Radio Opole » Kraj i świat
2022-08-11, 23:40 Autor: PAP

MŚ 2022 - początek mundialu dzień wcześniej (opis)

Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada meczem drużyny gospodarzy z Ekwadorem, czyli dzień wcześniej niż planowano - poinformowała FIFA, potwierdzając wcześniejsze doniesienia mediów.

Decyzję podjęło jednogłośnie Biuro Rady FIFA, które tworzą prezydent Gianni Infantino oraz sześciu szefów konfederacji kontynentalnych.


Pierwotnie zakładano, że ceremonia otwarcia odbędzie się przed meczem Kataru z Ekwadorem 21 listopada, a więc po dwóch zaplanowanych tego dnia spotkaniach Senegal - Holandia oraz Anglia - Iran.


Mecz otwarcia rozpocznie się 20 listopada o godz. 17 czasu polskiego na wybudowanym specjalnie na tę imprezę stadionie Al Bayt, mogącym pomieścić 60 tys. widzów i którego konstrukcja nawiązuje do tradycyjnych namiotów koczowniczych plemion znad Zatoki Perskiej.


"Posiadacze biletów zostaną należycie poinformowani pocztą elektroniczną o nowym harmonogramie meczów, na które ich wejściówki zachowują ważność. Ponadto FIFA dołoży wszelkich starań, aby rozwiązać wszelkie problemy spowodowane tą zmianą w indywidualnych przypadkach" - podkreślono w komunikacie międzynarodowej federacji.


W związku z tą zmianą przesunięto również porę spotkania rywali gospodarzy i Ekwadoru w grupie A - Senegalu z Holandią, które rozpocznie się 21 listopada o godz. 17 czasu polskiego, czyli pięć godzin później niż zakładano.


W meczach otwarcia, które rozgrywano jako pierwsze, bądź - przy równoległych - poprzedzała je ceremonia inauguracji imprezy, do tej pory dziewięć razy wystąpiła reprezentacja gospodarzy i jeszcze nigdy nie przegrała.


W historii zdarzało się też, że w meczach otwarcia występowali również "z urzędu" obrońcy tytułu.


Polscy piłkarze pierwszy pojedynek w Katarze mają rozegrać 22 listopada, a ich rywalem będzie Meksyk. Później w grupie C zmierzą się jeszcze z Arabią Saudyjską i Argentyną.


Mistrzostwa świata - po raz pierwszy rozgrywane późną jesienią - potrwają do 18 grudnia.(PAP)


af/ pp/ co/


Kraj i świat

2022-10-04, godz. 14:40 Mołdawia/ Szef MSZ: chcemy ściślejszej współpracy z NATO, nasz region jest bardziej niebezpieczny niż przed roki… Mołdawia chce wzmocnić współpracę z NATO w ramach partnerstwa obronnego, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom, powiedział we wtorek minister spraw… » więcej 2022-10-04, godz. 14:40 Kard. Kazimierz Nycz spotkał się ze Swiatłaną Cichanouską Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz przyjął we wtorek liderkę demokratycznej Białorusi Swiatłanę Cichanouską. Rozmowa w głównej mierze dotyczyła… » więcej 2022-10-04, godz. 14:40 Wojewoda warmińsko-mazurski o dystrybucji jodku potasu: dziś zagrożenie jest minimalne Robimy to, co państwo w takiej sytuacji powinno robić ale na dziś zagrożenie jest minimalne - powiedział we wtorek wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki… » więcej 2022-10-04, godz. 14:40 Szef MON: finalizujemy kolejny etap polsko-brytyjskiej współpracy, to oznacza wzmocnienie polskich sił zbrojnych (o… Finalizujemy kolejny etap polsko-brytyjskiej współpracy, to oznacza wzmocnienie polskich sił zbrojnych, a także wzmocnienie odporności całej wschodniej flanki… » więcej 2022-10-04, godz. 14:40 Dr P. Gontarczyk: Urban to absolutnie cyniczny i bezwzględny, komunistyczny zakapior, a nie dziennikarz Jerzy Urban proponował stworzenie w MSW pionu 'czarnej propagandy' oraz wsadzanie do więzienia niepokornych dziennikarzy. To był absolutnie cyniczny i bezwzględny… » więcej 2022-10-04, godz. 14:40 Komunikat Totalizatora Sportowego (04-10-2022) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2022-10-04 o godz. 14:00Kaskada… » więcej 2022-10-04, godz. 14:40 Rektor Uniwersytetu w Białymstoku: w związku z rosnącymi cenami w styczniu zajęcia zdalne W styczniu studenci Uniwersytetu w Białymstoku, największej uczelni w regionie, będą uczestniczyć w zajęciach zdalnie - poinformował we wtorek rektor uczelni… » więcej 2022-10-04, godz. 14:40 Ziobro: pod obywatelskim projektem noweli Kk ws. ochrony wolności religijnej podpisało się blisko 400 tys. osób (o… Pod obywatelskim projektem noweli Kodeksu karnego, który prowadzić ma do penalizacji 'publicznego lżenia lub wyszydzania' kościoła albo związku wyznaniowego… » więcej 2022-10-04, godz. 14:40 Ołena Zełenska: nie może być tak, by agresja stała się językiem rozwiązywania problemów świata Wojna w Ukrainie to wojna przeciwko podstawowym ludzkim wartościom, jak prawo do wolności, kraju, domu, języka. Nie może być tak, by Rosja stworzyła precedens… » więcej 2022-10-04, godz. 14:30 Synoptyk IMGW: We wtorek popołudnie i wieczór pochmurne We wtorek popołudnie i wieczór upłyną nam jeszcze pod znakiem pogody pochmurnej. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia spodziewane są na zachodzie i powinny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »