Radio Opole » Kraj i świat
2022-09-23, 03:50 Autor: PAP

Nikaragua/ Reżim prezydenta Ortegi zablokował emisję telewizji CNN

Reżim lewicowego prezydenta Nikaragui Daniela Ortegi zablokował w czwartek emisję hiszpańskojęzycznego kanału telewizyjnego sieci CNN o nazwie CNN en Espanol.

Dotychczas władze Nikaragui nie podały oficjalnego powodu zablokowania telewizyjnej stacji z siedzibą w USA.


Jak poinformował koncern CNN, jego władze bezskutecznie próbowały otrzymać jakąś wiadomość w tej sprawie zarówno od rządu Nikaragui, jak też od firm dostarczających sygnał tej telewizji do tego kraju Ameryki Środkowej, ale "dotychczas nie nadeszła żadna odpowiedź".


"Dzisiaj rząd Nikaragui zablokował sygnał naszej telewizji, zabierając jej mieszkańcom dostęp do wiadomości oraz informacji naszej sieci, której mogli zaufać przez ponad 25 lat" - podała w oświadczeniu CNN.


Z szacunków regionalnego latynoamerykańskiego stowarzyszenia Głosy Południa wynika, że Ortega zamknął już w Nikaragui ponad 30 niezależnych mediów.


Wśród zamkniętych przez lewicowy reżim mediów jest 27 rozgłośni radiowych, trzy kanały telewizyjne, a także najstarszy opozycyjny dziennik w Nikaragui "La Prensa". Znaczną część zamkniętych mediów stanowią katolickie środki masowego przekazu.


Marcin Zatyka (PAP)


zat/ sp/


Kraj i świat

2022-09-27, godz. 12:50 Grodzki: negatywnie oceniam pomysł PiS zmiany sposobu liczenia głosów Negatywnie oceniam przedstawiony przez PiS pomysł zmiany sposobu liczenia głosów w wyborach, to raczej opozycja może się obawiać fałszerstw - mówił we… » więcej 2022-09-27, godz. 12:50 Porozumienie Zielonogórskie: szacuje się, że w Polsce choruje na cukrzycę ponad 3 mln osób Szacuje się, że w Polsce choruje na cukrzycę ponad 3 mln osób. Ogromna większość, bo ponad 90 proc., ma cukrzycę typu 2 - przekazała we wtorek w komunikacie… » więcej 2022-09-27, godz. 12:50 Ruda Śląska/ Zaprzysiężenie prezydenta Michała Pierończyka – w czwartek Wyłoniony w przedterminowych wyborach prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk zostanie zaprzysiężony podczas uroczystej sesji rady miasta w czwartek o… » więcej 2022-09-27, godz. 12:50 Premier: Baltic Pipe to od dziś gazociąg wolności, suwerenności i bezpieczeństwa (krótka2) Baltic Pipe to od dziś gazociąg wolności, suwerenności, bezpieczeństwa i pokoju; na zawsze będzie symbolem suwerenności energetycznej - powiedział premier… » więcej 2022-09-27, godz. 12:50 Iga Świątek: w sporcie cały czas trzeba być czujnym Obecny sezon w wykonaniu Igi Świątek jest bardzo dobry, ale polska tenisistka nie zamierza spoczywać na laurach. 'W sporcie cały czas trzeba być czujnym… » więcej 2022-09-27, godz. 12:50 Christian Bale musiał izolować się od Chrisa Rocka na planie filmu „Amsterdam” Już od 14 października w polskich kinach będzie można oglądać najnowszy film Davida O. Russella zatytułowany „Amsterdam”. Na planie tej produkcji spotkało… » więcej 2022-09-27, godz. 12:40 Włochy/ Prasa po wyborach: epokowy przełom, który wymaga poczucia odpowiedzialności 'Epokowy przełom' dla Włoch, Europy i Zachodu, który teraz wymaga poczucia odpowiedzialności i unikania ryzykownych ruchów - takie opinie wyrażane są we… » więcej 2022-09-27, godz. 12:40 Dom matki Johna Lennona sprzedany za 279 tys. funtów Bliźniak z trzema sypialniami położony przy Blomfield Road w Liverpoolu był świadkiem narodzin zespołu The Beatles, to bowiem tu swoje umiejętności muzyczne… » więcej 2022-09-27, godz. 12:40 Premier: kończy się era dominacji rosyjskiej w sferze gazu (krótka) Kończy się era dominacji rosyjskiej w sferze gazu; dzisiaj rozpoczynamy nową epokę - suwerenności energetycznej, wolności energetycznej i zwiększonego bezpieczeństwa… » więcej 2022-09-27, godz. 12:40 Marszałek Senatu o sprowadzaniu węgla: to może być druga "afera respiratorowa"; konieczne wyjaśnienie tych dział… Sprowadzanie z Indonezji po 2 tys. zł za tonę mułu węglowego, który w Polsce można kupić za 200 zł, rodzi pytanie, czy to nie druga 'afera respiratorowa'?… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »