Radio Opole » Kraj i świat
2022-08-15, 11:00 Autor: PAP

Ukraina/ Minister obrony i naczelny dowódca złożyli życzenia Polakom z okazji Święta Wojska Polskiego

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow i naczelny dowódca sił zbrojnych gen. Wałerij Załużny złożyli w poniedziałek życzenia Polsce z okazji Święta Wojska Polskiego, nawiązując m.in. do wspólnej walki polsko-ukraińskiej przeciwko Rosji bolszewickiej.

"Wszystkiego najlepszego dla naszej zaprzyjaźnionej Polski i Wojska Polskiego! Nasi ludzie dobrze wiedzą, że Siły Zbrojne są gwarancją niepodległości państwa i wolności narodu. Za wolność naszą i waszą!" - napisał Reznikow na Twitterze. Życzenia opublikował w języku polskim. (https://twitter.com/oleksiireznikov).


Gen. Załużny w wystąpieniu wideo zwrócił się do Polaków słowami "Drodzy bracia!" i złożył życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego. "W bitwie warszawskiej wasz naród bronił państwowości i uratował Europę przed najazdem bolszewików. Sojusznikiem Polski w tej wojnie była Ukraińska Republika Ludowa" - powiedział naczelny dowódca sił zbrojnych, występując na tle ukraińskich sztandarów i polskiej flagi państwowej.


"Jestem szczerze wdzięczny Polakom za wsparcie i pomoc w tym trudnym czasie. Walczymy o naszą i waszą wolność. Razem wygramy!" - powiedział gen. Załużny. Nagranie opublikowano na profilu Sztabu Generalnego armii ukraińskiej na Facebooku. (https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua).


zli/wr/


Kraj i świat

2022-10-07, godz. 16:40 Hiszpania/ Polska na międzynarodowych targach książki „Liber” w Barcelonie Instytut Książki (IK) oraz Instytut Polski w Madrycie (IP) uczestniczyły w międzynarodowych targach książki Liber w Barcelonie, które trwały od 5 do 7… » więcej 2022-10-07, godz. 16:40 Finlandia/ Szef MSZ: sugerowanie przez Turcję sprzeciwu wobec przyjęcia Szwecji do NATO to "gierka psychologiczna” Sugerowanie przez Turcję dalszego sprzeciwu wobec przyjęcia Szwecji do NATO to 'gierka psychologiczna'; zgoda na akcesję zarówno Finlandii, jak i Szwecji „leży… » więcej 2022-10-07, godz. 16:30 Ekstraklasa piłkarska – trener Miedzi: gorzej być nie może Miedź do poniedziałkowego spotkania z liderem piłkarskiej ekstraklasy Rakowem Częstochowa przystąpi po meczu ze Stalą Mielec, który, jak powiedział trener… » więcej 2022-10-07, godz. 16:30 Piłkarska ekstraklasa – trener Korony: musimy walczyć o swoje W niedzielnym meczu piłkarskiej ekstraklasy znajdująca się w strefie spadkowej Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. „Jesteśmy już… » więcej 2022-10-07, godz. 16:30 Łódzkie/ Motocyklista zginął w zderzeniu z ciągnikiem Na drodze w Barkowicach (pow. piotrkowski) doszło w piątek do tragicznego wypadku. W zderzeniu motocykla z ciągnikiem zginął 47-letni kierujący jednośl… » więcej 2022-10-07, godz. 16:30 Pracownicy ochrony kopalń PGG opowiedzieli się za strajkiem w sporze płacowym Ponad 90 proc. pracowników ochrony kopalń z Grupy KOK, biorących udział w niedawnym referendum strajkowym, opowiedziało się za strajkiem w ramach trwającego… » więcej 2022-10-07, godz. 16:30 MŚ siatkarek - Serbia - Tajlandia 3:0 Broniące tytułu siatkarki reprezentacji Serbii pokonały w Łodzi Tajlandię 3:0 w piątkowym meczu gr. F mistrzostw świata. O godz. 20.30 Polki zagrają w… » więcej 2022-10-07, godz. 16:30 Dyrektor Biełsat TV: nagroda Nobla to hołd złożony ludziom, którzy służą wolności i prawdzie Tegoroczne Pokojowe Nagrody Nobla to hołd złożony tym, którzy przyjęli za swoje zadanie służbę wolności i prawdzie - powiedziała PAP dyrektor Biełsat… » więcej 2022-10-07, godz. 16:20 Skuza: w piątek samorządy dostały 4,5 mld zł wsparcia, to pierwsza transza z kwoty 13,7 mld zł W piątek samorządy dostały 4,5 mld zł wsparcia, to pierwsza transza z kwoty 13,7 mld zł, którą uchwalił Sejm - powiedział podczas debaty nad projektem… » więcej 2022-10-07, godz. 16:20 Premiera cyklu "Ślady Łukasiewicza" na kanale YouTube NCK - w piątek Cykl 5 krótkometrażowych filmów edukacyjnych wyprodukowanych przez Narodowe Centrum Kultury (NCK), poświęconych działalności Ignacego Łukasiewicza będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »