Radio Opole » Kraj i świat
2022-08-18, 23:40 Autor: PAP

Czarnek: we wtorek na kierownictwie resortu polecę przygotowanie zespołu ds. edukacji dla bezpieczeństwa

We wtorek na kierownictwie resortu polecę przygotowanie zespołu, który oceniłby realizację edukacji dla bezpieczeństwa, formułował wnioski i podpowiadał rozwiązania - zapowiedział w czwartek szef MEiN Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym na Twitterze w „pokoju” #MuremZaPolskimMundurem. Twitter Spaces, czyli pokoje na Twitterze to opcja zdalnej, prowadzonej na żywo rozmowy.


Odnosząc się do propozycji jednego z uczestników spotkania, byłego dowódcy wojsk aeromobilnych gen. Dariusza Wrońskiego, by powołać zespół ekspercki, który oceni realizację edukacji dla bezpieczeństwa, szef MEiN przystał na ten pomysł.


"Są głosy, i to poddaję to do przemyślenia, by powołać zespół, może być non profit, przy ministrze. Zespół, który miałby pomagać, wskazywać kierunki, wyciągać wnioski z pierwszych doświadczeń nauki przez młodzież przedmiotu o bezpieczeństwie" – wskazał Wroński


"Ja serdecznie zapraszam do takiego zespołu. Niezwłocznie, we wtorek jak będzie kierownictwo to polecę przygotowanie takiego zespołu, który będzie się zajmował dokładnie tymi kwestiami, o których pan generał przed momentem powiedział. I serdecznie zapraszam pana generała i bardzo bym prosił środowisko, weteranów o wskazanie kandydatur po to, żebyśmy rzeczywiście mogli obserwować i podpowiadać również rozwiązania, które będą nam się nasuwały, będą państwu się nasuwały w wyniku analizy tego, co się dzieje na praktycznym etapie tej poszerzonej o elementy przysposobienia obronnego, edukacji dla bezpieczeństwa” – powiedział minister.


"Doskonały pomysł. Dziękuję za ten pomysł. Serdecznie zapraszam. Powtarzam, we wtorek na kierownictwie ta sprawa będzie podniesiona i będą później następnie decyzje, myślę, że w ciągu ilu tych dwóch tygodni wakacji, które zostały, taki zespół stworzymy i doprowadzimy do pierwszego jego spotkania, czy to w formie stacjonarnej czy stacjonarno-zdalnej” – dodał. (PAP)


Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl


ktl/ mhr/


Kraj i świat

2022-09-25, godz. 09:40 Ślepowron pokonał tysiące kilometrów w pięć dni, by przezimować w Afryce 4,5 tys. km w pięć dni pokonał ślepowron o imieniu Karolina, który migrował z Kańczugi do północnej Nigerii, gdzie spędzi zimę. Ptak monitorowany jest… » więcej 2022-09-25, godz. 09:20 Wrocław/ Od poniedziałku konferencja nt. współpracy Polski z krajami Azji Przedsiębiorcy, samorządowcy oraz dyplomaci wezmą udział w pięciodniowej konferencji poświęconej współpracy Polski z krajami Azji w wymiarze gospodarczym… » więcej 2022-09-25, godz. 09:10 Łódź/ Pierwsze Łódzkie Targi Aktywności pomogą w wyborze sportu dla rodziców i dzieci Ponad 60 klubów i stowarzyszeń sportowych zaprezentuje w niedzielę w Łodzi swoją ofertę podczas pierwszych Łódzkich Targów Aktywności. W hali Miejskiego… » więcej 2022-09-25, godz. 09:10 Król Karol III jest jednym z najbardziej cenionych żyjących malarzy w Wielkiej Brytanii Nowy władca Wielkiej Brytanii od prawie pół wieku maluje akwarele. Jego ulubioną tematyką są pejzaże, często przedstawiające okolice królewskich rezydencji… » więcej 2022-09-25, godz. 09:10 W. Brytania/ Resort obrony: mobilizacja w Rosji może być użyta do wzmocnienia Rosgwardii Istnieje realna możliwość, że ogłoszona w Rosji częściowa mobilizacja zostanie wykorzystana do wzmocnienia dodatkowym personelem jednostek Rosgwardii, których… » więcej 2022-09-25, godz. 09:10 Piłkarska LN - przed meczem Walii z Polską brytyjskie media piszą głównie o powrocie Bale'a Głównym tematem w brytyjskich mediach w kontekście niedzielnego meczu reprezentacji Walii z Polską w piłkarskiej Lidze Narodów jest ewentualny powrót do… » więcej 2022-09-25, godz. 09:00 MŚ w kolarstwie - zwycięstwo Evenepoela (krótka) Belg Remco Evenepoel zdobył w australijskim Wollongong po samotnej ucieczce tytuł mistrza świata w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego elity. Na mecie wyprzedził… » więcej 2022-09-25, godz. 09:00 Kraków/ Zderzenie taksówki z tramwajem; komunikacja zastępcza Do zderzenia taksówki z tramwajem doszło w niedzielę rano przy ul. Ćwiklińskiej w Krakowie, w kierunku Nowego Bieżanowa. Pasażer samochodu odniósł niegroźne… » więcej 2022-09-25, godz. 08:50 Garderoba legendarnej redaktor naczelnej włoskiego „Vogue’a” trafiła na wystawę Do 30 października na wystawie w Mediolaniemożna podziwiać ubrania Francy Sozzani, dziennikarki, która przez prawie trzy dekady kierowała włoską edycją… » więcej 2022-09-25, godz. 08:40 MŚ 2022 - Meksyk wygrał z Peru Piłkarze Meksyku, grupowi rywale Polaków w zbliżających się mistrzostwach świata w Katarze, wygrali z Peru 1:0 (0:0) w towarzyskim meczu rozegranym w kalifornijskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »