowie grudnia. Już teraz można jednak pozjeżdżać na… » więcej 2022-12-03, godz. 06:50 Małopolskie/ Ruszają kolejne wyciągi narciarskie; można szusować na Podhalu i Sądecczyźnie Mroźna aura w ostatnim tygodniu pozwoliła na pracę armatek śnieżnych i dzięki temu w sobotę ruszają kolejne stoki narciarskie. W weekend będzie można… » więcej 2022-12-03, godz. 06:30 Kofeina pomaga sprinterom Przeprowadzonym przez badaczy z Japonii eksperyment pokazał, że kofeina wyraźnie skracała czas sprinterskiego biegu na 100 m. W szczególności nasilała eksplozywne… » więcej 2022-12-03, godz. 06:30 Dr W. Frazik: komunistyczna propaganda przedstawiała proces III Zarządu WiN jako "sąd nad umierającym światem" Komunistyczna propaganda przedstawiała proces III Zarządu WiN jako 'sąd nad umierającym światem' - powiedział PAP historyk dr Wojciech Frazik z Oddziałowego… » więcej 2022-12-03, godz. 06:30 Badanie: 61,4 proc. Polaków zamierza w tym roku zaoszczędzić na prezentach dla swoich dzieci 61,4 proc. Polaków zamierza w tym roku zaoszczędzić na prezentach świątecznych dla swoich dzieci - wynika z przekazanego PAP badania. Ponad połowa z nich… » więcej 2022-12-03, godz. 06:20 Synoptyk IMGW: sobota najchłodniejsza na Suwalszczyźnie; lokalnie możliwe marznące opady W sobotę biegunem zimna w Polsce nadal będzie Suwalszczyzna. Tam, jak podał PAP synoptyk IMGW Michał Folwarski, temperatura wyniesie maksymalnie do -3 stopni… » więcej 2022-12-03, godz. 06:20 Dużo sodu i mało potasu to większe ryzyko demencji Chińskie badanie pokazało, że nadmiar soli, szczególnie, jeśli w diecie brakuje potasu, przyspiesza pojawienie się problemów z pamięcią i myśleniem… » więcej 2022-12-03, godz. 06:20 W sobotę Rada Naczelna PSL omówi m.in. kwestie gospodarcze i demograficzne W sobotę w Warszawie odbędzie się posiedzenie Rady Naczelnej PSL; głównymi tematami spotkania - jak poinformował PAP szef Rady Waldemar Pawlak - będą m.in… » więcej 2022-12-03, godz. 06:10 Drzewa ratują zdrowie i życie mieszkańców miast Obecność drzew w mieście przekłada się na mniej problemów zdrowotnych u mieszkańców - piszą naukowcy na łamach „Environment International”. Wnioski… » więcej 2022-12-03, godz. 06:10 Sztuczna inteligencja bada dinozaury Drapieżny dinozaur okazał się niegroźnym roślinożercą - dowodzą badania przeprowadzone przy użyciu sztucznej inteligencji. Ich wyniki opublikowano w „Journal… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »