Radio Opole » Kraj i świat
2022-08-03, 11:10 Autor: PAP

Warszawa/ Pierwszy telefon zaufania dla mężczyzn

Od środy dla mieszkańców Warszawy, a w szczególności dla mieszkańców Śródmieścia uruchomiony zostanie telefon zaufania dla mężczyzn - poinformował w środę ratusz dzielnicy Śródmieście.

Dzielnica Śródmieście Warszawy nawiązała współpracę z Instytutem Przeciwdziałania Wykluczeniom, dzięki czemu powstał pierwszy w Warszawie telefon zaufania dla mężczyzn.


Jak zaznaczono w informacji, w Polsce z powodu samobójstw ginie rocznie ponad 2 razy więcej osób niż w wypadkach samochodowych, choć statystyki te i tak wydają się być zaniżone. Dane pokazują, że w Polsce życie odbierają sobie w przytłaczającej większości mężczyźni. Telefon zaufania powstał po to, aby pomagać mężczyznom, by mogli swobodnie porozmawiać o swoim życiu, psychice i męskich sprawach. Przy telefonie dyżuruje psycholog, który również jest mężczyzną.


"Młodych chłopców nie uczy się rozmawiania o swoich problemach oraz wyrażania emocji, bo od dawna zwykło się uważać, że jest to +niemęskie+. Nawet w dzisiejszych czasach nierzadko można usłyszeć powiedzenie +chłopaki nie płaczą+. Mam ogromną nadzieję, że działania fundacji, z którą nawiązaliśmy współpracę oraz pomoc telefoniczna, która została uruchomiona w jej ramach odczarują ten mit. Jestem przekonana, że nasze wspólne działania z Instytutem Przeciwdziałania Wykluczeniom stworzą przyjazną przestrzeń na męskie rozmowy a hasło #ProszenieoPomocJestMęskie będzie rosnąć w siłę" – powiedziała zastępca burmistrza Śródmieścia Magdalena Wojciechowska.


Telefon zaufania dla mężczyzn działa pod numerem 608 271 402 w każdą środę między godz. 17 a 19. Na infolinii dyżuruje wykwalifikowany psycholog, który zatrudniony został przez Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście, bo to właśnie ta jednostka koordynuje ten projekt z ramienia dzielnicowego ratusza.(PAP)


Autorka: Marta Stańczyk


mas/ mark/


Kraj i świat

2023-10-03, godz. 10:00 RevitaLash® Cosmetics uruchamia globalną i lokalną inicjatywę na rzecz walki z rakiem piersi (MediaRoom) Lider w dziedzinie pielęgnacji rzęs i brwi realizuje swoją misję poprzez prowadzenie całorocznych działań na rzecz świadomości raka piersi. » więcej 2023-10-03, godz. 10:00 B. Szydło: nie będziemy płacić za migrantów ani ich przyjmować Nie będziemy płacić za migrantów i nie będziemy ich przyjmować; będziemy próbowali szukać sojuszników, którzy w UE będą też rozumieli, że trzeba… » więcej 2023-10-03, godz. 10:00 MON: Na granicy z Białorusią dochodzi do prób nielegalnego przedarcia się Na granicy Polski z reżimem Łukaszenki wciąż dochodzi do prób nielegalnego przedarcia się. Nielegalni migranci, inspirowani przez białoruskie służby… » więcej 2023-10-03, godz. 10:00 Radio Szczecin/ Z.Ziobro: jest drugi wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała nowy wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu - powiedział w Rozmowie pod Krawatem… » więcej 2023-10-03, godz. 09:50 Wicemarszałek Gosiewska: Polonia bardzo wiele może zdziałać dla wizerunku Polski Nasi rodacy to są nasi najlepsi ambasadorzy. Żyją w miejscach odległych, a jednak pięknie kultywują polską tradycję, język, reprezentują nas. Przez ich… » więcej 2023-10-03, godz. 09:50 Estonia/ Minister: nie wiadomo, ilu Estończyków walczy na Ukrainie, bo obcokrajowcy trafiają do wszystkich oddział… Obecnie nie wiadomo, ilu dokładnie obywateli Estonii walczy na Ukrainie przeciwko rosyjskiej agresji, bo obcokrajowcy mogą w tej chwili służyć we wszystkich… » więcej 2023-10-03, godz. 09:50 El. ME 2024 - krótki czas Probierza z kadrą przed daleką podróżą na Wyspy Owcze Polscy piłkarze rozpoczną w poniedziałek w Warszawie przygotowania do najbliższych meczów eliminacji Euro 2024. Przed swoim debiutem selekcjoner Michał Probierz… » więcej 2023-10-03, godz. 09:30 Meksyk/ Prezydent krytykuje pomoc USA dla Ukrainy i wzywa do większego wsparcia Ameryki Łacińskiej Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador skrytykował Stanu Zjednoczone za udzielanie pomocy militarnej Ukrainie, sugerując, że jest ona 'nieracjonalna'… » więcej 2023-10-03, godz. 09:30 Turniej WTA w Pekinie - Linette w ćwierćfinale debla Magda Linette i amerykańska tenisistka Peyton Stearns awansowały do ćwierćfinału debla turnieju WTA 1000 w Pekinie. We wtorek pokonały rozstawione z numerem… » więcej 2023-10-03, godz. 09:20 Casio otwiera wirtualny sklep G-SHOCK STORE w metaversie (MediaRoom) Jako pierwszy oferuje możliwość personalizacji zegarków na platformie VRChat. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »