Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-04, 15:50 Autor: PAP

Poseł Iwona Arent: odwołany został zarząd miejski PiS w Olsztynie

Pełnomocnik PiS w okręgu 86 poseł Iwona Arent poinformowała we wtorek o odwołaniu zarządu miejskiego PiS w Olsztynie z jego przewodniczącym Dariuszem Rudnikiem. Obecnie na czele miejskich struktur będzie stał radny miejski Jarosław Babalski (PiS) - podała poseł Arent.

"Prezes PiS powołał mnie na nowego pełnomocnika okręgu 86. obejmującego powiaty: olsztyński, szczycieński i nidzicki. W związku z tym nałożył na nas nowe zadania organizacyjne przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi. Wczoraj wieczorem podjęłam decyzję o odwołaniu komitetu miejskiego PiS w Olsztynie. Powołałam na pełnomocnika - przewodniczącego miejskich struktur PiS Jarosława Babalskiego. Otwieramy się na nowe pomysły, nowe środowiska" - powiedziała podczas konferencji poseł Arent.


Wyjaśniła, że nowe zadania związane z wyborami wymagają nowych ludzi. "Zapraszamy do współpracy. Potrzebna jest nowa krew i ludzie chętni do ciężkiej pracy oraz dobrej współpracy" - mówiła poseł Arent.


W skład odwołanego zarządu miejskiego PiS wchodzili: przewodniczący Dariusz Rudnik, wiceprzewodniczący Krzysztof Narwojsz oraz Anna Bukowska.


"Zmiany zostały przyjęte z pełnym poparciem członków PiS. Oklaskami został przyjęty też nowy pełnomocnik Jarosław Babalski. Jest to zmiana oczekiwana w środowisku Prawa i Sprawiedliwości. Także środowiska, które współpracowały z nami albo będą chciały współpracować docenią te zmiany" - mówiła Arent.


Nowy pełnomocnik Jarosław Babalski podkreślił, że zmiany kadrowe to naturalny proces w partii. "Proszę się nie doszukiwać jakichś podtekstów. Są nowe wyzwania, są nowe zadania i pani poseł zdecydowała, że trzeba wyznaczyć innych ludzi. Mam nadzieję, że sprostam" - wskazał Babalski.


"Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi. Musimy wzmacniać nasze szeregi i zapraszamy młodych ludzi. Musimy odświeżyć relacje ze wszystkimi organizacjami, stowarzyszeniami, które myślą podobnie" - dodał.


Młodych ludzi zachęcał do współpracy też Przemysław Bastek z Forum Młodych PiS, który został w strukturach miejskich PiS powołany na sekretarza. "W Prawie i Sprawiedliwości jest miejsce dla młodych. Rząd pokazuje, że los młodych ludzi jest mu bliski. Proponuje rozwiązania podatkowe i wakacje kredytowe" - dodał.


Jarosław Babalski jest radnym klubu PiS w radzie miejskiej Olsztyna. Jest pełnomocnikiem wojewody warmińsko-mazurskiego do spraw administracji zespolonej i niezespolonej.


Dariusz Rudnik jest komendantem wojewódzkim Ochotniczych Hufców Pracy. Jest pełnomocnikiem wojewody do spraw społeczeństwa obywatelskiego oraz radnym wojewódzkim w klubie PiS. (PAP)


autor: Agnieszka Libudzka


ali/ godl/


Kraj i świat

2022-11-28, godz. 18:40 Radom/ Wzrosną ceny biletów w komunikacji miejskiej i opłaty za parkowanie Radni Rady Miejskiej w Radomiu zgodzili się w poniedziałek na podwyżkę cen biletów w komunikacji miejskiej oraz na wyższe opłaty za parkowanie w strefie… » więcej 2022-11-28, godz. 18:40 Źródło PAP: minister Szynkowski vel Sęk spotka się w czwartek z komisarzem ds. sprawiedliwości Diderem Reyndersem Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk spotka się w czwartek w Brukseli z unijnym komisarzem ds. sprawiedliwości Diderem Reyndersem - przekazało… » więcej 2022-11-28, godz. 18:40 Gdynia/ Na ORP Albatros podniesiono banderę, okręt rozpoczął służbę w Marynarce Wojennej Na niszczycielu min ORP Albatros została w poniedziałek uroczyście podniesiona bandera i okręt rozpoczął służbę w Marynarce Wojennej. Uroczystość odbyła… » więcej 2022-11-28, godz. 18:40 W Krakowie już ponad 1000 kontroli, czy mieszkańcy palą węglem i drewnem W związku z sezonem grzewczym straż miejska w Krakowie sprawdza, czy mieszkańcy przestrzegają zakazu spalania węgla i drewna. Od października przeprowadzono… » więcej 2022-11-28, godz. 18:30 Gdańsk/ Ponad 600 drzew zostanie posadzonych w mieście Dokładnie 635 drzew przybędzie w kilkudziesięciu miejscach w całym Gdańsku. Zazielenią się zarówno Żabianka, Nowy Port, Dolne Miasto, jak i Jasień, Wrzeszcz… » więcej 2022-11-28, godz. 18:30 W. Brytania/ Pierwsza dama Ukrainy: dla Rosji gwałty są instrumentem prowadzenia wojny Dla Rosjan gwałty i przemoc seksualna są kolejnym instrumentem prowadzenia wojny i bardzo otwarcie o tym opowiadają, bo czują, że mogą uniknąć odpowiedzialności… » więcej 2022-11-28, godz. 18:30 Nadzór telemetryczny nad pacjentami z urządzeniami wszczepialnymi trafi do wykazu świadczeń Wprowadzenie do wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) nadzoru telemetrycznego nad pacjentami z implantowanymi… » więcej 2022-11-28, godz. 18:30 Jennifer Grey wyjawiła, czego można się spodziewać po drugiej części „Dirty Dancing” W 2020 r. wytwórnia Lionsgate ogłosiła, że pracuje nad sequelem „Dirty Dancing”. Natomiast w maju 2022 r. podano nazwisko reżysera, który zmierzy się… » więcej 2022-11-28, godz. 18:20 USA/ Reuters: Pentagon rozważa wysłanie na Ukrainę pocisków o zasięgu 150 km Pentagon rozważa propozycję koncernu Boeing o uruchomieniu produkcji i wysłaniu Ukrainie precyzyjnych pocisków Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB)… » więcej 2022-11-28, godz. 18:20 Żaryn: Kreml chce przestraszyć Zachód i pokazać, że z Rosją trzeba się dogadać W przekazach propagandowych i dezinformacyjnych, Kreml pokazuje obraz obliczony na przestraszenie Zachodu i pokazanie, że z Rosją trzeba się za wszelką cenę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »