Radio Opole » Kraj i świat
2022-09-27, 17:10 Autor: PAP

Prognoza pogody na 28 i 29 września

IMGW informuje, że Europa środkowa pozostanie pod wpływem rozległego niżu z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami nad Morzem Północnym i Bałtykiem. Północno-wschodnia Skandynawia, północna Rosja oraz Półwysep Iberyjski będą w zasięgu układów wyżowych. Pogodę w Polsce kształtować będzie niż z ośrodkiem nad Bałtykiem; na północnym wschodzie kraju zaznaczy swój wpływ front okluzji. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie powoli rosło.


W środę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Poza tym zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, silniejsze na północy kraju, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Wybrzeżu możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Podkarpaciu, w rejonach podgórskich około 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 75 km/h.


W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. W Tatrach i w zachodniej części Beskidów suma opadów do 12 mm. Przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach powyżej 2000 m n.p.m. o 5 cm do 10 cm. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 4 st. C na zachodzie do 10 st. C na południowym wschodzie, w rejonach podgórskich Sudetów około 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 75 km/h.


W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Wybrzeżu możliwe burze. Na południu kraju prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C, w rejonach podgórskich około 12 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W Karpatach początkowo porywy wiatru do 70 km/h.


W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, przeważnie południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.(PAP)


ag/ jann/


Kraj i świat

2022-12-03, godz. 07:40 P.Szrot: prace nad nowelą Prawa oświatowego odbywały się w absolutnej współpracy z ośrodkiem prezydenckim Prace nad nowelizacją Prawa oświatowego odbywały się w absolutnej współpracy z ośrodkiem prezydenckim, w innej atmosferze niż było to na wiosnę przy… » więcej 2022-12-03, godz. 07:40 GDDKiA: wszystkie drogi krajowe przejezdne; pracuje 746 pojazdów do zimowego utrzymania W sobotę rano wszystkie drogi krajowe są przejezdne; pracuje na nich 746 pojazdów do zimowego utrzymania dróg - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych… » więcej 2022-12-03, godz. 07:40 SG: kontynuowana jest budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją Kontynuowana jest budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją. Budowa przebiega na trzech odcinkach w okolicach Górowa Iławeckiego, Dubeninek i Gołdapi -… » więcej 2022-12-03, godz. 07:40 Lublin/ Po ponad 80 latach znaleziono list Pinchasa - studenta Jeszywas Chachmej Lublin Po ponad 80 latach znaleziono i odczytano list studenta Jeszywas Chachmej Lublin, który znajdował się w jednej z książek pochodzących z oryginalnego księgozbioru… » więcej 2022-12-03, godz. 07:30 Europa/ Od początku inwazji Rosji na Ukrainę zatrzymano szereg szpiegów pracujących dla Moskwy Od początku inwazji Rosji na Ukrainę w Europie zatrzymano szereg szpiegów pracujących dla Moskwy. Tygodnik „Spiegel” szacuje, że na Zachodzie żyją dziesiątki… » więcej 2022-12-03, godz. 07:20 Polska stara się odzyskać dzieła sztuki zagrabione przez Niemcy podczas II WŚ; jest ich ponad pół miliona Straty polskiej kultury w czasie II wojny światowej i dokonanych w tym okresie kradzieży przez Niemcy i Związek Sowiecki są szacowane na 516 tys. obiektów… » więcej 2022-12-03, godz. 07:20 Prezes Związku Głuchych: osoby głuche są pełnosprawnymi pracownikami Osoby głuche są pełnosprawnymi pracownikami, potrzebują tylko komunikacji w polskim języku migowym, który jest ich naturalnym językiem - powiedział PAP… » więcej 2022-12-03, godz. 07:10 W sobotę ostatni raz w tym roku kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach W sobotę po raz ostatni w tym roku kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach w ramach ogólnopolskiej kampanii 'Twoje światła… » więcej 2022-12-03, godz. 07:10 MŚ 2022 - najciekawsze liczby fazy grupowej Awans przedstawicieli sześciu kontynentów do 1/8 finału, brak zespołów z kompletem punktów, trzech piłkarzy z golami w ostatnich trzech edycjach mistrzostw… » więcej 2022-12-03, godz. 07:00 Raport: Kanadyjczycy nieświadomie inwestowali w chińskie obozy pracy przymusowej Kanadyjczycy nieświadomie inwestowali swoje składki emerytalne w chińskie obozy pracy przymusowej, a problem ten dotyczy także innych krajów. Zarządzający… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »