Radio Opole » Kraj i świat
2022-08-12, 16:40 Autor: PAP

Emma Thompson staje w obronie koordynatorów intymności po wypowiedzi Seana Beana

Laureatka dwóch Oscarów dołączyła do grona gwiazd, które zabrały głos w sprawie głośniej już wypowiedzi Seana Beana na temat pracy koordynatorów intymności. Aktor w niedawnym wywiadzie stwierdził, że osoby czuwające na planie nad realizacją scen intymnych hamują go i zabijają wszelką spontaniczność. Emma Thompson ma w tej sprawie inne zdanie. Według niej koordynatorzy intymności są „fantastycznie istotni”.

Emma Thompson została zapytana o opinię na ten temat w radiowym programie „Fitzy & Wippa”. Aktorka miała sporo do powiedzenia. „Nie możesz pozwolić sobie na to, żeby się nie kontrolować. Na planie jest kamera, są członkowie ekipy. Nie jesteśmy sami w hotelowym pokoju, otacza nas wiele osób, głównie facetów, więc nie jest to komfortowa sytuacja. Kropka” – powiedziała. Choć ani ona, ani prowadzący audycję nie wymienili nazwiska Beana, aktorka pozwoliła sobie na uszczypliwość wobec niego. „Być może koordynatorzy intymności rozpraszają jakiegoś aktora. Ale inni dzięki nim mogą powiedzieć, że czują się komfortowo, czują się bezpiecznie. Czują się tak, że są w stanie wziąć udział w takiej scenie” – dodała Thompson, a odnosząc się do zacytowanych w audycji słów Beana stwierdziła: „Nie wiem, kto tak powiedział, ale może przypadkiem dzieli dom razem z taką koordynatorką intymności?”.


Okazją do współpracy z koordynatorami intymności była ostatnio dla Emmy Thompson rola w filmie „Powodzenia, Leo Grande”, w którym nie brakuje śmiałych scen nagości. Za sprawą tej roli aktorka ponownie ma szansę na Oscara. Zachodziła obawa o to, że film w reżyserii Sophie Hyde nie będzie mógł ubiegać się o te nagrody. Jego premiera odbyła się w Stanach Zjednoczonych na platformie streamingowej Hulu, a regulamin Oscarów mówi wyraźnie, że o te nagrody mogą ubiegać się jedynie filmy, które miały swoją ekskluzywną premierę w kinach. Regułę tę zmieniono na czas pandemii COVID-19, ale teraz znów obowiązuje. Dystrybutor filmu, studio Searchlight Pictures zwróciło się w tej sprawie do Akademii Filmowej, która zgodziła się na to, by „Powodzenia, Leo Grande” mógł walczyć o Oscary.


Emma Thompson nie jest jedyną aktorką, która skrytykowała słowa Seana Beana. Wcześniej w podobnym tonie wypowiadały się jego koleżanka z planu serialu „Snowpiercer” Lena Hall oraz gwiazda „West Side Story” Rachel Zegler. (PAP Life)


kal/ gra/


Kraj i świat

2022-10-02, godz. 06:30 Eksperci: dzięki nowym terapiom rdzeniowy zanik mięśni z choroby śmiertelnej staje się chorobą przewlekłą Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) jeszcze do niedawna był chorobą śmiertelną, a dzięki nowym terapiom, dostępnym teraz także w Polsce, staje się chorobą… » więcej 2022-10-02, godz. 06:30 Włochy/ Jedenaście lat na liście oczekujących na operację Jedenaście lat na liście oczekujących na operację - taki rekord padł w Como na północy Włoch. Mieszkanka tego miasta zapisała się na zabieg chirurgiczny… » więcej 2022-10-02, godz. 06:20 Synoptyk IMGW: koniec tygodnia deszczowy, a za kilka dni nadejdzie ocieplenie Niedziela będzie pochmurna i z przelotnymi opadami deszczu. Na większości obszaru maksymalna temperatura wyniesie 13-14 stopni Celsjusza - powiedziała PAP… » więcej 2022-10-02, godz. 06:20 Naukowcy odnaleźli geny odpowiedzialne za czerwone ubarwienie piór ptaków Dwa geny odpowiadają za przetwarzanie barwników karotenoidowych w organizmach ptaków i nadają czerwony kolor upierzenia. Karotenoidy znajdują się też w… » więcej 2022-10-02, godz. 06:20 78 lat temu po 63 dniach walki upadło Powstanie Warszawskie 78 lat temu, 2 października 1944 r., po 63 dniach heroicznego i samotnego boju prowadzonego przez powstańców z wojskami niemieckimi, wobec braku perspektyw… » więcej 2022-10-02, godz. 06:10 USA/ Wzrasta liczba samobójstw Stany Zjednoczone odnotowały w 2021 roku wzrost liczby samobójstw w zestawieniu z rokiem wcześniej. Nieco więcej ich było wśród mężczyzn niż kobiet. » więcej 2022-10-02, godz. 06:10 Samotność i poczucie nieszczęścia przyspieszają starzenie Według chińskiego badania poczucie samotności, beznadziei i niezadowolenie z życia silniej przyspieszają starzenie, niż palenie tytoniu - wynika z badań… » więcej 2022-10-02, godz. 06:10 Rajdowe MŚ - Rovanpera mistrzem, Kajetanowicz drugi w WRC2 (krótka) Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1) wygrał Rajd Nowej Zelandii i zapewnił sobie pierwszy w karierze tytuł mistrza świata. Drugie miejsce w kategorii… » więcej 2022-10-02, godz. 05:50 Zrekonstruowano genom przodka wszystkich ssaków Międzynarodowy zespół naukowców zrekonstruował organizację genomu najwcześniejszego wspólnego przodka wszystkich ssaków, który żył ok. 180 mln lat… » więcej 2022-10-02, godz. 05:50 Niemiecki filozof radzi, aby niektóre z państw NATO dały Rosji gwarancję, że Ukraina nie zostanie przyjęta do so… W debacie o tym, jak uniknąć dalszej eskalacji wojny na Ukrainie, niemiecki filozof Richard David Precht proponuje inicjatywę poszczególnych państw NATO… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »