Radio Opole » Kraj i świat
2022-09-28, 20:30 Autor: PAP

Brazylijska para zafarbowała wodę w wodospadzie, by ogłosić płeć swojego dziecka

Od pewnego czasu popularnością cieszą się przyjęcia o nazwie gender reveal party, podczas których goście dowiadują się, jakiej płci dziecka spodziewają się gospodarze. Dominuje na nich albo kolor niebieski – oznaczający chłopca, albo różowy – zwiastujący dziewczynkę. Ostatnio pewna para z Brazylii poszła krok dalej. Zafarbowała wodę w wodospadzie na niebiesko. Opinia publiczna jest zaszokowana tym wybrykiem. Lokalne władze zapowiedziały śledztwo.

Według relacji dziennika „Daily Mail”, do zdarzenia doszło 25 września przy wodospadzie na rzece Queima-Pé w stanie Mato Grosso na zachodzie Brazylii. Wodospadzie, który ma 18 metrów wysokości i jest popularną atrakcją turystyczną, ale też źródłem wody.


Brazylijska para, która organizowała imprezę, sfilmowała moment, gdy z wodospadu zaczyna płynąć niebieska woda, a nagranie zamieściła w swoich mediach społecznościowych. I choć - być może po przemyśleniu - szybko usunęła wideo, zdążyło się ono wcześniej rozprzestrzenić w sieci.


Zafarbowanie wody oburzyło wielu Brazylijczyków, gdyż ta zabawa mogła doprowadzić do skażenia środowiska naturalnego. Nie do śmiechu jest mieszkańcom gminy Tangará da Serra, dla których Queima-Pé jest głównym źródłem wody, a gdzie niedawno panowała długa susza. Boją się oni, że woda mogła zostać trwale zanieczyszczona.


Nad sprawą pochyliły się lokalne władze. Sekretarz ds. środowiska stanu Mato Grosso poinformował, że zostanie wszczęte dochodzenie, które ma ustalić, jakie produkty zostały użyte do farbowania wody z wodospadu i czy nastąpiły jakiekolwiek szkody w ekosystemie. „Jeśli doszło do przestępstwa przeciwko środowisku, winni zostaną oskarżeni i pociągnięci do odpowiedzialności” – zapowiedział. (PAP Life)


ag/ moc/


Kraj i świat

2022-12-07, godz. 15:30 Czechy/ Rząd przedłuża o 14 dni kontrole na granicy ze Słowacją ze względu na migrantów Kontrole na granicy Czech ze Słowacją zostały przedłużone o kolejne 14 dni ze względu na sytuację z migrantami - zdecydował w środę rząd w Pradze. Gdyby… » więcej 2022-12-07, godz. 15:20 Mesko: podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia w Pionkach Branżowego Centrum Umiejętności Branżowe Centrum Umiejętności ma powstać w Pionkach (Mazowieckie) - poinformowała w środę spółka Mesko, która wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Radomiu… » więcej 2022-12-07, godz. 15:20 W. Brytania/ Rząd wycofuje się ze sprzeciwu wobec lądowych farm wiatrowych Brytyjski rząd zapowiedział złagodzenie faktycznego niemal całkowitego zakazu budowy nowych lądowych farm wiatrowych w Anglii i ogłosił przeprowadzenie… » więcej 2022-12-07, godz. 15:20 Prezydent Olsztyna: miasto przejęło od PTTK gotycką Wysoką Bramę i hostel Samorząd Olsztyna przejął od Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego jeden z najstarszych zabytków miasta - XIV w. Wysoką Bramę i przylegający… » więcej 2022-12-07, godz. 15:20 P. Gliński na Międzynarodowym Forum "Kreatywna Ukraina": kultura główną siłą napędową kreatywności społecze… Kultura jest główną siłą napędową kreatywności społeczeństwa; kluczowe jest ułatwienie dostępu do dziedzictwa kulturowego jako ważnego elementu wspólnej… » więcej 2022-12-07, godz. 15:20 Śląskie/ Śmiertelne potrącenie na S86 w Sosnowcu, zginął mężczyzna wykonujący prace drogowe 59-letni mężczyzna, wykonujący prace drogowe, zginął w środę po potrąceniu przez samochód na trasie S86 w Sosnowcu. Kierująca autem była trzeźwa, policja… » więcej 2022-12-07, godz. 15:10 Prognoza pogody na 8 grudnia Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą będzie dominował rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Skandynawią, Zatoką Fińską… » więcej 2022-12-07, godz. 15:10 KE proponuje wzmocnienie organów ds. równości w państwach UE, by walczyć z dyskryminacją Komisja Europejska zaproponowała w środę nowe przepisy mające wzmocnić organy ds. równości w państwach UE, by lepiej walczyć z dyskryminacją. KE chce… » więcej 2022-12-07, godz. 15:10 Znamy datę premiery nowego filmu Wesa Andersona. „Asteroid City” trafi do kin 23 czerwca Od 16 czerwca w ograniczonej liczbie kin, a od 23 czerwca 2023 roku w ogólnej dystrybucji obejrzeć będzie można najnowszy film Wesa Andersona („Grand Budapest… » więcej 2022-12-07, godz. 15:10 Pomorskie/ Drogowcy zamknęli wiadukt nad zlikwidowaną linią kolejową w Dzierzgoniu (aktualizacja) Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zapowiedział, że pilnie zostanie zbudowany nowy wiadukt w Dzierzgoniu w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »