Radio Opole » Kraj i świat
2022-08-09, 15:30 Autor: PAP

Gdańsk/ Wystawa pt. "Kornel Morawiecki" zostanie zaprezentowana w Sali BHP

Wystawa pt. "Kornel Morawiecki" będzie od piątku udostępniona w Sali BHP w Gdańsku. Ekspozycja powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Solidarność Walcząca.

Mateusz Ihnatowicz z Instytutu Dziedzictwa Solidarności poinformował PAP, że wystawa o Kornelu Morawieckim została zaprezentowana w pierwszą rocznicę jego śmierci – 30 września, a w najbliższy piątek zostanie udostępniona w Sali BHP w Gdańsku. "Ideą ekspozycji jest przybliżenie postaci niedawno zmarłego działacza NSZZ Solidarność i Solidarności Walczącej. Był on człowiekiem legendą, który potrafił walczyć z totalitarnym systemem o to, co było dla niego najważniejsze - Wiarę i Niepodległość. Był postacią, ikoną bezkompromisowości przez całe dekady III RP, niedostrzeganą przez główny nurt krajowej polityki lub też marginalizowaną po roku 1989" - dodał Ihnatowicz.


Ekspozycja powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Solidarność Walcząca. Prezentuje unikatowe fotografie i dokumenty dotyczące Kornela Morawieckiego, uzyskane m.in. z Archiwum Solidarności Walczącej, archiwum rodzinnego Marty Morawieckiej i Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna Andrzeja Kołodzieja. (PAP)


Autor: Krzysztof Wójcik


kszy/ pat/


Kraj i świat

2022-10-06, godz. 07:10 Lewica i europejscy socjaliści przedstawią w sobotę propozycje dotyczące praworządności Lewica i europejscy socjaliści przedstawią w sobotę propozycje dotyczące praworządności; liderzy podpiszą 'Deklarację na rzecz Europy praworządnej'. Według… » więcej 2022-10-06, godz. 07:10 Ruszyła 13. edycja największego na świecie, nowojorskiego festiwalu monodramu United Solo Ponad 80 spektakli prezentuje tegoroczny, największy na świecie festiwal monodramu United Solo w nowojorskiej dzielnicy rozrywki, Theatre Row. Założycielem… » więcej 2022-10-06, godz. 07:00 Węgry/ Lider partii Zielonych: odkładanie głosowania ws. przyjęcia Finlandii i Szwecji do NATO to gest w stronę Rosji… Rządzący na Węgrzech Fidesz prawdopodobnie próbuje odsunąć głosowanie nad przystąpieniem Finlandii i Szwecji do NATO do ostatniego możliwego momentu… » więcej 2022-10-06, godz. 07:00 Prof. Nitsch-Osuch: Główną przyczyną zakażeń szpitalnych są bakterie odporne na antybiotyki W najbliższych latach zakażenia wywołane przez bakterie wieloantybiotykoodporne nadal będą stanowiły główną przyczynę zakażeń szpitalnych - powiedziała… » więcej 2022-10-06, godz. 07:00 "DGP": Węgiel od samorządu, regulacje od rządu Wyłączenie trybu zamówień publicznych, zebranie przez gminy zapotrzebowania na węgiel, możliwość kupna maksymalnie dwóch ton przez osoby, którym przyznano… » więcej 2022-10-06, godz. 06:50 Mazowieckie/ Jedna osoba ranna w wypadku na drodze krajowej nr 62 Trwają utrudnienia na drodze po wypadku w Kamieńczyku. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Na miejscu są służby. » więcej 2022-10-06, godz. 06:50 PFN: żołnierze NATO stacjonujący w Polsce poznają Warszawę i jej historię Żołnierze NATO stacjonujący w Polsce w ramach programu Polskiej Fundacji Narodowej 'Zwiastun' będą przez kilka dni w Warszawie, by poznać jej historię -… » więcej 2022-10-06, godz. 06:50 "Rzeczpospolita”: Fundusz Kościelny puchnie Rząd chce przeznaczyć rekordową kwotę na składki emerytalne i zdrowotne osób duchownych, głównie katolickich - donosi czwartkowa 'Rzeczpospolita'. » więcej 2022-10-06, godz. 06:40 Warszawa/ W budynkach komunalnych jest wciąż kilkaset kopciuchów; czas wymiany mija w tym roku W budynkach komunalnych jest jeszcze ponad przestarzałych 500 kopciuchów. Termin wymiany kotłów niespełniających standardów mija z końcem roku. Za używanie… » więcej 2022-10-06, godz. 06:20 Synoptyk IMGW: czwartek najcieplejszy na południu kraju, w nocy mgły i zamglenia W czwartek w całym kraju powinno być pogodnie, ale okresami, jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Agnieszka Prasek, zachmurzenie może wzrastać do dużego. Dzień… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »