Radio Opole » Kraj i świat
2022-09-27, 14:10 Autor: PAP

Ruszyło nowe narzędzie dla samorządów wspierające rozwój usług telekomunikacyjnych (MediaRoom)

Poradnik „Rozwój infrastruktury samorządowej” ma pomóc samorządowcom w pracy nad poprawą dostępności usług cyfrowych i likwidacji tzw. białych plam zasięgu telefonii i internetu mobilnego - poinformował we wtorek Krzysztof Głomb, twórca projektu i prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”. Narzędzie wesprze samorządy na temat usług telekomunikacyjnych.


Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” wyjaśniło, że poradnik jest elementem programu „Gmina w zasięgu” oraz zaplanowanej przez Stowarzyszenie w 25. roku działalności kampanii informacyjno-edukacyjnej. Program jest adresowany do środowisk lokalnych - władz samorządowych i mieszkańców, a jego celem jest „prezentacja korzyści wynikających z aktywnego i świadomego korzystania z internetu oraz dostępnych dzięki sieciom mobilnym wszystkich narzędzi cyfrowych”. Patronat nad poradnikiem objął Państwowy Instytut Łączności.


„Kiedy zastanawialiśmy się nad tym, jak tę rocznicę obchodzić, uznaliśmy, że podejmiemy temat inwestycji w sieci 5G, niezwykle ważny dla rozwoju kraju, a jednocześnie wiążący się z falą dezinformacji skutkującą rezerwą niektórych samorządowców wobec angażowania się we współpracę z operatorami. Postanowiliśmy tę sytuację zmienić, proponując środowisku samorządowemu działania informacyjne i edukacyjne” - powiedział cytowany w informacji prasowej Krzysztof Głomb, pomysłodawca programu, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.


Stowarzyszenie poinformowało również, że w ramach programu „Gmina w zasięgu”, obok poradnika, uruchomiło portal informacyjno-edukacyjny https://gminawzasiegu.mwi.pl/, który ma „pokazywać korzyści z dostępu do internetu dobrej jakości oraz odpowiadać na dezinformację na temat rzekomej szkodliwości dla zdrowia mieszkańców i środowiska naturalnego infrastruktury sieci nowych generacji”.


Na portalu jest dostępny bezpłatnie poradnik „Rozwój infrastruktury samorządowej”. Poza tym ma on zapewnić bezpłatne wsparcie doradcze władzom samorządowym zainteresowanym współpracą z operatorami telefonii mobilnej, potrzebne przy inwestycjach w sieci na ich terenie oraz prowadzić szkolenia dla samorządowców i mieszkańców.


Poradnik jest udostępniony bezpłatnie na stronie: Gmina w zasięgu


Źródło informacji: PAP MediaRoom


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2022-12-07, godz. 11:40 MŚ 2022 - trener Portugalii: mam bardzo bliskie relacje z Ronaldo 'Mam bardzo bliskie relacje z Cristiano Ronaldo' - podkreślił trener reprezentacji Portugalii Fernando Santos po wygranym 6:1 meczu ze Szwajcarią, w którym… » więcej 2022-12-07, godz. 11:40 Wiceminister zdrowia: w najbliższych tygodniach wzrosną zakażenia koronawirusem i grypą Najbliższe tygodnie to będzie zdecydowany wzrost zarówno infekcji koronawirusem, jak i infekcji grypą. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że mogą… » więcej 2022-12-07, godz. 11:30 R.Terlecki: współpraca z Solidarną Polską jest trudna, ale trwa Współpraca z Solidarną Polską jest trudna, ale trwa - powiedział w środę dziennikarzom wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. » więcej 2022-12-07, godz. 11:30 Gliński: nie żyje Jan Nowicki; duży smutek, duża strata polskiej kultury Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta… » więcej 2022-12-07, godz. 11:30 „Wednesday” trzecim najpopularniejszym anglojęzycznym serialem Netfliksa Zaledwie dwa tygodnie wystarczyły serialowi „Wednesday”, by zameldować się na trzecim miejscu listy najpopularniejszych anglojęzycznych seriali w historii… » więcej 2022-12-07, godz. 11:20 Bilans Kapitału Ludzkiego - „Raport z badania ludności w wieku 18-69 lat” (MediaRoom) W 2021 roku Polacy przepracowali średnio około 43,3 godzin tygodniowo. Najwyższą aktywnością zawodową wykazały się osoby z wyższym wykształceniem, czerpiące… » więcej 2022-12-07, godz. 11:20 Diamentowa Liga przez pięć lat na Stadionie Śląskim (opis) Lekkoatletyczny Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej na pięć lat wszedł do cyklu Diamentowej Ligi. Areną zawodów będzie Stadion Śląski. W 2023 roku imprezę… » więcej 2022-12-07, godz. 11:10 Mityngi lekkoatletycznej Diamentowej Ligi przez pięć lat będą się odbywały na Stadionie Śląskim w Chorzowie.(P… (PAP) gir/ krys/ » więcej 2022-12-07, godz. 11:10 Czarnek w Studiu PAP: w relacjach polsko-niemieckich nigdy nie było równości W relacjach polsko-niemieckich nigdy nie było równości. Niemcy zawsze nas gorzej traktowali, a my żądamy tylko jednego: równości - powiedział w środę… » więcej 2022-12-07, godz. 11:10 Ukraina/ 16 osób zginęło w zderzeniu ciężarówki z busem w obwodzie donieckim 16 osób zginęło w środę w zderzeniu ciężarówki przewożącej rosyjskich żołnierzy z busem niedaleko Szachtarska w obwodzie donieckim - poinformował… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »